بهترین زمان سفر به باتومی


باتومی یکی از شهر های زیبا و توریستی کشور گرجستان می باشد در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به باتومی در اختیارتان قرار دهیم. 
شهر باتومی به دلیل قرار گرفتن در جوار سواحل دریای سیاه، تابش آفتاب و همچنین آب و هوای گرمسیری منطقه، بسیار مرطوب است و مرطوب ترین شهر کشور گرجستان محسوب می شود و تقریباٌ در تمام فصول سال شاهد بارش باران در این شهر هستیم اما این بارش های باتومی سیل آسا نیستند. اگر قصد سفر با تور باتومی را دارید خوب است بدانید ماه های اردیبهشت و خرداد مرطوب ترین ماه های این شهر هستند و بارش باران در این ماه ها بسیار زیاد است و دوستداران باران و هوای مرطوب در این ماه ها به شهر باتومی سفر می کنند.
بهترین زمان سفر به باتومی کاملاٌ به سلیقه گردشگران بستگی دارد. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که مایل به سفر در ماه های گرم سال می باشند بهترین فصل سفر به شهر باتومی برای شما فصل تابستان (از اواخر خرداد تا اوایل مهر) با میانگین دمای حدوداٌ 25 درجه سانتی گراد می باشد. لازم به ذکر است که در ماه های تیر، مرداد و شهریور شهر باتومی هوای بسیار مطبوعی دارد و گرمای هوا به هیچ وجه آزار دهنده نیست.
اما اگر از دوست داران سرما هستید می توانید در زمستان با تور باتومی سفر کنید. این فصل با میانگین هوای حدوداٌ 8 درجه سانتی گراد دارای آب و هوای نسبتاٌ سردی می باشد اما به طور کلی آب و هوای این شهر زیبا به گونه ای است که گردشگران تور باتومی در تمام فصول سال می توانند به این شهر سفر کنند و از آب و هوای گرم و مطبوع لذت ببرند. امیدواریم این مقاله در سفر با تور باتومی برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر