راهنمای سفر به کیش

📅 بروزرسانی : ۷ شهریور ۱۴۰۱ بازدید : 469
تاریخچه
بهترین زمان سفر
ارزان ترین زمان سفر
حمل و نقل
جاذبه‌ های تاریخی
سواحل
تفریحات
تفریجات آبی
مراکز خرید
بهترین رستوران ها
بهترین هتل ها

آیا آرزوی سفرهای خارجی را در ذهن می‌پرورانید اما از پس هزینه‌های آن برنمی‌آیید؟؟ کیش همان‌جایی است که می‌توانید رویای خود را با هزینه‌ای پایین‌تر زندگی کنید. سفر به این شهر شیک و مدرن، امروزه بسیار رایج شده است؛ همان‌طور که از زمین و آسمان شاهد تورهای کیش هستید. جالب است که بدانید، کیش به عنوان یک مقصد توریستی داخلی و خارجی، سالانه میزبان بیش از یک میلیون گردشگر خواهدبود. مراکز خرید لوکس و باکیفیت و امکانات هتل، دسترسی سریع و راحت به ساحل‌های مرجانی، تجربه ورزش‌های آبی، داشتن آثار باستانی با قدمت ۸۰۰ سال از جمله دلایل جذب گردشگران به کیش است.

جزیره زیبای کیش

تاریخچه کیش

در کتاب‌های تاریخی گفته می‌شود که جزیره کیش از زمان هخامنشیان قسمتی از ایران محسوب می‌شده است. تا اینکه گسترش اسلام سبب تسلط خلفای اموی بر جزیره کیش شد. در دوران حکومت آل‌بویه، ایرانیان جزیره کیش را باز پس گرفتند. در دوره سلجوقیان از جزیره کیش به عنوان بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس یاد می‌شد. جزیره کیش همچون جزیره هرمز تا مدت‌ها تحت سلطه پرتغالی‌ها به سر می‌برد. تا اینکه امام قلی خان، سپهسالار شاه عباس، خلیج فارس و بحرین و همه‌ی جزایر آن ‌را تحت سلطه قراردارد.

از آن زمان تاکنون کیش یکی از جزایر ایرانی خلیج فارس به شمار می‌رود. در شروع حکومت محمدرضا پهلوی، از کیش به عنوان مرکزی برای صید ماهی و تجارت مروارید خلیج فارس یاد می‌شد. وارد کردن مروارید از ژاپن به ایران سبب کساد تجارت مروارید در کیش و نیز کم‌تر شدن اهمیت سابق آن شد. در دوره محمدرضا شاه، پتانسیل گردشگری کیش کشف گردید.

 زیبایی‌های طبیعی، سواحل کیش و آب‌های کریستالی سبب شد که مشاوران ایرانی و آمریکایی جزیره کیش را به عنوان مرکز توریستی بین‌المللی معرفی کنند. بعد از آن حکومت، سرمایه‌گزاری روی کیش را آغاز کرد. از این رو، شاهد ساخت هتل، فرودگاه، نمایشگاه‌های بین المللی و اقامتگاهی برای خانواده سلطنتی در کیش بودیم. در سال ۱۳۶۱ کیش به عنوان اولین منطقه آزاد اقتصادی ایران شناخته شد. امروزه نیز اقتصاد کیش بر پایه گردشگری و تجارت استوار است.

جغرافیای کیش

کیش یکی از ۲۱ جزیره ایران به شمار می‌رود که در خلیج فارس لانه کرده است. هیچ رودخانه دائمی در کیش دیده نمی‌شود. آب جزیره توسط منابع آب شیرین زیرزمینی فراهم می‌شود.

کیش در نقشه

آب و هوای کیش

کیش، آب‌ و هوایی مرطوب دارد. میانگین دمای کیش ۲۶ درجه سانتی گراد است و در کیش بارندگی کم دیده می‌شود. فقط در ماه‌های زمستان بارندگی به صورت پراکنده صورت می‌گیرد.

بهترین زمان برای سفر به کیش

اگر قصد سفر به کیش را دارید، زمستان بهترین زمان است. در فصل زمستان در هوای معتدل بهاری شما می‌توانید شنا و تفریحات آبی را تجربه کنید. از طرف دیگر، گرما و رطوبت و شرجی بودن هوای تابستان،  شما را آزار نخواهد داد.  در کیش بارندگی کم و به صورت رگبار در پاییز و زمستان انجام می‌پذیرد. دمای کیش در طول سال بین ۲۱ تا ۳۳ درجه در حال تغییر و میانگین دمای سالیانه جزیره کیش ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

آب و هوای چهار فصل در جزیره کیش وجود ندارد و تنها دونوع اقلیم گرم و معتدل در این شهر دیده می‌شود. بهار کیش حدوداً تا اواسط اردیبهشت آب و هوای معتدل دارد که کم کم هوا گرم می‌شود. در تابستان از کیش به عنوان سرزمین خورشید یاد می‌گردد و به کمک دریا سبب شرجی شدن آب و هوا می‌شود. با وجود باران و رگبار در پاییز، هوای خنکی در کیش می‌وزد. در زمستان نیز شب‌های سرد و روزهای معتدل را به سبب رگبارها تجربه خداهید کرد. در ادامه به میانگین دمای این جزیره در ماه‌های مختلف اشاره می‌کنیم:

از نظر شرایط آب و هوایی، اوایل دی تا اواسط اردیبهشت بهترین زمان برای سفر به این جزیره است. در این بازه زمانی، میانگین دمای هوایی ۱۹ درجه سانتی گراد خواهدبود. این دما، بهترین دما برای یک جزیره شرجی به حساب می‌آید.

  • میانگین دمای هوا از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت به ۲۴ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • میانگین دمای هوا از اواسط اردیبهشت تا اواسط تیر ۲۹.۵ درجه سانتی گراد است.
  • میانگین دمای هوا از اواسط تیر تا اواسط شهریور به ۳۲.۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • میانگین دمای هوا از اواسط شهریور تا اواسط آبان به ۲۸.۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • میانگین دمای هدا از اواسط آبان تا اواسط دی به ۲۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • میانگین دمای هوا از اواسط دی تا اواسط اسفند به ۱۶.۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • میانگین دمای هوا از اواسط اسفند تا اواسط فروردین به ۲۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

ارزان ترین زمان سفر به کیش

اگر چه مناسب‌ترین زمان برای سفر به کیش فصل زمستان است اما از آنجایی که در این زمان گردشگران و مسافران زیادی به کیش سفر می‌کنند، پس بی‌شک جزو ارزان‌ترین زمان برای سفر به شمار نمی‌رود. به علت استقبال کم مسافران در فصل‌های کم سفر، هواپیماها و هتل‌ها تخفیفات ویژه‌ای برای مسافران در نظر می‌گیرند و اینگونه آن‌ها را به سفر ترغیب می‌کنند.

حمل و نقل در کیش

شما هم به صورت هوایی یعنی فرودگاه بین‌المللی کیش و هم به صورت دریایی از طریق بندر کیش، به این جزیره زیبا می‌رسند. مسافرین تور کیش اغلب با هواپیما به این جزیره سفر می‌کنند.

حمل و نقل در جزیره کیش

تاکسی

به علت کوچیکی جزیره کیش، ساکنان و گردشگران آن، نیازی به استفاده از مترو و اتوبوس‌های شهری برای جابه‌جایی ندارند. به همین علت، تاکسی‌ها از مهم‌ترین وسایل نقلیه در این جزیره به شمار می‌روند. در جزیره کیش از خودروهای گران قیمت و باکیفیت به عنوان تاکسی استفاده می‌شود. این تاکسی‌ها به دو رنگ زرد و سفید وجود دارند. تاکسی‌های زرد رنگ به صورت تاکسی‌های خطی فعالیت می‌کنند‌ و فعالیت تاکسی‌های سفید به شکل تاکسی دربست و تاکسی تلفنی است. شما امکان اجاره ماشین هم به جای تاکسی دارید ولی قطعاً هزینه بالاتری برای شما خواهد داشت. هرچند در این صورت راحت‌تر خواهید بود.

