بهترین زمان سفر به باکو

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1399/09/16
بازدید: 1791
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و یکی از شهر های توریستی نزدیک کشورمان است که به راحتی با تور و یا به صورت شخصی به این کشور و منطقه سفر کنید و از جاذبه های آن دیدن کنید. با اینکه شهر باکو یک شهر کاملا مدرن است ولیکن باکو قسمت و بافت قدیمی نیز دارد که به ایچی شهر معروف است و زیبایی و معماری منحصر به فردی را از این کشور به رخ میکشد. باکو مکان های دیدنی زیادی دارد که برج دختر، قصر شیروان شاه، دروازه مراد، حمام های تاریخی، کاروانسرا ها و مساجد از جمله مکان های دیدنی و گردشگری این شهر هستند. سفر به این منطقه و دیدن مکان های تاریخی و مختلف آن شما را هر چه بیشتر با کشور آذربایجان آشنا می کند؛ و از آنجایی که این کشور فرهنگی نزدیک تر به کشورمان ایران دارد راحتی و آرامش بیشتری نسبت به کشور های اروپایی و غربی حس خواهید کرد.

 

بهترین زمان سفر به باکو

 

بهترین زمان سفر به باکو بر اساس آب و هوا

سفر به شهر باکو آذربایجان بسته به استاندارد هایی می خواهید سفرتان داشته باشد می تواند در زمان ها فصل های مختلفی صورت بگیرد ولی در فصل تابستان وقتی با تعطیلی نسبتا طولانی مدت رو به رو شدید می توانید به سفر به این شهر اقدام کنید. اگر می خواهید زمان مناسب برای سفر در فصل را بدانید باید به اطلاعتان برسانیم که به ترتیب در فصل بهار بهترین زمان سفر به باکو در ماه های مارس و می است که محدوده زمانی ۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد را شامل می شود. بهترین زمان مسافرت در فصل تابستان مسلما فصل های ژوئن تا آگوست هستند که به عبارتی از ۱۱ خرداد تا ۹ شهریور را شامل می شوند. در فصل پاییز بهتر است در فصل های سپتامبر و نوامبر که از ۱۰ شهریور تا ۹ آذر را شامل می شود به شهر باکو سفر کنید. بهترین زمان مسافرت به شهر باکو در فصل زمستان ماه های دسامبر تا فوریه اند که حدودا از ۱۰ آذر تا ۸ اسفند را شامل می شوند. باکو شهری گردشگری با خیابان های جذاب و دیدنی است که به علت نزدیک بودن به کشور ایران یکی محبوب ترین و بهترین نقاط گردشگری است که می توانید به آن سفر کنید.  قبل از اینکه بلیت بگیرید و برنامه سفرتان را به شهر باکو تنظیم کنید؛ در مرحله اول باید از وضعیت جوی و آب و هوای این کشور اطلاعات جمع کنید. در این قسمت در مورد آب و هوای حاکم بر این کشور و شهر باکو و زمان مناسب برای مسافرت به این کشور را بررسی می کنیم. بسته به علاقه شخصی خود می توانید یک فصل را برای سفرتان به شهر باکو انتخاب کنید. شهر گردشگری باکو از لحاظ آب و هوا رتبه ۴۸ را از ۱۰۰ کسب کرده. از آنجایی که جمهوری آذربایجان در کناره دریای خزر قرار دارد آب و هوای این کشور معتدل تر است و در خرداد که خوا به اوج گرمای خود می رسد دمای هوا حدود ۳۴ درجه سانتی گراد است. اگر می خواهید در فصل گرم به این منطقه بروید می توانید در ماه های آگوست، جولای و ژوئن اقدام به سفر به شهر باکو کنید. البته هوای این شهر به گرمی هوای تهران نمی‌رسد و سردترین دمای تابستان در شب ها و در حدود ۲۴ درجه سانتی گراد است. افراد مختلف فصل های مختلفی را می پسندد و دنبال جاذبه های مخصوص خود در هر فصل می گردند اگر می خواهید بیشتر از مکان های دیدنی این کشور دیدن کنید و می خواهید با کمترین میزان بارش در شهر باکو رو به رو شوید جولای، می و آگوست ( در تابستان و ماه های گرم سال) بهترین گزینه برای شما می باشد و کمترین میزان بارش را به طور متوسط در این کشور دارد. در مقابل افرادی هستند که به شدت طرفدار باران و فضای رمانتیکی هستند که با خود به همراه دارد و یا علاقمند برف و برف بازی هستند که برای این افراد ما فصل فوریه با رطوبت متوسط حدود ۷۷/۵ درصد را معرفی می کنیم. وزش باد در ماه مارس نسبت به دیگر ماه های سال بیشتر است و شدیدترین باد های این شهر در میانه ماه مارس اتفاق می افتد. در کل بهترین زمان از نظر آب و هوایی و شرایط جوی حاکم بر منطقه فصل های بهار و پاییز است ( از اواخر پاییز تا اواسط بهار)، زیرا در تابستان هوا بسیار گرم و زمستان هوا بسیار سرد می شود و تردد را مشکل می سازد.

