هزینه سفر به سوئد

سوئد کشوری سردسیر واقع در شمال اروپا است که به لطف شرایط زندگی مساعد، صنعت و اقتصاد، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی و از همه مهم تر، تفریحات زمستانی بی نظیر، یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی می باشد. گردشگرانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند همواره خوب است پیش از سفر، اطلاعاتی راجع به هزینه سفر به سوئد داشته باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه سفر به سوئد بپردازیم.

ابتدا لازم به ذکر است گردشگران تور سوئد می بایست جهت هزینه کردن در این کشور از واحد پولی رایج کرون استفاده نمایند و اطلاعاتی که در ادامه مطلب ارائه می شود مربوط به سال 2018 می باشد.

یکی از مهم ترین فاکتورهای هزینه سفر به سوئد، هتل ها و اقامتگاه ها هستند. گردشگرانی که قصد دارند در هتل های سوئد اقامت داشته باشند خوب است بدانند هزینه اقامت کردن در هتل های غیر لوکس بین 200 الی 600 کرون برای هرشب اقامت می باشد که این رقم با توجه به نوع هتل و اتاق های آن، تا شبی بیش از 2500 کرون نیز افزایش می یابد. همچنین در صورتیکه قصد اجاره آپارتمان را دارید خوب است بدانید هزینه اجاره آپارتمان با توجه به موقعیت و شرایط، بین 5500 الی 12000 کرون برای هر ماه می باشد.

رستوران ها و غذاهای محلی و بی نظیر سوئد باعث شده تا اکثر گردشگران به غیر از رستوران هتل، از رستوران های مختلف شهر بازدید کرده و غذاهای مختلفی را میل کنند. با توجه به بررسی هایی که انجام شده است، هزینه میل کردن یک وعده غذایی در رستورانی غیر لوکس برای هر گردشگر نزدیک به 300 کرون هزینه دارد که با توجه به نوع رستوران و غذای انتخابی می تواند تا بیش از 600 کرون نیز افزایش یابد.

گردشگران تور سوئد که قصد دارند جهت تردد در سطح شهر از خودروهای اجاره ای استفاه کنند خوب است بدانند در کنار هزینه ای که بابت اجاره خودرو پرداخت می کنند، 14.98 کرون هم برای هر لیتر بنزین بایستی پرداخت شود. اما اگر قصد استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی شهر را دارید خوب است بدانید هنگام سوار شدن به تاکسی 50 کرون، به ازای هر کیلومتر 15 کرون و برای هر ساعت 515 کرون می بایست پرداخت شود. همچنین جهت استفاده از سرویس حمل و نقل محلی شهر هم 29 کرون برای بلیط های یک طرفه و 750 کرون برای بلیط یکماه باید هزینه شود.

درج نظر