مینی‌بوس

در جزیره، شما آنقدر به تاکسی‌ها دسترسی دارید که کمتر نیازی به رفت و آمد با مینی‌بوس پیدا می‌کنید. ایستگاه‌های مربوط به مینی‌بوس دارای دو خط می‌شود. خط اول با ۱۳ ایستگاه و خط دوم با ۴۲ ایستگاه مسافران را به هر نقطه از جزیره جابه‌جا می‌کنند.

فرودگاه بین‌المللی کیش

افتتاح فرودگاه بین‌المللی کیش به ۷ آبان ۱۳۵۶ برمی‌گردد. در فرود اولین هواپیمای مسافربری کنکورد در فرودگاه بین‌المللی کیش، سران حکومت پهلوی و سرمایه‌گذران داخلی و خارجی حضور داشتند. در سال ۱۳۷۳ شروع پروازهای شبانه فرودگاه، همزمان با مجهز نمودن فرودگاه به چراغ‌های مخصوص پرواز در شب بود. این فرودگاه دارای دو ترمینال است. یکی از آن دو فرودگاه مختص به پروازهای داخلی و دیگری مختص به پروازهای خارجی خواهدبود. امروزه فرودگاه کیش دارای ۲۰ مقصد داخلی و ۲ مقصد خارجی شامل مسقط و دبی است.

فرودگاه کیش

اجاره خودرو بدون راننده

جزیره کیش، بهشت عاشقان خودروهای لوکس و گران قیمت است. توسعه گردشگری در این جزیره، سبب شروع فعالیت‌ شرکت‌های اجاره خودرو در کیش شد. شما می‌توانید خودروهای لوکس و وارداتی را در بازه‌ی قیمتی متفاوت در کیش کرایه کنید. برای کسانی که به علت سفر با هواپیما، خودرو شخصی به همراه ندارند و همچنین ترجیح به گردش با ماشین شخصی دارند، کرایه ماشین بهترین گزینه است. حتی شما قادر به اجاره خودرو با راننده‌ هستید.

جاذبه‌ های تاریخی کیش

جزیره جذاب و لوکس کیش را به تفریحات آبی و خرید لاکچری و مدرن می‌شناسیم. با اینکه کیش مقصد توریستی تاریخی نیست، اما بازدید از یادگاری‌های تاریخی این منطقه می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. بناها و اماکن تاریخی می‌تواند حال و هوای جنوب را در طول تاریخ برای شما تداعی گردد. از این فرصت خوب برای دیدن جنبه‌ای دیگر از کیش نهایت استفاده را ببرید. درخت سبز، آب انبار، خانه مردم شناسی بومیان کیش، شهر باستانی حریره و شهر زیرزمینی کاریز نمونه‌هایی از این جاذبه‌ها به شمار می‌روند.

درخت سبز کیش

از آرامش‌بخش‌ترین جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به درخت سبز اشاره کرد. این درخت، در فهرست جاذبه‌های گردشگری کیش قرار گرفته است. قدمت این درخت به بیش از ۵۰۰ سال می‌رسد و بومیان همیشه حرمت این درخت را نگه می‌دارند. بستن تکه پارچه‌های رنگی روی هر گوشه این درخت، اعتقاد مردم محلی به خدا، این درخت و برآورده شدن حاجات را نشان می‌دهد. رشد این درخت در جزیره، با شمایلی عجیب و غریب صورت گرفته است. ریشه‌های آن در زمین فرو نرفته‌اند، بلکه از خاک به بیرون سر درآورده‌اند.  درخت سبز، در دسته درختان لور قرار می‌گیرد. پارکی به نام پارک درخت سبز به بهانه وجود چنین درختی ساخته شده‌است.

درخت سبز کیش

آب انبار کیش

از سری جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به آب انبار کیش اشاره کرد. سبک و سیاق معماری این سازه، بسیار شبیه به شهر یزد است. پنج بادگیر در ساختار این بنا به کار گرفته شده که کوچه پس کوچه‌های یزد برای شما تداعی خواهد شد. دو گنبد در کنار این بادگیرها، زیبایی آب انبار را دو چندان کرده و این بنا در دوره معاصر یعنی سال ۷۲  ساخته شده است.

ساخت اب انبار کیش، روی اب انباری قدیمی است. کاربرد آن در قدیم ذخیره آب و خنک نگه‌داشتن دمای آب از طریق بادگیرها بوده و امروزه از آن چنین استفاده‌ای نمی‌شود و مدرنیته جای آن را گرفته است. سبک معماری منحصربه فرد آن، در مقایسه با بافت سایر نقاط جزیره، چیزی است که توجه همگان را به خود جلب می‌کند. ذخایر آبی و هوای خنک حاصل از بادگیرها، دیگر در این آب انبار جود ندارد.

خانه اعیانی کیش

از سری جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به خانه اعیانی کیش، واقع در شهر باستانی حریره اشاره کرد. قدمت این شهر به ۸۰۰ سال می‌رسد. شما می‌توانید از بسیاری از بخش‌های آن دیدن کنید. از خانه اعیانی به عنوان تماشایی‌ترین بخش‌های شهر باستانی حریره یاد می‌شود. امکان اسکان چند خانوار در مساحت آن وجود دارد.

این سازه متشکل از دو خانه شمالی و جنوبی است. بخش شمالی آن، دارای مساحت بزرگتری خواهدبود. کشف کاشی‌های ستاره‌ای، از نشانه‌های اعیان نشین بودن این خانه است. از دیگر سرنخ‌ها می‌توان به بازمانده سکوهای ورودی و خرابه‌های تالار شاه نشین اشاره کرد. که اثبات می‌کند افرادی ثروتمند در این خانه سکونت داشته‌اند. کارگاه‌های صنعتی، مسجد، حمام حریره، بندرگاه، قنات و آب انبارها از دیگر قسمت‌های این بنا هستند.

خانه عیانی در کیش

خانه مردم شناسی بومیان کیش

از زیباترین جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به خانه مردم‌شناسی بومیان کیش اشاره کرد. پیش‌بینی می‌شود که این سازه به حدود ۲۰۰ سال پیش برمی‌گردد. مساحت این خانه قدیمی تقریباً به ۱۲۰۰ مترمربع می‌رسد. در محله تاریخی سفین می‌توانید این خانه قدیمی را ببینید. نخستین مالک خانه مردم‌شناسی بومیان، شخصی به نام حاج عبدالله بوده است.

این خانه دارای اتاق‌های زمستانه و تابستانه، حیاط مجلسی مختص به مهمان‌ها، حیاط خانوادگی مختص به اعضای خانواده، انبار، حلقه‌های چاه آب، آشپزخانه و... است. در سال ۹۳ این خانه به موزه مردم شناسی تغییر کاربری داد. در خانه مردم شناسی بومیان کیش، به شما به‌عنوان مهمان، قهوه محلی و خرما تعارف خواهد شد. اگر به دنبال سوغات محلی هستید، خوب است بدانید که در یکی از اتاق‌های این خانه به فروش می‌رسد.

