هزینه های سفر به پاتایا

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 977
پاتایا یک شهر ساحلی کوچک در کشور تایلند می باشد که در قسمت ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است و از پربازدیدترین شهرهای تایلند به شمار می رود. در این شهر زیبا تفریحات و جاذبه های مهیجی وجود دارد که هر کدام دلیلی قانع کننده برای سفری جذاب می باشد. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم کاربران عزیز را با هزینه های سفر به پاتایا بیشتر آشنا سازیم. واحد پول این کشور بات نامیده می شود که اسکناس های مختلف آن به رنگ های گوناگون می باشد، برای مثال اسکناس 1000 باتی قهوه ای رنگ، اسکناس 500 باتی ارغوانی، اسکناس 100 باتی قرمز، اسکناس 50 باتی آبی و اسکناس 20 باتی سبز رنگ می باشد. علاوه بر این اسکناس ها تعدادی سکه نیز وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. به طور کلی در شهر پاتایا هزینه ها نسبت به پایتخت ایران بین 15 تا 50 درصد بیشتر است و تنها در زمینه غذا و اقامتگاه کمی ارزان تر می باشد.
 
پاتایا
 
برخی بخش های هزینه های سفر به پاتایا به هزینه های پیش از سفر مربوط می شود. این هزینه ها شامل دریافت پاسپورت و ویزا می باشد که در حدود 693 هزار تومان می باشد. برای سفر به شهر پاتایا راه های مختلفی وجود دارد که گردشگران تور پاتایا بنا بر مخارجی که برای هزینه های سفر به پاتایا در نظر گرفته اند، می توانند هر یک را انتخاب کنند. با وجود راه های زیادی که برای این منظور وجود دارد، ولی با توجه به مسافت طولانی که بین ایران و کشور تایلند وجود دارد بهترین راه سفر، مسیر هوایی می باشد تا گردشگران تور پاتایا بتوانند سفر لذت بخشی را تجربه کنند. بهترین مسیری که برای رفتن به پاتایا می توانید طی کنید این است که با پروازی به شهر بانکوک بروید و بعد با استفاده از وسایل حمل و نقل گوناگون خود را به پاتایا برسانید تا هزینه های سفر به پاتایا برای شما به صرفه تر تمام شود. لازم به ذکر است که بگوییم هزینه پرواز رفت و برگشت تهران به بانکوک حدود 5500000 تومان می باشد.
در طول سفر به پاتایا هزینه های گوناگونی پیش می آید که این هزینه ها مربوط به حمل و نقل عمومی، خوراک، اقامت، تفریح و غیره می باشد و در ادامه هر کدام را به طور مفصل شرح می دهیم.

هزینه اقامت

در شهر توریستی پاتایا هتل ها و اقامتگاه های زیاد و متنوعی تاسیس شده که گردشگران طبق مخارج در نظر گرفته شده برای هزینه های سفر به پاتایا می توانند هر یک را رزرو کنند.

هزینه هاستل های پاتایا 

یکی از اصلی ترین هزینه های سفر به پاتایا نوع اقامت شما می باشد، در این شهر ساحلی زیبا تعدادی هاستل نیز وجود دارد که برای اقامت در آن می توانید هزینه کمتری بپردازید، به عنوان مثال هزینه یک شب اقامت در اتاق های اشتراکی بین 285 تا 370 بات تایلند و همچنین برای اتاق های خصوصی دو نفره بین 450 تا 956 بات تایلند برایتان هزینه دارد. نکته دیگر این که همه اتاق های خصوصی در هاستل ها دارای وای فای رایگان هستند که گردشگران می توانند از آن بهره ببرند.

هزینه اقامت در هتل های پاتایا 

از ویژگی هتل های پاتایا ارزان و مقرون به صرفه بودن آن می باشد، به خصوص هتل هایی که با ساحل کمی فاصله دارند، با این حال برای کم کردن هزینه های سفر به پاتایا می توانید هتل هایی که از ساحل فاصله دارند را انتخاب نمایید و اقامتی خوب را تجربه کنید. در ادامه میانگین قیمت هتل های پاتایا را شرح می دهیم :
هتل 2 ستاره بین 200 الی 2000 بات تایلند
هتل 3 ستاره بین 545 الی 3600 بات تایلند
هتل 4 ستاره بین 1100 الی 9000 بات تایلند
هتل 5 ستاره بین 2800 الی 16000 بات تایلند
علاوه بر هتل و هاستل، آپارتمان هایی نیز در سطح شهر وجود دارد که برای آن دسته از گردشگران که به صورت خانوادگی به این شهر سفر می کنند مناسب می باشد. قیمت اجاره این آپارتمان ها بین 450 تا 3500 بات تایلند متغیر می باشد که هر چه این آپارتمان ها به مرکز شهر نزدیک باشد و امکانات بیشتری داشته باشد، هزینه آن بیشتر است.
 
