امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کشور سریلانکا

کشور سریلانکا

سریلانکا که کشوری دموکراتیک و سوسیالیستی می باشد جزیره ای در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند است، کشور سریلانکا دارای دو پایتخت بوده که پایتخت سیاسی آن شهر سری جایاواردنپوراکوته و پایتخت تجاری اش شهر کلمبو می باشد. از سال 1972 نام این کشور از سیلان به سریلانکا تغییر یافت. کشور سریلانکا که دارای منابع طبیعی بسیار زیادی که شامل: فلدسپات، سیلیکا، کائولین، میکا، توریم و گرافیت هستند در این جزیره وجود دارند و همچنین در خلیج منار جدیدا نفت و گاز کشف شده که در حال برنامه ریزی برای استخراج آن هستند. 

جمعیت کشور سریلانکا بالغ بر بیست میلیون نفر بوده که 70 درصد آنها از دین بودایی پیروی می کنند و ده درصد مسلمان و مابقی آنها هندو و مسیحی می باشند. زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیل است که بالای 60 درصد از ساکنان این کشور از قوم سینهال و سایر آنها از تامیل می باشند، همچنین در این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند که به همین خاطر گردشگران تور سریلانکا می توانند بدون هیچ نگرانی با زیبان انگلیسی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنند. پول رایج این کشور رویپه سریلانکا بوده که در صورت به همراه نداشتن می توانید به هنگام ورود به این کشور در فرودگاه های آن تهیه کنید.

 کشور سریلانکا دارای فراورده های غنی و فراوانی بوده که می توان به چای، کینین، قهوه، کائوچو و نارگیل اشاره کرد که از این موارد صادردات گسترده ای به نقاط مختلف جهان صورت می گیرد و می توان آنها را نیز بعنوان سوغاتی های این کشور هم نامید. آب و هوای کشور سریلانکا گرمسیری بوده اما با وجود کوچک بودن آن آب هوای متفاوتی دارد به گونه ای که در قسمت های کوهستانی ملایم و سرد و در قسمت های ساحلی و بیابانی گرم می باشد اما در تمام فصول سال می توان به این کشور سفر کرد. تور سریلانکا مقصدی مناسب برای گردشگرانی که قصد سفری تفریحی و مفرح دارند می باشد.

درج نظر