خانه مردم شناسی کیش

شهر باستانی حریره

جزیره کیش در بخش شمالی خود دارای یک شهر باستانی به نام شهر باستانی حریره است. نام شهر باستانی حریره را می‌توانید در لیست آثار ملی ایران مشاهده کنید. قدمت این شهر تاریخی به قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری می‌رسد. متوجه شده‌اند که در طول ۶ قرن یعنی از قرن چهارم تا دهم، این شهر در اوج شکوفایی و رونق به سر می‌برده است. روی شهر باستانی حریره، کاوش‌های باستاتی فراوانی صورت گرفته‌ و اکنون می‌توان شاهد مجموعه ساحلی، خانه اعبانی، حمام، مسجد و قنات‌های باستانی بود.

حتماً تا الان نام درخت آرزوها را در داستان‌های تخیلی شنیده‌اید. تنها کافی است چند قدمی از شهر باستانی حریره دور شوید، در آن صورت می‌توانید در زیر ریشه‌های هوایی، همچون چتر درختی قرار بگیرید و این‌گونه آرزوهایتان را طلب کنید. بعضی افراد جهت برآورده شدن آرزوهایشان، پارچه‌هایی را به درختان متصل می‌کنند. درخت سبز در اصل به همان درخت لور یا انجیر معابد گفته می‌شود. این درخت به دوره ایلخانیان برمی‌گردد و در بین  کهنسال‌ترین درخت‌ها، می‌توان از درخت سبز به قدمتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ ساله یاد کرد.

شهر زیرزمینی کاریز

در عمق ۱۶ متری در دل زمین شاهد کنده شدن شهری به نام شهر زیرزمینی کاریز هستیم. با پیشرفتن در دالان‌های این شهر زیرزمینی، می‌توانید شاهد سنگواره‌ها در سقف و دیواره‌ها باشید. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که عمر این سنگواره‌ها به ۲۷۰ تا ۵۷۰ می‌رسد. آب شهر زیرزمینی کاریز توسط قناتی ۲۵۰۰ ساله تامین می‌شود. آب شیرین جزیره کیش تا مدت‌ها توسط این قنات فراهم می‌گردید و در دل تنها جزیره مرجانی دنیا، شاهد این شهر زیرزمینی هستید. شهر زیرزمینی کاریز تنها بنایی است که سقف آن با صدف‌ها و مرجان‌های طبیعی پوشیده شده و ‌از این رو، شهر زیرزمینی کاریز به لیست آثار جهانی یونسکو اضافه شده است.

شهر کاریز کیش

کشتی یونانی

از زیباترین نمادین جزیره کیش می‌توان به کشتی یونانی اشاره کرد. حتی در بعد از سفر نیز این تصویر در ذهن شما پررنگ‌تر از سایر تصاویر به یاد مانده از جزیره است. پارادوکس سیاهی به آتش کشیده شده با سرخی غروب خلیج فارس، آنچنان فضای زیبایی پدید آورده که هیچ گردشگری بدون عکس گرفتن از این جزیره خداحافظی نمی‌کند. به گل نشستن این کشتی به سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو در این جزیره برمی‌گردد. از آنجایی که تلاش‌ها برای نجات کشتی بی‌نتیجه ماند، همه‌ی بار کشتی و سرنشینان آن مجبور به تخلیه شدند و گفته شده که برای به دست آوردن بیمه، کشتی را بعد از تخلیه، شروع به آتش زدن کردند.

سواحل کیش

استقبال محلی‌ها و گردشگران از خط ساحلی کیش، به تماشای غروب نشستن و بازی کردن بچه‌ها، شهرداری کیش را تشویق کرده تا پروژه ساخت پارک‌هایی زیبا را استارت بزند. پارک‌های ساحلی کیش، طرفداران زیادی دارد. پارک‌های ساحلی کیش برای مسافران و محلی‌ها، تبدیل به مکانی برای پیاده‌روی، راه انداختن باربیکبو و پیک نیک شده است. در سواحل کیش می‌توانید لحظات نابی را تجربه کنید. ساحل اسکله تفریحی، ساحل درختان نارگیل، ساحل سیمرغ، ساحل میرمهنا و... نمونه‌هایی از این سواحل به شمار می‌روند.

ساحل اسکله تفریحی

از سری جاذبه‌های دلچسب کیش، می‌توان به ساحل اسکله تفریحی اشاره کرد. تفریحات آبی متنوعی در این ساحل اسکله‌ای فراهم گردیده است. قایق سواری، کشتی‌های آکواریومی و... نمونه‌هایی از آن است. اگر به دنبال تفریحات آرامش‌بخش و به دور از هیجان می‌گردید پیاده‌روی در ساحل اسکله جزیره بهترین گزینه خواهدبود. تماشای صخره‌های مرجانی و امواج زیبای خلیج در این اسکله تفریحی بسیار لذت‌بخش است.

اسکله تفریحی کیش

در کافه و رستوران‌های این ساحل می‌توانید به استراحت بپردازید. نمای آسمان و دریا در آن محل، شما را به آرامش دعوت می‌کند. در قاب آسمان و دریا، شاهد مرغان دریایی نیز خواهیدبود. در این ساحل نیز می‌توانید به دوچرخه سواری مشغول شوید و نیز ایستگاه‌هایی برای کرایه دوچرخه فراهم گردیده است.  عاشقان ماهی‌گیری در این ساحل می‌توانند به علاقه خود بپردازند.

ساحل درختان نارگیل

در میان سواحل جزیره، ساحلی کارت پستالی با درختان بلند فامت به چشم می‌خورد که از لحاظ زیبایی می‌تواند با دیگر سواحل  شناخته شده‌ی دنیا رقابتی تنگاتنگ را آغاز کند. از مکان‌های تفریحی کیش می‌توان به ساحل درختان نارگیل اشاره کرد. اگر به دنبال منطقه‌ای دنج می‌گردید، این ساحل گزینه خوبی است.

 در این ساحل می‌توانید از آرامش جزیره لذت برده و با این طبیعت خلوت کنید. کافی است لحظاتی را در حاشیه دریای خوش رنگ خلیج فارس سپری کرده تا آرامش را به تمام وجود لمس کنید. آلاچیق‌هایی به منظور استراحت در این پارک ساحلی ساخته شده‌است. تماشای غروب ساحل درخت نارگیل قطعاً جزو به یاد ماندنی‌ترین خاطرات شما خواهد شد. فاصله ساحل کارت پستالی با اسکله تفریحی، بسیار ناچیز است.

ساحل سیمرغ

از سری جاهای تفریحی کیش می‌توان به ساحل سیمرغ اشاره کرد. این ساحل در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است. در ساحل سیمرغ می‌توانید شاهد جذاب‌ترین مناظر ساحلی باشید. این پارک از امکاناتی همانند آلاچیق، کافه، مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، زمین بازی کودکان، میزهای پینگ پنگ و زمین بدمینتون برخورداراست.

ساحل سیمرغ

مجسمه‌های هنرمندانه نیز جذابیت‌ خاصی به این پارک بخشیده‌اند. در این پارک ساحلی شاهد مجسمه‌ای سفید رنگ از مرد کنار ساحل هستید که ریش و موهای آن را باد پریشان کرده است؛ همین مجسمه، جلوه‌ای هنرمندانه به این پارک ساحلی داده و از دیگر آثار هنری این پارک می‌توان به سیمرغ به عنوان نماد این پارک اشاره کرد.

پارک ساحلی و ساحل میرمهنا

بزرگ‌ترین پارک ساحلی جزیره پارک میرمهنا نام دارد. این پارک در نزدیکی محله اعراب و بومیان این جزیره واقع شده است. قدم زدن در امتداد خلیج فارس در این پارک ساحلی بسیار لذت‌بخش خواهد بود. در این پارک ساحلی شما لاک‌پشت‌هایی را می‌بینید که به این طرف و آن طرف در حرکت‌اند و اگر سری به بازار ماهی بزنید، می‌توانید ماهی‌های تازه صید شده را خریداری کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که بساط پخت کبابشان همیشه به راه است، می‌توانید از آلاچیق‌های این پارک ساحلی استفاده کنید. اگر هوس قایق‌سواری نیز کرده‌اید، می‌توانید در اسکله تفریحی با قایق خلیج فارس را بگردید و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سکوت و آرامش مطلق را با هیچ‌چیز عوض نمی‌کنید، می‌توانید در یکی از آن چهار محلی که مناسب تماشای دریا است ساکن شوید.

