بهترین زمان سفر به ارزروم

📅 بروزرسانی : ۱ مرداد ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 753

آیا تا به حال چیزی در رابطه با سردسیرترین شهر ترکیه شنیده‌اید؟ شهر ارزروم در یک فلات مرتفع ۱۹۵۰ متری واقع شده است. این استان همواره در نقطه حمل و نقل قرار دارد. هم‌اکنون نیز یک نقطه انتقال برای حمل و نقل‌های هوایی، اتوبوس و راه‌آهن برای مسافرانی است که به شرق ترکیه سفر می‌کنند. شهر ارزروم با آب‌و‌هوای مرطوب قاره‌ای، زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های گرم و خشک با شب‌هایی سرد را در پیش دارد. حال بهترین زمان سفر به ارزروم، یک شهر کلیدی و مهم در روابط بازرگانی ایران و ترکیه چه زمانی است؟

 

شهر ارزروم ترکیه

 

چه زمانی به شهر ارزروم ترکیه سفر کنیم؟

بالاترین میانگین دما روزانه در ماه آگوست شهر ارزروم حدود ۲۷ درجه سانتی‌گراد و بالاترین دما ثبت شده در این شهر در سی‌و‌یکم ژوئیه سال ۲۰۰، ۵/۳۶ درجه سانتی‌گراد بوده است. کمترین دما میانگین روزانه در ارزروم در ماه ژانویه به ۵- درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در اکثر زمستان‌های سال‌ دما تا ۳۰- درجه نیز کاهش می‌یابد. کمترین دما ثبت شده در شهر ارزروم در ۲۸ دسامبر ۲۰۰۲، منفی ۲/۳۷ درجه سانتی‌گراد بوده است. با این حال بهترین زمان سفر به ارزروم ترکیه، فصل تابستان با کمترین میزان بارش در سال و دمایی مطلوب خواهد بود. شما می‌توانید از چهارم ژوئن تا ۲۳ سپتامبر (۱۴ خرداد تا یک مهر) به این شهر سفر کنید.

 

همه چیز درباره ی ترکیه - با دیدنی ها، پرچم، شهرهای مهم و آداب و رسوم کشور ترکیه آشنا شوید. 

 

 

شهر ارزروم ترکیه

 

چه زمانی آب و هوا شهر ارزروم ترکیه بارانی و برفی است؟

معمولاً کمترین احتمال بارش باران در شهر ارزروم در ماه ژانویه (اواخر دی ماه) است. در صورتی که قصد دارید در آب‌و‌هوا خشک به این شهر سفر کنید، می‌توانید در ماه‌های جولای، سپتامبر و دسامبر که احتمال بارش کمتری دارند سفر کنید. بر اساس گزارش‌های هواشناسی احتمال بارش برف در ماه فوریه به خصوص در اوایل فوریه (اواسط بهمن ماه) بسیار بالا است. بهترین زمان اسکی در شهر ارزروم، اوایل دسامبر (اواسط آذر ماه) خواهد بود.

 

شهر ارزروم ترکیه

 

بهترین زمان سفر به ارزروم بر حسب جمعیت گردشگران

شلوغ‌ترین ماه‌های گردشگری شهر ارزروم ماه‌های ژوئن، جولای و می هستند. در این ماه‌ها قیمت‌ هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما و... حداکثر قیمت‌ها را در نظر می‌گیرند. خلوت‌ترین ماه شهر ارزوم نیز ماه نوامبر است که معمولا با ارزان‌ترین بلیط‌‌های هواپیما و هتل‌ها مواجه خواهید شد.

 

تور ترکیه - بهترین قیمت برای تور ترکیه + بهترین خدمات و خریدی مطمعن در لحظه آخر | هوایی ✈️ و زمینی 🚌

 

بهترین زمان سفر به ارزروم بر اساس وزش باد و رطوبت

ارزروم شهری است که ماه‌های مرطوب و خشکی دارد. کم رطوبت‌ترین ماه سال با رطوبت نسبی ۲۷ درصد ماه اوت و مرطوب‌ترین ماه سال این شهر با رطوبت نسبی ۳/۷۳ درصد ماه دسامبر است. معمولاً باد در شهر ارزروم بسیار آرام می‌وزد. پر بادترین ماه‌های سال این شهر، آوریل و سپس اوت و ژوئیه هستند. باد ماه آوریل با سرعت ۸/۷ کیلومتر بر ساعت، یک نسیم سبک و آرام به شمار می‌آید. میزان سرعت ثبت شده وزش باد ارزروم در اوایل ماه ژانویه ۸/۲۲ کیلومتر بر ساعت است که یک باد متوسط محسوب می‌شود.