سفر به پاتایا
 

هزینه تفریح در پاتایا

مهم ترین مقصودی که گردشگران به این شهر سفر می کنند، تفریح و گردش می باشد. در این شهر تفریحات زیادی وجود دارد که در ادامه به اسامی تعدادی از آن ها و قیمت هایشان می پردازیم:
1. گالری هنر در بهشت: 500 بات
2. پارک آبی رامایانا: 1190 بات
3. مزرعه کروکودیل: 400 بات
4. دنیای دلفین ها: 500 بات
5. دهکده فیل ها: حدود 3000 بات
6. باغ گیاهشناسی نانگ نوچ: 500 بات
7. پارک آبی کارتون نتورک آمازون: 1290 بات
8. بانجی جامپینگ: 2500 بات
9. پارک مینی سیام: 300 بات
10. آکواریوم پاتایا ورلد: 500 بات
11. باغ ببرهای سیرارچا: 450 بات
 
تورهای گردشگری متنوعی نظیر: تور گردش در جنگل، تورهای کروز، تور بازار شناور پاتایا، تور زیپلاین و تور موتور چهار چرخ در این شهر برگزار می شود که گردشگران تور پاتایا می توانند طبق سلیقه خود هر یک را انتخاب کنند و سفری دلپذیر به پاتایا داشته باشند.

حمل و نقل عمومی در پاتایا

یکی دیگر از بخش های هزینه های سفر به پاتایا مربوط به حمل و نقل و جابجایی می باشد، خوشبختانه سیستم حمل و نقل عمومی در پاتایا نسبتا خوب بوده و دسترسی را برای مسافران تور پاتایا آسان کرده است. اگرچه در ساعت هایی در روز ترافیک های آزار دهنده ای به وجود می آید و زمان سفر شما را طولانی می کند که به خصوص در زمان بارش باران به اوج خود می رسد اما زیبایی های شهر شما را مشغول خود می کند تا زمان از دستتان در برود و متوجه گذر زمان نشوید. در این شهر ساحلی انواع وسایل نقلیه شامل اتوبوس های محلی، تاکسی، تاکسی های موتوری و وانت سانگسیو وجود دارد که گردشگران پاتایا می توانند از آن ها بهره ببرند.

اتوبوس های محلی

 این اتوبوس ها همواره مسیرهای مشخص دایره ای شکل را می پیمایند که گردشگران تور پاتایا این امکان را دارند با پرداخت 30 بات از آن ها استفاده کنند و به 2 مکان محبوب بازار شناور پاتایا و ساحل جومتین بروند.

تاکسی

 بهترین وسیله حمل و نقل می باشد که در عین راحتی گران هم می باشد، هزینه پایه تاکسی 35 بات می باشد که به ازای هر یک کیلومتر حدود 7 بات بیشتر باید بپردازید.
 
 
سفر به پاتایا
 

وانت سانگسیو

یکی از رایج ترین وسایلی که گردشگران تور پاتایا برای گشت و گذار در سطح شهر استفاده می کنند، وانت های سانگسیو است که همانند وانت های عادی بوده که در در بخش پشت سقف دار شده و مسافران سوار می شوند.

تاکسی موتوری

همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در شهر پاتایا تاکسی موتوری می باشد که بسیار سریع بوده و قیمت مناسبی هم دارد.
علاوه بر مواردی که در بالا اشاره کردیم، شما گردشگران می توانید موتور و یا ماشین نیز اجاره کنید و به طور آزادانه در بخش های گوناگون این شهر بگردند. اجاره موتور در پاتایا از 90 بات تا 2200 بات متغیر است و اجاره ماشین نیز از  بات550 تا 2000 بات می باشد.

هزینه خورد و خوراک

در شهر پاتایا به دلیل توریست های فراوانی که هرساله به آن سفر می کنند، رستوران های متعددی احداث شده است. بخش دیگری که در هزینه های سفر به پاتایا مطرح می باشد و نسبت به تهران کمی ارزان تر بوده، مخارج خورد و خوراک است. در ادامه مطلب شما می توانید با انواع این رستوران ها و قیمت آن ها آشنا شوید.