پارک ساحلی میرمهنا

پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان، مرکزی برای تجربه تفریحات آبی در جزیره به شمار می‌رود. پیست دوچرخه‌سواری کیش از این پارک ساحلی گذر می‌کند. هر ورزش آبی که دوست دارید، از جت اسکی، پاراسل و بناناسواری گرفته تا غواصی را می‌توانید در این محل تجربه کنید. حلزون و صدف‌های خوش نقش و نگاری را نیز می‌توان در این پارک ساحلی دید و جمع‌آوری کرد. در ساحل صخره‌ای مرجان، تماشای صدف و شقایق، عروس‌های دریایی و انواع ماهی‌های رنگارنگ بسیار لذت‌بخش است.

بعد از سپری کردن لحظاتی در دنیای زیر آب و لذت بردن از تفریحات دریایی وقت آن رسیده است که خودتان را به یک فنجان چای با چشم‌‌انداز غروب آفتاب دعوت کنید. کافه‌ها، چای‌خانه‌ها و بوفه‌های زیادی در اطراف این پارک به چشم می‌خورد که چای و انواع نوشیدنی‌ها را در این مکان‌ها می‌توان میل کرد. نگران غذا نیز نباشید. رستوران‌های نزدیک پارک، غذاهای لذیذی برای شما تدارک دیده‌اند.

ساحل مرد ماهیگیر

این پارک ساحلی با نماد آن یعنی مجسمه ۱۲ متری مرد ماهیگیر شناخته می‌شود. از مجسمه مرد ماهیگیر به عنوان دومین مجسمه فیگیوارتیو بزرگ ایران یاد می‌شود. اولین مجسمه فیگیوارتیو، مجسمه صیاد مروارید بندرعباس است. گیاهان بومی همچون هور ایرانی، کنار و لور فضایی متفاوت را برای این پارک رقم زده‌اند. محلی‌ها و گردشگران این پارک را گزینه مناسبی برای ساختن مجسمه‌های شنی در ساحل می‌دانند. این پارک بهترین مکان برای کودکان شما است تا با خیالی آسوده به شن بازی مشغول شوند و پروژه ساخت قلعه و مجسمه شنی را آغاز کنند. کودکان در این طبیعت ناب، می‌توانند تفریحات مفرحی را تجربه کنند.

مرد ماهیگیر

تفریحات جزیره کیش

جاهای تفریحی بسیاری به همراه مراکزی متنوع در کیش وجود دارد. از جاذبه‌های تاریخی گرفته تا تفریحات آبی و مراکز خرید را می‌توانید در کیش پیدا کنید. هر گردشگری با دیدن این همه تنوع و گوناگونی به وجد می‌آید. تفریحات کیش، جزء جدایی ناپذیر این سفر به شما می‌رود. در سفر به کیش، حداقل یکی از تفریحات را مخصوصاً تفریحات آبی را تجربه کنید. بی شک عاشق‌ آن خواهید شد. با تفریحات این جزیره، می‌توانید هیجان را به زندگی‌ خود وارد کنید. جایروکاپتر کیش، بانجی جامپینگ، اتاق فرار کیش، رصدخانه و... از جمله تفریحات کیش به‌شمار می‌رود.

جایروکوپتر کیش

در اغلب تفریحات کیش شما هیجان را تجربه می‌کنید. از جذاب‌ترین آن‌ها می‌توان به جایروکوپتر کیش اشاره کرد. جایروکوپتر نام یک هلی‌کوپتر کوچک ملخی است. به کمک آن می‌توانید جزیره را از بالا مشاهده کنید. این هلی‌کوپتر تنها برای یک گردشگر ظرفیت دارد. با همکاری خلبان می‌توانید بر بالای جاذبه‌های تاریخی کیش و دریای خلیج فارس به پرواز درآیید. این جایروکوپتر، سطح ارتفاع چندان بالایی ندارد. این وسیله پروازی، حداکثر می‌تواند ۱۱۵ کیلوگرم را تحمل کند و شرط استفاده از این جایروکاپتر این است که سنتان کمتر از ده سال نباشد. اگر به اندازه‌ی کافی خوش شانس باشید، در این پرواز ده دقیقه‌ای شاهد غروب آفتاب خواهید بود.

بانجی جامپینگ کیش

دنیایی از تفریحات مهیج برای شما در کیش فراهم است. اگر به درستی زمان‌بندی کنید، برای امتحان کردن اکثر آن‌ها فرصت می‌یابید. بانجی جامپینگ از جمله تفریحات مهیج این جزیره بوده که در بانجی جامپینگ شما هیجان و ترس را به یک‌باره در آغوش می‌گیرد و در نهایت احساس رهایی می‌کنید. عاشقان سرعت و هیجان از این تفریح لذت خواهند برد. وزن مناسب برای پرش بین ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم است.

جایروکوپتر

گشت سافاری کیش

از دیگر جاذبه‌های تفریحی این جزیره می‌توان به گشت با خودروهای شاسی بلند در زمین‌های پر از پستی و بلند اشاره کرد. این جزیره با مجموعه پارس سافاری، از شما برای گشت و گذار در مناطق خاص و پرفراز و نشین استقبال می‌کند. از سری خودروهای گشت‌زنی مجموعه پارس سافاری می‌توان به هامر، نیسان پاترول، تویوتا لندکروز و... اشاره کرد.

هر یک از این خودروها حداکثر دارای ۷ نفر ظرفیت است. البته پیشنهاد ما به شما، مجموعه سافاری کیش نیست. هرچند که این تفریح دارای هیجان بالایی است اما ترجیحاً آن را در آخرین گزینه لیست سفرتان قرار دهید. زیرا سافاری سبب آسیب به اکوسیستم بافت کویر می‌شود و نیز ایجاد اختلال در وضعیت زندگی جانورهای بیابانی می‌شود.

گشت سافاری در کیش

اتاق فرار کیش

عاشقان ماجراجویی هرگز از بازدید اتاق فرار کیش غافل نشوند. اتاق فرار کیش به شکل معمایی ساخته شده و گذراندن هر مرحله مستلزم تلاش خودتان است. در هر اتاق فرار، شما باید کلید در خروجی را پیدا کنید تا به مرحله بعدی بروید. این بازی برای نخستین بار توسط ژاپنی‌ها ابداع شد. در این بازی مهیج و معماگونه گروهی، استعداد افراد برای حل معما به چالش کشیده می‌شود. اضافه شدن این بازی به مناطق گردشگری و تفریحی ایران به سال ۹۵ برمی‌گردد. این بازی به صورت گروه‌های ۲ تا ۵ نفره در می‌آید و به اتاق فرار ورود پیدا می‌کنید، باید جواب معما را پیدا کنید تا به در خروجی دسترسی یابید.

