کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری زیبا و پویا  است که در جنوب غربی اروپا قراردارد. کشور اسپانیا، از جنوب و شرق توسط دریای مدیترانه و از شمال و شمال شرقی توسط فرانسه و از غرب و شمال غربی توسط پرتغال و اقیانوس اطلس احاطه شده است. اسپانیا  تنها کشور اروپایی می باشد که با یک کشور آفریقایی ( مراکش) مرز مشترک دارد. کشور اسپانیا با مساحتی در حدود 5056000 کیلومتر مربع، بزرگترین کشور در جنوب اروپا و چهارمین کشوربزرگ قاره اروپا محسوب به شمار میرود. شهر مادرید پایتخت کشور اسپانیا که بزرگترین شهر آن می باشد همچنین بارسلونا، سویل، بیلبائو و مالاگا از دیگر شهرهای بزرگ این کشورمی باشند. 


در حال حاضر کشور اسپانیا دومین کشور بزرگ در صنعت گردشگری جهان محسوب می شود. مردم این کشور برخلاف شهروندان شمال اروپا، تسلط کمتری به زبان انگلیسی و فرانسوی دارند. کشور اسپانیا آب و هوای متغیری دارد، بخشی از کشور آب و هوای مدیترانه ای و قسمت های دیگر آن آب و هوای اقیانوسی  و کوهستانی دارد. مناطق کوهستانی کشور اسپانیا تابستان های خنکی دارند و مناطق خشک مرکزی در زمستان ها سرد و خشک و در تابستان ها گرم و داغ هستند. بیشتر بخش های این کشور تحت پوشش حمل و نقل عمومی قرار دارند، هزینه حمل و نقل با تاکسی در این کشور نسبتا ارزان می باشد. فهرست جاذبه های دیدنی  کشور اسپانیا بی شمار است و همانند فروشگاهی می باشد که برای تمامی سلیقه های مختلف چیزی برای ارائه دارد. بسیاری از کسانی که تور اسپانیا را برای سفر انتخاب می کنند، همواره سه شهر مادرید، بارسلونا و والنسیا را در لیست شهرهای گردشگری خود قرار می دهند.


شهر بارسلونا

بارسلونا شهری تاریخی، ساحلی با سنت های قدیمی مدیترانه ای می باشد. دمای هوا در بارسلونا در همه ایام سال مناسب برای سفر است. بارسلونا شهری ارزان با تعدادی زیادی از موزه ها، گالری ها، مراکز خرید و تفریح و فرصت های اقامتی و متنوع غذایی می باشد. از جاذبه های گردشگری بارسلونا می توان به کلیسای عظیم ساگرادا فامیلیا(Sagrada familia) ، کازا میلا، پارک گوئل بارسلونا و ورزشگاه نیوکمپ اشاره کرد.


شهر مادرید

مادرید بزرگترین شهرکشور اسپانیا و شهری مدرن می باشد که هنر و موسیقی را در تمامی بخش های شهر می توان دید. بیشتر ساختمان های این شهر همانند قصر ساخته شده است، از مراکز دیدنی مادرید می توان به میدان های زیبای پوئرتو دل سو (Puerta del sol) وپلازا مایور(Plaza Mayor) و موزه هایی با شاهکارهایی از دالی و میرو و پیکاسو اشاره کرد. بهترین زمان سفر به مادرید فصل بهار و پاییز است، در کریسمس و عید شکرگذاری معمولا گردشگران مادرید افزایش پیدا می کنند. 


شهر والنسیا

والنسیا نیز همانند شهر لیون فرانسه، پایتخت مزه کشور اسپانیا می دانند و جشنواره ای از غذاهای لذیذ را می توان در کافه و رستوران های شهر در اختیار داشت. از مراکز تاریخی و تفریحی مهم این شهر می توان به موزه (Museo De Prehistoria)   و باغ وحش بیو پارک والنسیا  (Bio Park) اشاره کرد.

درج نظر