موقعیت جغرافیایی کیش

بی شک تمامی ایرانیان جزیره کیش را می شناسند و بسیاری از آن ها به این جزیره سفر کرده اند. کیش با دارا بودن امکانات تفریحی متعددی، توانسته توجه گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب کند. اگر شما نیز قصد سفر با تور کیش را دارید باید اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با موقعیت جغرافیایی کیش داشته باشید به همین جهت در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با موقعیت جغرافیایی کیش در اختیار گردشگران تور کیش و همچنین کاربران لحظه آخر قرار دهیم پس در ادامه با ما همراه باشد. جزیره کیش در جنوبی ترین قسمت کرانه ی خلیج فارس با مساحتی حدود 91 کیلومتر مربع و محیط 44 کیلومتر مابین بندر لنگه و هرمزگان قرار گرفته است. شکل هندسی جزیره که توسط دوربین های مخصوص و طی مدت زمان بالا گرفته شده بیضی شکل بوده و طول تقریبی آن به 16 کیلومتر می رسد. مساحت ، محیط و طول جزیره کیش نشان دهنده این است که این جزیره یکی از کوچک ترین جزیره های قسمت جنوبی کشور ایران می باشد که البته امروزه با پیشرفت های چشمگیر و هوشمندانه ای که روی ان صورت گرفته به قطب اصلی گردشگری ایران تبدیل شده است. خوب است بدانید که جزیره کیش سالیانه میزبان تبیشتر از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی می باشد.  کیش از طریق راه های ابی به شبه جزیره هایی نظیر هندورابی با 26 کیلومتر، خارک 18 کیلومتر، ابو موسی 174 کیلومتر، قشم 220 کیلومتر و بندر عباس 298 کیلومتر فاصله دارد که گردشگران تور کیش به راحتی می توانند به وسیله کشتی های مجهز و مخصوص خود را به جزیره ها و شهر های اطراف کیش سفر کرده و از جاذبه های آن ها نیز دیدن کنند.
به طور کلی کیش به سبب موقعیت جغرافیایی که دارا است یکی از مهم ترین شهر ها و مناطق ایران محسوب می شود و تأثیر بسیاری در اقتصاد و صنعت گردشگری کشور ایران دارد.
جالب است بدانید که سطح جزیره کیش فاقد هر گونه پدیده توپوگرافی نظیر کوه و تپه می باشد و در مجموع می توان گفت که سطح جزیره تقریباً صاف است.
در رابطه با موقعیت جغرافیایی کیش باید بدانید که مرکز جزیره کیش با دارا بودن ارتفاع 40 متری مرتفع ترین بخش جزیره محسوب می شود و فرودگاه این جزیره نیز در این بخش واقع شده است.
همچنین لازم به ذکر است که در فاصله بین ساحل شمالی و ساحل جنوبی عریض ترین قسمت جزیره با عرض حدود 6 کیلومتر، است 
جزیره کیش با وجود وسعت کم جاذبه های گردشگری زیادی دارد و این امر را مدیون موقعیت جغرافیایی خود می باشد. همانطور که پیش تر اشاره کردیم به سبب جاذبه های متعدد و موقعیت جغرافیایی کیش سالیانه افراد زیادی برای بازدید از کیش توریستی به این جزیره سفر می کنند کیش یک جزیره در جنوب ایران می باشد و همانطور که می دانید دور تا دور آن را سواحل زیبا فرا گرفته است. 
سواحل کیش یکی از مهم ترین و شگفت انگیز ترین مکان های دیدنی جزیره کیش محسوب میشود. شما در هر ساعت از شبانه روز که به ساحل نیلگون جزیره کیش بروید متوجه زیبایی خاص آن میشوید، اما اگر قصد سفر به کیش را دارید تماشای دریا در هنگام طلوع و یا غروب آفتاب از دست ندهید، چرا که در این مواقع می توانید چشم اندازی بسیار زیبا از دریا و خورشید را مشاهده کنید، این مناظر به حدی زیبا هستند که برخی از مردم محلی جزیره نیز به تماشای آن می پردازند.
آب های دریای خلیج فارس بسیار زلال و نیلگون است و به سبب موقعیت جغرافیایی کیش گردشگران می توانند از دیدن آن لذت ببرند، خوب است بدانید که اگر در طول روز به سواحل جزیره کیش بروید می توانید انواع ماهی های بی نظیر و کمیاب که مخصوص اب های شور خلیج فارس هستند را به راحتی مشاهده کنید و سنگ و صدف با رنگ های خاص لاجوردی را برای سوغات جمع اوری کنید. 
باید بدانید که آب و هوای هر شهر تحت تأثیر موقعیت جغرافیایی آن می باشد، موقعیت جغرافیایی کیش نیز باعث شده است که این جزیره اغلب دارای آب و هوای شرجی و مرطوب باشد. بنابراین هنگام سفر با تور کیش باید آب و هوای منطقه را مورد بررسی قرار دهید، برای راحتی گردشگران لحظه آخر اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به کیش در اختیارتان قرار می دهد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کامل در رابطه با موقعیت جغرافیایی کیش به دست آورید و این اطلاعات در سفر با تور کیش برایتان مفید واقع شود.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موقعیت جغرافیایی کیش

المیرا 23 مهر 97
3
موقعیت جغرافیایی کیش بسیار موقعیت خوبی هست حیف که قدرشو نمی دونیم
درج نظر

تورهای کیش

تور کیش 24 اردیبهشت
3 شب
آتا آتا
کاسپین کاسپین
آریو پرواز
24 اردیبهشت - 27 اردیبهشت

تور کیش از شیراز اردیبهشت 1400
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
قصر شایان
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور کیش 26 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
26 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش 23 و 24 و 25 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
24 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور کیش از رشت 27 و 28 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
28 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور کیش 24 اردیبهشت
5 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
سیف گشت
24 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش 24 اردیبهشت
5 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
الیما گشت
24 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش 25 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
25 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش 20 و 24 اردیبهشت
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
20 اردیبهشت - 26 اردیبهشت

تور کیش از اصفهان 27 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
27 اردیبهشت - 30 اردیبهشت