رصد خانه تیتان کیش

از دیگر جاهای تفریحی جزیره کیش می‌توان به رصدخانه تیتان کیش اشاره کرد. ترکیب علم و کنجکاوی گردشگران را به این مکان تفریحی می‌کشاند. در سفر به کیش این شانس را پبدا خواهید کرد که در آسمان خلیج فارس، مریخ را رصد کنید. نظم و زیبایی آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

رصد خانه تیتان کیش

کارتینگ کیش

در سفر به جزیره کیش هرگز نمی‌توان از مجموعه کارتینگ کیش چشم‌پوشی کرد. در پیست کارتینگ می‌توانید انرژی خود را تخلیه و هیجان را با تمام وجود خود لمس کنید. در کارتینگ کیش، دو مسیر بلند ۷۸۰متری و مسیر کوتاه ۶۸۰ متری پیش رو دارید. یکی از کارهای جالب این مجموعه این است که از هر راننده حین حرکت و رانندگی عکس گرفته و ثبت می‌شود. اگر مایل باشید، می‌توانید بعد از پایان بازی، عکس چاپ شده را از مجموعه خریداری کنید.

پینت بال کیش

پینت بال بازی‌ای جمعی است که در آن با اسلحه و گلوله‌ها به نبرد با یکدیگر می‌روید. در این بازی گروهی، همانند سربازی هستید که لباس جنگ و کلاه خود به تن می‌کند و به میدان وارد می‌شود. اسلحه در دست گرفته و حریفتان را نشانه می‌گیرد. البته همه تیرها از جنس ژلاتین هستند. بعد از اینکه شلیک می‌کنید، لباس فرد مورد اصابت رنگی خواهد شد. شرط شرکت در این بازی داشتن سن بالای ۸ سال است. شیفتگان بازی جنگی حتماً از این بازی لذت خواهند برد.

زورب بال کیش

یکی از جذاب‌ترین تفریحات کیش را می‌توان زورب بال دانست. در این بازی شما وارد یک توپ غول پیکر می‌شوید و خاطرات کودکی شما برای حفظ تعادلتان برای شما تداعی می‌شود. جالب به نظر می‌رسد؛ اینطور نیست؟ در این بازی باید قادر به حفظ تعادل خود باشید. در حین غلتیدن با توپ قطعاً حفظ تعادل کار هرکسی نیست و نیازمند ترفندی خاص است. همین مسئله این بازی را جذاب می‌کند. این تفریح را حتماً امتحان کنید.

زورب بال کیش

ماشین کوبنده کیش

حتماً در شهربازی‌ها ماشین‌های کوبنده برقی را مشاهده کرده‌اید. ماشین‌هایی رنگی که درون یک پیست در فضای اطراف خود به صورت محدود در حرکت‌اند. هر لحظه امکان برخورد و کوبیده شدن ماشین‌ها به یکدیگر وجود دارد. در پارس سافاری جزیره کیش می‌توانید این ماشین‌های نوستالژیک را تجربه کنید.

قلعه وحشت

اگر از روزهای کسل‌کننده خود خسته شده‌اید، قلعه وحشت گزینه خوبی برای بالا بردن آدرنالی است. اگر شما عاشق تجربه ترس و وحشت هستید و از دیدن و شنیدن وقایع ترسناک و دیدن چهره‌های ترسناک لذت می‌برید، حتماً قلعه وحشت را تجربه کنید. قلعه وحشت از سری مکان‌های دیدنی و تفرحی است که به کمک یک شخص راه‌بلد باید مسیر را طی کنید و هر لحظه یک اتفاق ترسناک جدید انتظار شما را می‌کشد. پیمودن این راه ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. البته این بازی دارای گروه سنی است. برای گروه سنی زیر ۱۴ سال شدت هیجان پایین‌تری در نظر گرفته شده  اما سانس گروه بزرگسال دارای هیجان بالاتری است.

فلعه وحشت در کیش

آکواریوم کیش

وقتی از جزیره کیش می‌گوییم به یاد آب‌های زلال و کریستالی و دنیای رنگین زیر آب می‌افتیم. در آکواریوم کیش ۷۰ نوع ماهی تزیینی وجود دارد و تصور شما را از این جزیره به حقیقت می‌پیوندد. در این آکواریوم بیست هزار لیتری مخصوص آب‌‌های شیرین، می‌توانید انواع ماهی‌های آب شور و شیرین را از نزدیک ببینید. در این مجموعه علاوه بر ماهی، انواع و اقسام خزندگان ایران و جهان، پرندگان کمیاب، پستانداران و حیوانات تاکسیدر شده را می‌توانید مشاهده کنید.

دلفیرانیوم

در حالت عادی برای دیدن دلفین‌های خلیج فارس مجبور به سفر به جزیره هنگام قشم هستید، اما اگر در سفرتان به کیش سری به دلفیرانیوم کیش بزنید، می‌توانید دلفین‌ها را از نزدیک تماشا کنید. به شما قول می‌دهم که دلبری‌هایشان شما را شیفته خود خواهد کرد. در دلفیرانیوم کیش علاوه بر دلفین، می‌توانید شاهد دیگر پستانداران دریایی نیز همچون شیر دریایی و پنگوئن باشید. همه‌ی ما پنگوئن‌های بانمک را در کارتن‌ها و مستندها مشاهده کرده‌ایم و دیدن آن‌ها از نزدیک، جزو آرزوهای دست نیافتنی ما بوده است. اما نیازی به رفتن به قطب جنوب نیست، شما تنها با رفتن به دلفیرانیوم کیش می‌تواند رویای خود را زندگی کنید.

دلفیناریوم کیش

باغ پرندگان کیش

در باغ پرندگان کیش شاهد تجمع بیش از ۵۷ گونه پرنده از قسمت‌های مختلف جهان هستید. به هنگام بازدید یکی دو ساعته، بی‌شک این تنوع گونه‌ها شما را شگفت‌زده خواهد کرد. در این باغ می‌توانید کودکان را از نزدیک با دنیای پرندگان آشنا کنید. خوب است که بدانید باغ پرندگان کیش در محوطه دلفیناریوم کیش واقع شده و می‌توانید از این فرصت هم استفاده کنید.

تفریجات آبی کیش

سفر به کیش بدون تجربه تفریحات آبی همانند این است که به پاریس سفر کنید و فراموش کنید که از برج ایفل دیدن کنید. یا اینکه قبل از بازدید رودخانه تایمز و کاخ باکینگهام، از لندن خداحافظی کنید. غواصی، اسکوتر زیردریایی، شاتل سواری، بنانا سواری فلای بورد کیش و... نمونه‌هایی از این تفریحات آبی کیش به شمار می‌روند.

غواصی

هنگام صحبت درباره‌ی هیجان‌انگیزترین سفرهای دریایی ممکن است غواصی اولین تفریح دریایی نباشد که به ذهنتان خطور می‌کند، اما قطعاً از متفاوت‌ترین تفریحات دریایی به شمار می‌رود. در ساحل‌های مرجانی جزیره، وظیفه پاکسازی آب دریا برعهده مرجان‌ها است. از این رو آب به قدری شفاف بوده که شما از غواصی در چنین آبی به زلالی اشک چشم نهایت لذت را خواهید برد.

 اگر تنها اطلاعات شما از دنیای زیر آب به مستندهای تلویزیونی برمی‌گردد، اکنون فرصت آن رسیده که این دنیای متفاوت را از نزدیک لمس کنید. ماهی‌های رنگارنگ را از نزدیک ببینید و عکس یادگاری از خودتان با دلقک ماهی‌ها و مرجان‌های رنگی به آلبوم خاطراتتان اضافه کنید. برای لحظاتی مهمان دنیای زیر آب شوید.

غواصی در کیش

اسکوتر زیردریایی

حتماً نیازی به غواصی برای راه یافتن به دنیای زیر دریا نیست؛ در کیش شما با کمک اسکوتر دریایی بدون غواصی می‌توانید با دنیای زیر دریا آشنا شوید. اسکوتر زیردریایی جزو جدیدترین سرگرمی‌های جزیره به شمار می‌رود. نگران نباشید، برای اسکوتر سواری حتی نیازی به بلد بودن شنا هم ندارید و حتی مجبور به حمل تجهیزات غواصی هم نیستید. باورتان می‌شود؟؟ تنها با دل به آب زدن می‌توانید اوج هیجان را تجربه کنید.