 

معرفی باکو پایتخت آذربایجان - آشنایی کامل با پایتخت زیبای آذربایجان

 

بهترین زمان سفر به باکو بر اساس فستیوال ها و جشنواره ها

شهر باکو فستیوال ها و جشن های بی نظیر زیادی دارد که تقریبا در سر تا سر سال و بیشتر ماه ها برگزار می شوند و طرفداران زیادی نیز میان توریست های این شهر دارند. در فصل های مختلف مخصوصا فصل بهار بیشترین فستیوال ها برگزار می شوند که یکی دیگر از دلایل محبوبیت این فصل برای مسافرت در این فصل به شمار می آید.

از جمله محبوب ترین فستیوال های شهر باکو:

  • عید نوروز : فستیوال عید نوروز که در فصل بهار به مناسبت شروع فصل و سال جدیدی از زندگی جشن گرفته می شود؛ یکی از تعطیلات ملی جمهوریه آذربایجان است.
  • ماه رمضان: از دیگر مراسم هایی که ما ایرانی ها نیز با آن آشنا هستیم و در شهر باکو نیز به علت مسلمان بودن اکثر مردم آن را گرامی می شمارند؛ ماه رمضان است. مردم باکو در طول ماه رمضان روزه می گیرند و روز عید فطر را جشن می گیرند.
  • روز بین المللی زن: از دیگر فستیوال های فصل بهار فستیوالی است که در روز ۸ مارس ( یا همان ۱۷ اسفند ) به یاد و بزرگداشت زن برگزار می شود. روز بین المللی زن هر ساله در سراسر جهان جشن گرفته می شود.
  • روز پیروزی: از فستیوال های پر ارزش کشور جمهوری آذربایجان، روز پیروزی است که در تاریخ ۹ می ( یا همان ۱۹ اردیبهشت ) برای پیروزی جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم جشن گرفته می شود. 
  • روز جمهوری: روز جمهوری که هر ساله در فصل بهار و در تاریخ ۲۸ می ( یا همان ۷ خرداد) به مناسبت شکل گیری جمهوری دموکراتیک آذربایجان جشن گرفته می شود از دیگر فستیوال های با ارزش کشور آذربایجان به حساب می آید‌.
  • جشنواره غذا: فستیوال غذای شهر باکو از فستیوال های معروفی است که در فصل بهار و در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ می ( ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ) طی دو روز برگزار می‌شود و با هدف نشان دادن محصولات غذایی آذربایجان و گسترش صادرات محصولات غذایی صورت می گیرد.
  • روز نجات ملی آذربایجان: روز نجات ملی آذربایجان یک تعطیلی رسمی در این کشور به حساب می آید و هر ساله در فصل تابستان و تاریخ ۱۵ ژوئن ( ۲۵ خرداد ) در شهر باکو جشن گرفته می شود. 
  • عید قربان: یکی از دیگر فستیوال هایی که به علت پر رنگ بودن مسلمانان و مذهب کشور آذربایجان در این کشور جشن گرفته می شود؛ روز عید قربان است که هر ساله در فصل تابستان و در روز دهم ماه ذی الحجه جشن گرفته می شود. 
  • فستیوال بین المللی جاز باکو: فستیوال جاز باکو که یکی از فستیوال های معروف شهر باکو است و در فصل پاییز و در تاریخ ۱۴ تا ۲۸ اکتبر ( ۲۲ مهر تا ۶ آبان ) جشن گرفته می شود؛ هر ساله علاقه مندان به جاز زیادی را به خود جذب می کند و از معدود فستیوال های فصل های سرد این کشور است.

 

فستیوال های باکو

 

بهترین زمان سفر به باکو بر اساس میزان توریست

همانطور که قبلا هم راجب این موضوع صحبت کردیم؛ شهر باکو یکی از شهر های گردشگری و بسیار محبوب میان کشور های اطراف خود است که طرفداران خود را در گردشگری و مسافرت های خارجی دارد. توریست های زیادی به دنبال فصل های مناسب می گردند تا به این شهر سفر کنند و از مدت زمان سفر خود به این شهر تمام لذت ممکن را ببرند؛ در این میان افرادی هم هستند که می خواهند سفرشان به این کشور کاملا سفری آرام پر آرامش باشد و در طول سفرشان به این کشور، بدون دردسر و فکر کردن به مشکل شلوغی و ازدحام جمعیت گردشگر، سفر خود را در شهر باکو به سرانجام برسانند. به منظور پیدا کردن زمانی مناسب که از شلوغی توریست های مناطق مختلف هم دور باشد که بتوانید در آن زمان بدون هیچ نگرانی با دل فرصت این شهر را بگردید و در خیابان هایش قدم بزنید باید به این موضوع توجه داشته باشید ممکن است سفر در این زمان شما را از بعضی از جاذبه های گردشگری این شهر محروم کند. در فصل های ژوئن، می و جولای که هوا گرم تر است گردشگران بیشتری از تعطیلات خود نهایت استفاده را می کنند و به شهر باکو سفر می کنند؛ در مقابل در فصل نوامبر که برف و باران زیاد است کمتر کسی به فکر سفر به این شهر را می کند. 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.9 از 5 | از 101 کاربر