 

سفر به ارزروم

 

بهترین فصل برای سفر به ارزروم

هر شهری حداقل دارای یک فصلی است که در آن فصل آب‌و‌هوا مناسبی جریان دارد. سفر در فصل‌های بسیار سرد یا بسیار گرم تنها باعث کلافگی گردشگران می‌شود. به همین دلیل معمولاً افراد ترجیح می‌دهند در ماه‌هایی به شهر مورد نظرشان سفر کنند که در آن شهر آب‌وهوا خوبی برقرار باشد. حال بهترین فصل برای سفر به ارزروم چه فصلی است؟

 

سفر به ارزروم

 

بهار

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار منجر به ایجاد هوایی تقریباً سرد می‌شود. میانگین دما در این فصل در حدود ۸/۳ تا ۹/۲۰ درجه سانتی‌گراد است و هر چقدر که به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم، آب‌و‌هوا نیز گرم‌تر می‌شود. بارش باران در فصل بهار با متوسط ۴ تا ۱۰ روز بارش موثر معمول است. فصل بهار را می‌توان دومین زمان شلوغ گردشگری دانست. چنین چیزی سبب شده است که این فصل زمان کاملاً ایده‌آلی برای گشت‌و‌گذار در این شهر باشد.

تابستان

ماه‌های میانی در فصل تابستان دارای آب‌و‌هوایی معتدل و گرما مطلوبی هستند. فصل تابستان با ۲ تا ۳ روز بارش موثر، کم‌ترین میزان بارش را تجربه می‌کند‌. ماه‌های ژوئن تا آگوست، فصل داغ گردشگری شهر ارزروم از نظر حضور گردشگران هستند. بنابراین ممکن است با افزایش بالا قیمت‌ در هزینه‌های هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما مواجه شوید.

 

پارک ارزروم استانبول

 

پاییز

میانگین دما در فصل پاییز در حدود ۴/۴ تا ۲/۲۸ درجه سانتی‌گراد است. این دما با توجه به میزان رطوبت و وزش باد، به شما احساس سرما القا می‌کند. در هر ماه به‌صورت میانگین حدود ۲ تا ۹ روز بارش موثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب‌وهوایی که در فصل پاییز در جریان است، این فصل از فصول خلوت شهر ارزروم محسوب می‌شود‌.

زمستان

در فصل زمستان در ارزروم با دما میانگین ۵- تا ۸/۳ درجه سانتی‌گراد آب‌و‌هوا بسیار سردی در جریان است. به‌طور میانگین در این فصل ۳ تا ۴ روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد‌. فصل زمستان را می‌توان خلوت‌ترین فصل شهر ارزروم دانست. از ‌این ‌رو قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما نیز بسیار کاهش پیدا می‌کنند.

 

ارزروم استانبول

 

بهترین زمان سفر به ارزروم بر اساس جدول

جدول‌هایی در ادامه این مطلب ارائه خواهد شد که با استفاده از آنها می‌توانید میانگین بارش و دما در تمامی ماه‌های سال شهر ارزروم را مشاهده کنید. بدین صورت بهترین زمان سفر به ارزروم را به‌صورت دقیق تشخیص خواهید داد و چمدان خود را متناسب با زمان انتخابی خود می‌بندید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی بهترین زمان سفر به ارزروم پرداختیم. همان‌ طور که مطرح شد بهترین زمان سفر به ارزروم در فصول بهار و تابستان هستند. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این شهر دیدنی را به خصوص در ماه‌های جولای، ژوئن و می به هیچ عنوان از دست ندهید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/7270-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بهترین زمان سفر به ارزروم