شاتل سواری

اگر با دوستان یا خانواده و دسته جمعی، در سفر کیش به سر می‌برید، شاتل سواری را حتماً امتحان کنید. در این تفریح هیجان‌انگیز کافی است که سوار یک تیوب شوید. آنگاه یک قایق تندرو شما را با سرعتی بسیار زیاد روی دریا می‌کشاند که در این تفریح آبی، شما هیجان را در سطحی بالا تجربه خواهید کرد.

شاتل سواری کیش

بنانا سواری

بنانا هم چیزی مشابه شاتل است. شما در تیوپ موزی سوار می‌شوید و قایق تندرو به سرعت شما را به سمت خود می‌کشاند. در اوج هیجان و بالا و پایین رفتن‌هایتان روی آب، می‌توانید سلفی‌های زیبایی بگیرید و حس و حال آن لحظه‌ را به تصویر کشانید. این تفریح را می‌توانید به صورت گروهی تجربه و لذت آن را برای خود دو چندان کنید.

فلای بورد کیش

دوستداران ارتفاع قطعاً بعد از یک بار تجربه‌ی فلای بورد کیش، از طرفداران آن خواهند شد. اگر هم جزو کسانی هستید که ارتفاع شما را به وحشت می‌اندازد، می‌توانید خودتان را به چالش بکشید و در دل ترس‌های خود بروید. این تفریح می‌تواند فرصت خوبی باشد که با ترس‌های خود خداحافظی کنید. در این وسیله شما با قرار گرفتن روی پایه‌ای، به جت اسکی وصل شده و به این صورت در هوا معلق می‌مانید و فشار آب شما را به هر سویی می‌کشاند و هیجان این تفریح را بالا می‌برد.

فلای بورد کیش

کیبل اسکی کیش

از کیبل یا کابل اسکی کیش تا سال ۹۵ به عنوان بزرگ‌تربن مرکز برای این ورزش آبی هیجان‌انگیز یاد می‌شده است. در این مرکز، ورزش کیبل اسکی کاملا ایمن صورت می‌گیرد. طول کیبل اسکی کیش به نزدیک ۸۶۰ متر می‌رسد که همزمان ۱۲ نفر قادر به تجربه چنین ورزشی هستند.

پاراسل

این ورزش هیجان‌انگیز نیازمند این است که شما ابتدا سوار چتر پاراسل شوید، چتر پاراسل با سرعت بالا توسط قایق کشیده می‌شود. به هنگام اوج گرفتن در آسمان آبی جزیره، می‌توانید شاهد آب‌های کریستالی خلیج فارس باشید. آب‌ دریا زیر نور آفتاب به رنگ طلایی دیده می‌شوند. با تماشای آن‌ها در فراز آسمان، می‌توانید از این ورزش هیجان‌انگیز نهایت لذت را ببرید.

بیگ بال

بی شک این ورزش برای شما آشنا است و ویدئوهایی از این سرگرمی و تفریح خارجی را تماشا کرده‌اید. اکنون می‌توانید لذت این تفریح بی نظیر را در جزیره کیش تجربه کنید. در ساحل مرجان کیش می‌توان به داخل این توپ‌های بزرگ ورود پیدا کنید و با قل خوردن توپ‌ها، هیجان و حس و حال خوبی در شما پدید خواهد آمد. در گرمای بسیار زیاد نمی‌توانید این سرگرمی را تجربه کنید. چرا که گرمای زیاد، سبب آسیب رساندن به توپ‌های پلاستیکی می‌شود و ممکن است شخصی که داخل آن است را به دردسر بیندازد.

بیگ بال کیش

قایق رانی

اگر به تفریحات آبی علاقه‌ای ندارید، حتماً برای یک بار هم که شده، دور زدن در خلیج فارس با قایق‌های تندرو را تجربه کنید. بی شک نظر شما عوض خواهد شد و مشتاق تجربه‌ی دوباره آن خواهید شد.

شناور آکواریوم

شناور آکواریوم دارای کفی شیشه‌ای به همراه پنجره‌ای در عمق آب است. به کمک شناور آکواریوم، شما می‌توانید از نزدیک دنیای رنگارنگ زیر آب را نظاره‌گر باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این شناور دارای پذیرایی و رستوران نیز است.

شناور آکواریوم در کیش

قایق های آکواریومی کیش

در شب‌ها اسکله تفریحی جزیره کیش بسیار دیدنی و جذاب خواهدبود. این اسکله تفریحی، محل تجمع مردم محلی و گردشگران  برای پیاده‌روی و قایق‌سواری است. در این مکان می‌توانید قایق‌هایی را سوار شوید که هدایت آن به دست محلی‌های همان منطقه بوده ؛ رقص و موسیقی محلی در این قایق‌ها جریان دارد و همین لذت قایق‌سواری را دوچندان می‌کند. محلی‌ها، این قایق را به سمتی از خلیج فارس هدایت می‌کنند که با کمک پروژکتورهای قوی و کف شیشه‌ای قایق قادر به دیدن انواع و اقسام ماهی‌ها و آبزیان باشید.

پلاژ بانوان کیش

پلاژ بانوان در شمال شرقی کیش واقع شده و این مکان دارای فضایی اختصاصی برای شنای بانوان است. این پلاژ مجهز به حمام اختصاصی با آب شیرین بوده؛ بعد از تجربه کردن شنا و آب‌تنی در آب‌های زلال خلیج فارس می‌توانید در زیر سایه‌بان‌ها استراحت کنید. قطعاً در آن لحظه دلتان هوس یک نوشنیدنی خنک و خوراکی می‌کند، نگران نباشید.

بوفه‌هایی به همین منظور در این پلاژ وجود دارند. این پلاژ نیز آماده دادن خدمات ماساژ و بافت مو به شما نیز است. قسمتی از پلاژ هم به غواصی اختصاص داده شده که به کمک مربی‌های حرفه‌ای می‌توانید این تفریح را نیز امتحان کنید. به‌طورکلی، در صورت سفر به کیش همه چیز برای شما فراهم گردیده. هرچند که افراد زیادی عاشق زندگی در کیش هستند اما این افراد باید بدانند که هزینه زندگی در کیش بالا است.

مراکز خرید کیش

علاوه بر زیبایی‌های طبیعی جزیره کیش، مراکز خرید و قیمت فوق‌العاده آن‌ها از دیگر دلایل جذب گردشگران از سراسر ایران به شمار می‌روند. حتی کسانی که علاقه‌ای به خرید ندارند نیز مشتاق خرید لباس‌ها و کفش‌های برند با قیمتی مناسب در این مراکز هستند. دلیل قیمت مناسب و تنوع بالای کالاها در کیش، قرارگیری این جزیره در منطقه آزاد است. در این منطقه برای واردات اجناس، هزینه پرداخت نمی‌شود. به همین دلیل، تفاوت چشم‌گیری بین قیمت اجناس کیش و شهرهای دیگر مخصوصاً تهران دیده می‌شود.

مراکز خرید کیش

 مسافران گاهاً با یک چمدان به کیش سفر می‌کنند و با چند چمدان از این جزیره به سمت شهرخود روانه می‌شوند. این جزیره دارای مراکز خرید بسیار زیاد و متنوعی است که شاید فرصت دیدن از همه‌ی آن‌ها برای شما پیش نیاید. هر مرکز خریدی، مختص به فروش اجناس مختلفی است. برای صرفه جویی در زمان، اول اطلاع یابید که کدام مرکز خرید، کالای مصرفی شما را به فروش می‌رساند.

