امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به درباره اصفهان

درباره اصفهان

یکی از 5 شهر بزرگ و زیبای ایران اصفهان ملقب به نصف جهان  می باشد. با وجود بیشتر از پنج هزار اثار تاریخی و اماکن دیدنی با قدمت هزاران ساله این عنوان را به شهر زیبا درباره اصفهان داده اند.
 جاذبه های گردشگری بی شمار این شهر هر ساله توریست و گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا جذب خود می کند. سفر به این شهر قدیمی و باستانی با بناهای بی نظیر، موزه، پلهای معروف و طبیعت منحصر به فرد به یکی از بهترین و پرخاطره ترین سفرهای هر گردشگری تبدیل می شود.
 برای بازدید درباره اصفهان و همه ی اثار تاریخی باید چند روز را اختصاص دهید زیرا که در جای جایه نصف جهان یک اثر زیبا و بنای باستانی برای مشاهده وجود دارد.
 اصفهان در زمان صفویان پایتخت ایران بوده که بعد سال ها تهران جایگزین ان شده به همین سبب پس از تهران و مشهد، اصفهان جزو بزرگترین شهرهای ایران قرار دارد.
 درباره اصفهان نام های بسیاری در گذشته وجود داشته است مثلا الیهودیه به دلیل جنگ هایی که ان زمان رخ داده قومی از یهود به اصفهان رفته اند و ان را دارالیهودیه نامیدند.
 معروف ترین میدان شهر به نام میدان نقش جهان با 565 متر طول و 170 متر عرض جزو بزرگ ترین میادین جهان محسوب می شود.
 اصفهان در زمان قدیم به 4 قسمت جلفا، عباس اباد، گبراباد و اسپهان تقسیم شده بود که از تمامی شهرهای همسایه خود بزرگ تر بوده. تقریبا بیشتر اثار و بناهای تاریخی اصفهان به زمان صفویان و پادشاهی شاه عباس اول و دوم مربوط می شود که میدان نقش جهان نیز در ان دوران به در طی 10 سال ساخته شده است.
 هر شهری به عنوان نماد برای خود یک حیوان را که نشانگر ان شهر باشد را انتخاب می کند، قوچ نشانگر و سمبل اصفهان می باشد.
 یهودیان ساکن در اصفهان بیشتر در خطه ی جلفا و خارج از شهر زندگی می کنند. 
تور اصفهان این کلان شهر با قدمت دیرینه ی خود سوغاتی های گوناگونی اعم از گز، پولکی، صنایع دستی خاتم کاری شده و ظروف فلزی و برنجی خاصی دارد.
 این شهر با بیش از 7000 مکان گردشگری مثل چهل ستون، سی و سه پل، منار جنبان، کلیسای وانگ، عالی قاپو، بازار قیصریه، مسجد شیخ لطف ال، میدان نقش جهان و ... جزو قطب اصلی جذب توریست در ایران به حساب می اید.
 مسئله مهمی که باعث خاص تر شدن این شهر است تمیز بودن اب و هوا و وزیدن نسیم دل انگیز در کل سال، محوطه سازی بسیار دقیق، وجود فضای سبز و گل کاری شده در کل سطح شهر می باشد که زیبایی اصفهان را چند برابر کرده است.

نظرات مردم درباره درباره اصفهان

میلاد 23 مهر 97
0
ممنون میشم درباره اصفهان بیش تر و کلی تر توضیح دهید
درج نظر