رستوران های لوکس : در این رستوران ها انواع غذاهای محلی و بین المللی سرو می شود که قیمت آن ها بین 560 تا 3300 بات است.
- رستوران های متوسط : کیفیت این دسته از رستوران ها نسبت به رستوران های لوکس، کمی پایین تر بوده و قیمت آن ها بین 250 تا 600 بات می باشد.
- رستوران های ارزان قیمت : این رستوران ها کم خرج بوده و برای آن دسته از گردشگران تور پاتایا که به دنبال کم شدن هزینه های سفر به پاتایا هستند بسیار مناسب است. قیمت غذا در این رستوران ها از 50 تا 150 بات متفاوت است. فست فودهای معروفی نیز در سطح شهر وجود دارد که به ازای پرداخت 150 الی 270 بات برای غذاها، پذیرای گردشگران می باشند.
اگر شما هم جزء افرادی هستید که ترجیح می دهید غذای خانگی میل کنید و خودتان آشپزی کنید، می توانید مواد غذایی اولیه را تهیه کنید و در محل اقامتتان اقدام به این کار کنید. قیمت برخی از این مواد غذایی عبارت اند از: 1 کیلوگرم گوشت قرمز 344 بات، 1 کیلوگرم برنج سفید 42 بات، 6 عدد تخم مرغ 50 بات، نان 50 بات، جوجه بی استخوان 82 بات، 1 لیتر شیر 47 بات، 1 کیلوگرم سیب زمینی 47 بات، 1 کیلوگرم گوجه فرنگی 45 بات و 1 کیلوگرم پیاز 33 بات.
پیش از سفر به این شهر جذاب خوب است که برخی نکات را در رابطه با این شهر بدانید:
-ساعت رسمی این کشور 2 ساعت و 30 دقیقه از ایران جلوتر است.
-زبان رسمی در این کشور تایلندی است ولی با این وجود تعداد زیادی از افراد مشغول به کار در مراکز تفریحی، به زبان انگلیسی تسلط دارند و گردشگران از این طریق می توانند ارتباط برقرار کنند.
-در ماه های مختلف جشنواره های گوناگونی در کشور تایلند برگزار می شود که می توانید با اطلاع از زمان هر یک، برنامه ریزی مناسبی برای شرکت در آن ها داشته باشید.
 
 
پاتایا
 

هزینه سوغاتی

خرید سوغاتی همچنان نزد مردم کشور ما رواج دارد. در پاتایا صنایع دستی با ارزشی همچون: کوسن، ابریشم، فانوس، مجسمه های سرامیکی و جواهراتی زیبا وجود دارد که گردشگران تور پاتایا می توانند به عنوان سوغاتی آن ها را خریداری کنند. خوب است بدانید که اگر شما هم به دنبال لباس های برند می باشید، بازارهای لوکس و مدرن پاتایا مکان مناسبی برای این منظور می باشد ولی قیمت ها کمی از تهران گران تر و هزینه های سفر به پاتایا برای شما گران تمام می شود.
برای این که بتوانید هزینه های سفر به پاتایا را به خوبی مدیریت کنید، باید به محض ورود به خاک تایلند، سیم کارت خود را کنار گذاشته و از یکی از اپراتورهای موجود در این کشور استفاده کنید تا هزینه ی تماس های شما زیاد نشود. هزینه مکالمه با این اپراتورهای محلی حدود 2.5 بات می باشد.
در ماه های آبان تا بهمن آب و هوای پاتایا بسیار خوب و دلپذیر است و به همین دلیل حجم بالایی از گردشگران این بازه زمانی را برای سفر خود انتخاب می کنند. از همین رو هزینه های هتل و اقامتگاه و سایر مخارج افزایش چشمگیری پیدا می کند و اگر می خواهید هزینه های سفر به پاتایا برای شما ارزان باشد، بهتر است زمان های دیگری را برای سفر خود انتخاب کنید.
امیدواریم شما گردشگران با خواندن این مقاله بتوانید سفر خوبی به این شهر زیبا داشته باشید و به خوبی هزینه های سفر به پاتایا را مدیریت کنید. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره هزینه های سفر به پاتایا

ترابی بهمن 1398
5 نفر پسندیدند
من سه مرتبه رفتم دوبار تیرماه یک بار شهریور ماه که بارانی بود در تیرماه که هوا گرم بود اما در شهریور بارانی بود و خیلی لذت بخش به نظرم شهریور ماه هم خوب به
محمد نجاتی دی 1397
15 نفر پسندیدند
خیلیییییییییییی ریز و دقییییییییییق نوشتین همه هزینه های سفر به پاتایا رو دمتون گرم
بهنوش آبان 1396
17 نفر پسندیدند
میشه مثل هزینه های سفر به پاتایا برای شهر های دیگر هم بزارید؟
امید آبان 1396
13 نفر پسندیدند
مطلبتون در مور هزینه های سفر به پاتایا عالی بود

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/4117-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به هزینه های سفر به پاتایا