خریدهای لوکس

در خرید از کیش، ابتدا بودجه سفرو خریدتان را تعیین کنید. اگر بودجه خوبی برای سفر در نظر گرفته‌اید و خرید لباس از برندهای اروپایی جزو اولویت‌های شما است؛ می‌توانید با خیالی آسوده از مرکز خرید پردیس ۱ و ۲ و مرکز خرید دامون دیدن کنید. تفریحات و غذاهای لذیذ فود کورت‌های مراکز خرید، لذت خرید را برای شما دو چندان می‌کند.

خرید مقرون به صرفه

اگر قیمت مناسب اجناس، اولویت شما در خرید است، سری به مراکز خرید پانیذ، ونوس و مروارید بزنید. ‌لباس، کفش و اکسسوری‌های زیبا، باکیفیت و قیمت مناسب، چشم شما را خواهد گرفت.‌

خرید کیف و کفش

مرکز تجاری پردیس ۲، مرکز تجاری کیش و مرکز خرید مروارید گزینه مناسبی برای خرید کیف و کفش به شمار می‌رود که می‌تواند به خوبی نیاز گردشگران را براورده و تجربه لذت‌بخش خرید را در این مراکز داشته باشند.

خرید لوازم خانه و آشپزخانه

اگر قصد خرید لوازم خانه و آشپزخانه را دارید، مرکز خرید پردیس ۲ همان چیزی است که به دنبال آن می‌گردید. البته هزینه اضافه بار هواپیما را نیز در نظر داشته باشید. اگر برایتان اقتصادی بود، می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

خرید شکلات و قهوه

بخشی از سفر کیش به خرید شکلات و قهوه به عنوان سوغاتی اختصاص داده می‌شود. انواع شکلات فروشی‌های متنوع را می‌توانید در جزیره پیدا کنید؛ هرچند که در بیشتر مراکز خرید کیش می‌توانید مغازه‌های شکلات فروشی را بیابید اما مرکز اصلی فروش شکلات و قهوه، فروشگاه‌های آرتا کیش است.

ست ورزشی و لباس نوزاد

اغلب در بین خریدهای کیش، لباس ست ورزشی دیده می‌شود که شما می‌توانید آن‌ها را در مدل‌های مختلف از بازار پردیس ۱ تهیه کنید. برای خرید لباس ست و نوزادی حتماً سری به مراکز خرید بازار مرجان، بازار خلیج فارس و بازارهای عرب‌ها بزنید. اجناس این مراکز هم دارای قیمت مناسب و هم بسیار متنوع هستند. برای خرید عطر اصل با قیمتی مناسب حتماً سری به بازار زیتون بزنید.

بهترین رستوران های کیش

هر شهر توریستی‌ای بی شک دارای رستوران‌های مختلف و متنوعی است. کیش شهری توریستی بوده و هرساله میزبان گردشگران زیادی است. از این رو، جهت رفاه هرچه بیشتر گردشگران و همچنین جذب گردشگران بیشتر، رستوران‌های متنوعی در این جزیره پدید آمده است. فود کورت دامون، رستوران کوه سنگی و رستوران رویال استار نمونه‌هایی از رستوران‌های خوب کیش هستند.

بهترین رستوران های کیش

فود کورت دامون

یکی از رستوران‌های کیش فوت کورت دامون نام دارد که تنوع غذایی این رستوران شما را به وجد خواهد آورد. علاوه‌بر غذاهای ایرانی و دریایی، غذاهای مکزیکی، چینی، هندی و غذاهای گیاهی نیز در اینجا سرو می‌شوند. شما می‌توانید روش پخت غذاهای مختلف را در اینجا ببینید. رستوران دامون در مرکز خرید دامون واقع شده که اگر از این مرکز دیدن کردید، حتماً سری به فود کورت نیز بزنید و طعم غذاهای لذیذ آنجا را بچشید. تراس سرسبز و رو به دریا، غذاهای متنوع  و باکیفیت همان چیزی خواهدبود که این رستوران را منحصربه فرد کرده است.

رستوران کوه سنگی

اگر تا به‌حالا در همسایگی خلیج فارس تجربه دیزی را نداشته‌اید، حتماً آن را در رستوران کوه سنگی امتحان کنید. حال و هوایی سنتی و بسیار دلنشین در این رستوران حکم فرما است. شما می‌توانید این دیزی‌های لذیذ را در ظروفی سنگی به همراه عطر ریحان تازه و سنگک داغ و دوغ محلی نوش جان کرده؛ البته علاوه بر دیزی، شما می توانید در این رستوران کوبیده، جوجه و میرزا قاسمی را نیز امتحان کنید.

رستوران کوه سنگی

این رستوران در میدان پردیس واقع شده و معماری سنتی این رستوران، فضایی طبیعی را به نمایش می‌گذارد. عناصری طبیعی همچون آبشار و درخت در این رستوران، فضایی آرامش‌بخش را برای شما رقم می‌زند. این رستوران شامل دو بخش فضای باز و بسته می‌شود. در فضای باز رستوران کوه سنگی، شما شاهد قرار گرفتن تخت‌های سنگی میان صخره‌های سنگی و طبیعتی پر از گل و گیاه هستید. وجود یک حوض آب کوچک، به انجا زیبایی افزوده است. فضای بسته رستوران به یک غار قدیمی شباهت دارد، به گونه‌ای که حس می‌کنید درحال غارنوردی هستید. همین موارد، رستوران کوه سنگی را نسبت به دیگر رستوران‌ها متمایز کرده است.

رستوران رویال استار

از زیباترین رستوران‌های کیش می‌توان به رستوران رویال استار اشاره کرد‌. این رستوران دارای دکوراسیونی متفاوت و معروف به دکوراسیون انگلیسی است. اگر دنبال یک شام متفاوت در فضایی لوکس و شیک هستید، پیشنهاد ما به شما بی‌شک رستوران رویال استار خواهدبود. استیک‌ها و برگرهای رویال استار زبان‌زد عام و خاص است. از بشقاب غذاهای دریایی و پاستا و سالاد سزار این رستوران که دیگر هرگز نمی‌شود گذشت. خیلی از مشتریان این رستوران نیز همان ساکنان جزیره کیش هستند و با غذاهای خوش طعم این رستوران شبی به یاد ماندنی برای خود رقم می‌زنند.

بهترین هتل های کیش

استقبال مسافران از جزیره کیش سبب رونق ساخت هتل در این جزیره شده است. اینگونه مسافران می‌توانند علاوه بر لذت بردن از زیبایی‌ها و تفریحات جزیره، خاطراتی به یاد ماندنی را در این اقامتگاه برای خود رقم بزنند. هتل‌های کیش نیز همچون مراکز خرید و رستوران‌های آن، دارای درجه‌بندی هستند. مسافران براساس بودجه درنظر گرفته شده برای سفرشان، می‌توانند هتل موردنظر خود را انتخاب کنند.

هتل های پنج ستاره

از هتل‌های پنج ستاره کیش به عنوان لوکس‌ترین و باکیفیت‌ترین هتل‌های جزیره یاد می‌شود. اگر بودجه خوبی برای سفرتان کنار گذاشته‌اید، هرگز این هتل‌ها را از دست ندهید. اقامتی کاملاً متفاوت را می‌توانید در این هتل‌ها تجربه کنید. هتل ترنج، هتل مارینا و هتل داریوش نمونه‌هایی از این هتل‌های پنج ستاره به شمار می‌رود.

هتل ترنج

عاشقان سفر بی شک نام هتل ترنج را به عنوان اولین هتل روی آب جزیره و ایران شنیده‌اند. چیدمان اتاق‌ها و سوئیت‌های این هتل به شکل یک ترنج روی خلیج فارس است. این هتل، انتظارات شما را به عنوان یک اقامتگاه ایده‌آل برآورده می‌سازد. کف اتاق‌ها دارای دریچه‌ای شیشه‌ای است که به کمک آن می‌توانید شاهد آب‌های کریستالی خلیج فارس باشید.

