بهترین زمان سفر به مکه

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 772
مکه یکی از مهم ترین شهر های جهان به حساب می آید و در کشور عربستان سعودی واقع شده است. قرار داشتن کعبه در شهر مکه، آن را به مقدس ترین شهر اسلام تبدیل کرده است و بی شک سالانه میزبان بسیاری از زوار و گردشگران داخلی و خارجی می باشد. از این رو ما در این قسمت از وبسایت لحظه آخر قصد داریم شرایط آب و هوایی این شهر را مورد بررسی قرار داده تا شما را از بهترین زمان سفر به مکه مطلع سازیم.
 
چه زمانی به مکه سفر کنیم بهتره؟
 
همان طور که گفتیم مکه در کشور عربستان سعودی قرار دارد و به طبع دارای آب و هوای گرم، خشک و بیابانی است. اطراف این شهر را دور تا دور رشته کوه های حجاز احاطه کرده است و در واقع این شهر مانند دره ای در دل این کوه ها است. همچنین لازم به ذکر است که این شهر در ارتفاعات غربی حجاز واقع شده است. آب و هوای این شهر در فصل تابستان بسیار گرم و طاقت فرسا است، به همین دلیل این فصل برای سفر به مکه چندان مناسب نیست. زمستان های شهر مکه پر باران است، به همین دلیل این شهر از مدینه کمی مرطوب تر می باشد. از نکات حائز اهمیت درباره آب و هوای شهر مکه، اختلاف دمای زیاد بین شب و روز آن است. به طور مثال در فصل تابستان و در روز شاهد آب و هوای بسیار گرم هستیم که دمای آن به 45 درجه سانتی گراد هم می رسد اما با فرا رسیدن شب دمای هوا به طور چشمگیری کاهش یافته و خنک می شود. در شهر مکه و دیگر مناطق بیابانی کشور عربستان طوفان های شن به کرات رخ داده می دهد. قابل توجه گردشگران تور مکه، آب و هوای این شهر در 8 ماه خاص از سال یعنی از ابتدای آبان ماه تا اوایل اردیبهشت ماه، مناسب و متعادل تر است. بنابراین می توان این دوره از سال را بهترین زمان سفر به مکه قلمداد کرد. اما گفتنی است که اگر با بارش باران مشکلی نداشته باشید، فصل زمستان، که فصل بارش باران است برای سفر به مکه زمان مناسبی است. هر چند بارش باران در این فصل نیز به ندرت رخ می دهد.
در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا گردشگران تور مکه را از بهترین زمان سفر به مکه مطلع سازیم و امیدواریم این اطلاعات در سفر به مکه برای شما موثر واقع شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/7193-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%85%DA%A9%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بهترین زمان سفر به مکه