هتل پنج ستاره ترنج

در پیست دوچرخه سواری هتل ترنج می‌توانید دوچرخه سواری را تجربه و در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های این مجموعه می‌توانید غذاهای لذیذ سنتی کیش همچون غذاهای دریایی را امتحان کنید. هتل ترنج، دارای سالن بازی ساحلی است که می‌تواند شما را بسیار سرگرم کند. این هتل در سال ۱۳۹۴ در شمال غرب جزیره کیش و در منطقه‌ای بکر و اکوسیستمی واقع شده و در ساخت این هتل، توجه زیادی به رعایت استاتدارها، جهت جلوگیری از آسیب به محیط زیست شده است.

هتل مارینا

از دیگر هتل‌های پنج ستاره کیش می‌توان به هتل مارینا اشاره کرد. علاوه بر سفرهای تفریحی، به علت داشتن سالن همایش و کنفرانس از این هتل می‌توان برای سفرهای کاری نیز استفاده کرد. رستوران لوتوس و رستوران باغ هتل مارینا، نیاز مهمانان به یک رستوران خوب را برطرف خواهد کرد. در اینجا می‌توانند غذاهای ایرانی و دریایی را با کیفیت بالا تجربه کنند.

عصرهای دنجی را می‌توانید در کافی شاپ‌های هتل مارینا پارک کیش تجربه کنید. پارک ساحلی هتل مارینا، شما و کودکانتان را سرگرم خواهد کرد. پس نگران سر رفتن حوصله‌تان در این هتل نباشید. مجموعه ماساژ و اسپای هتل، خستگی روزهای کاری را رفع خواهد کرد. از امکانات ورزشی و فروشگاه‌های هتل نیز نهایت استفاده را ببرید. در دو طرف هتل، ساحل مرجانی و بسیار زیبای خلیج فارس چشم‌اندازی دیدنی پدید آورده‌اند. فضای سبز این هتل با گونه‌های گیاهی متنوع و آب نماهای جذاب بسیار دیدنی است.

هتل داریوش

از معروف‌ترین و باشکوه‌ترین هتل‌های کیش می‌توان به هتل داریوش اشاره کرد. معماری این هتل از پاسارگارد الهام گرفته است. در صورت اقامت در این هتل، قطعاً به یاد ماندنی‌ترین خاطرات خود از سفر به این جزیره را رقم خواهیدزد. موقعیت ویژه هتل داریوش در ساحل شرقی جزیره کیش، پیاده‌روی صبحگاهی در ساحل، تماشای غروب آفتاب و شب‌نشینی‌های اسکله از جمله مزایای این هتل به شمار می‌رود.

هتل داریوش کیش

همین مزایا سبب انتخاب این هتل، به عنوان مقصدی برای سفرهای رمانتیک و خانوادگی شده است. از دیگر امکانات این هتل می‌توان به سالن کنفرانس، مجتمع تجاری، سالن آرایش و پیرایش اشاره کرد. سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ از هتل داریوش برای برگزاری همایش‌ها و سمینارها استفاده می‌کنند. هتل داریوش همچون هتل شایان جزو بهترین و گران‌ترین هتل‌های کیش به شمار می‌روند.

هتل های چهار ستاره

هرچند که هتل‌های چهار ستاره دارای یک ستاره کمتر به نسبت هتل‌های پنج ستاره هستند، اما اختلاف چشم‌گیری در ارائه کیفیت و خدمات‌دهی دیده نمی‌شود. همه‌ی هتل‌های کیش، خدماتی عالی را به مسافران عرضه می‌کنند و همه‌ی آن‌‌ها را از خود راضی نگه می‌دارند. هتل صدف، هتل آرامیس و هتل فلامینگو نمونه‌هایی از این هتل‌های چهار ستاره هستند.

هتل صدف

از سری هتل‌های مقرون به صرفه برای اقامت می‌توان به هتل صدف اشاره کرد. این هتل، اتاق‌های شیکی دارد. در هتل صدف، شما از همه‌ی امکانات لازم برای یک اقامتگاه دنج و راحت بهره‌ می‌برید. فاصله چندانی بین فرودگاه و مراکز خرید تا هتل صدف وجود ندارد.

 این هتل برای شما تور جزیره‌گردی و بلیط‌های تخفیفی در نظر گرفته که می‌توانید با آن‌‌ها تفریحات آبی و غواصی را تجربه کنید. مهم نیست که چه ساعتی از شبانه روز از هتل خارج می‌شوید، به هرحال تاکسی‌هایی برای رساندن شما به مراکز دیدنی و خرید در دسترس هستند. غذاهای ایرانی و دریایی را می‌توانید در رستوران‌ فرانسوی، رستوران دلفین و رستوران سنتی این هتل امتحان کنید.

هدف صدف کیش

هتل آرامیس

از هتل آرامیس نیز می‌توان به عنوان یکی از بهترین هتل‌های کیش یاد کرد. این هتل کاملاً نوساز بوده و  به علت نزدیکی به مراکز خرید گزینه خوبی برای عاشقان خرید است. در این هتل می‌توانید از غذاهای لذیذ ایرانی، فرنگی و دریایی لذت ببرید. انواع نوشیدنی‌ها و میان‌ وعده‌های سبک نیز در کافی شاپ‌های این هتل برای شما فراهم گردیده؛ و هتل آرامیس دارای ۴ طبقه و ۶۴ باب اتاق است.

هتل فلامینگو

با وجود اینکه کیش جزیره‌ای کوچک است و شما به سادگی به تمام جاذبه‌های آن دسترسی دارید، اما اگر در هتل فلامینگو ساکن شوید، ممکن است حتی نیازمند تاکسی برای دست یافتن به اغلب مراکز خرید و جاذبه‌های تفریحی نباشید. این هتل بسیار تمیز بوده و کادر حرفه‌ای آن، سال‌ها است که در جذب رضایت مشتری موفق بوده‌اند. موقعیت هتل و دسترسی آسان به بازارهای زیتون، مروارید، پانیذ و مراکز تجاری کیش، ونوس، مریم، اسکله تفریحی و قیمت مناسب هتل، از جمله دلایل مسافران برای انتخاب این هتل است.

سخن پایانی

هرجا سخن از برند و پاساژهای لوکس می‌شود، نام جزیره کیش خوش می‌درخشد. ناخودآگاه ذهنمان خیابان‌های شسته و رفته‌ای را متصور می‌شود که شباهت بسیاری به خارج دارد. اما آیا کیش در همین‌ها خلاصه می‌شود؟؟ قطعاً اینطور نیست. از کیش به عنوان اولین منطقه آزاد ایران یاد می‌شود، جزیره‌ای که در ۹۰ کیلومتری جنوب ایران واقع شده که در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای تبدیل کیش به یک قطب گردشگری صورت گرفته است. تمیزی آب دریا در این جزیره به علت غوطه‌ور بودن آن در میان خلیج فارس و فاصله گرفتن از بنادر و شهرها بوده و به حدی که دیدن ماهی‌ها در کف دریا، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره راهنمای سفر به کیش

هستی عباسی آبان 1396
16 نفر پسندیدند
مثل متن راهنمای سفر به کیش برای دبی هم می تونید بزارید؟
مهلا آبان 1396
13 نفر پسندیدند
راهنمای سفر به کیش واقعا خوب و عالی بود من هر روز سایت شما رو دنبال می کنم

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/6124-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D8%B4

امتیاز 5 از 5 | از بین 123 کاربران به راهنمای سفر به کیش