هزینه سفر به ارمنستان

📅 بروزرسانی : ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ بازدید : 1540
هزینه های مدارک
عوارض خروج از کشور
واحد پول
روش ها و هزینه سفر
هزینه سفر با تور
سفر شخصی
بهترین زمان سفر
هزینه تفریح
هزینه اقامت
هزینه حمل و نقل
هزینه رستوران ها
هزینه خوراک و مواد غذایی
هزینه پوشاک
هزینه موبایل

آیا می‌خواهید سفری به یاد ماندنی با کمترین هزینه ممکن را برای خود و خانواده به ارمغان اورید؟ ارمنستان یکی از کشورهای فوق‌العاده جذاب در نزدیکی ایران است که افراد می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کم، سفری خاص داشته باشند. هزینه سفر به ارمنستان یکی از دغدغه‌های اصلی افراد به هنگام سفر به این کشور است. این هزینه شامل موارد مختلفی بوده که افراد قبل از سفر با دانستن آن‌ها می‌توانند هزینه‌های سفر خود را مدیریت کنند.

کشور ارمنستان

هزینه های مدارک لازم برای سفر به ارمنستان

برای سفر به کشور ارمنستان لازم است تا شما مدارکی را تهیه و این مدارک را به سفارت این کشور در ایران تحویل دهید. البته خبر خوش برای ایرانیان این است که این دسته از افراد برای ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا ندارند. پس اگر قصد دارید از ایران به کشور ارمنستان سفر کنید، شما تنها برای دریافت گذرنامه باید مقدار هزینه‌ای را پرداخت کنید. هزینه‌های مربوط به دریافت گذرنامه به طور کلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برای دریافت شناسه شما باید مبلغی در حدود ۱۰۰۰ تومان پرداخت کنید.
 • پرداخت ۵۰۰۰ هزار تومان به حساب شهرداری جهت عوارض شهری
 • پرداخت  100,000 هزار تومان برای خزانه داری هر استان جهت صدور گذرنامه
 • هزینه‌های مربوط به خدمات دفاتر پلیس +10و هزینه پست که مبلغی در حدود 42,600 تومان می‌شود.

هزنیه مدارک سفر به ارمنستان

عوارض خروج از کشور

با توجه قوانین که در همه کشور‌ها وجود دارد اگر فردی قصد خارج شدن از کشور را داشته باشد باید هزینه‌ای تحت عنوان عوارض خروج بپردازد. هزینه عوارض که توسط شما باید پرداخت شود بستگی که تعداد دفعات خروش شما از کشور بستگی دارد.

هزینه ارمنستان

 بنابراین می‌توانید عوارض خروج از کشور را به صورت آنلاین یا در هنگام خروج در گیت‌های فرودگاه بپردازید. مبلغ عوارض پرداختی توسط شما در دفعات مختلف به این شرح می‌باشد.

 • خروج برای اولین بار ۴۰۰ تومان
 • خروج برای دومین بار ۶۰۰ تومان
 • خروج برای بار سوم و بعد از آن ۸۰۰ تومان

واحد پول ارمنستان

از دیگر نکاتی که افراد به هنگام سفر به کشور ارمنستان باید بدانند، واحد پول این کشور است. قبل از سفر به کشور ارمنستان باید مقداری پول را با توجه به واحد پول این کشور تبدیل و همراه خود داشته باشید. واحد پول کشور ارمنستان درام است و با کد AMD نشان داده می‌شود. به طور کلی اگر شما می‌خواهید سفری به این کشور داشته باشید، سفری ارزان خواهید داشت.

واحد پول ارمنستان

روش ها و هزینه سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان از طریق روش‌هایی مختلفی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید بسته به سلیقه خود و مقدار هزینه‌ای که می‌توانید کنید، یکی را به دلخواه انتخاب نمایید. روش‌های مختلف سفر به ارمنستان به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود.

 • سفر شخصی بدون تور
 • سفر به این کشور از طریق هوایی
 • سفر به ارمنستان از طریق زمینی و با ماشین

سفر با اتوبوس به ارمنستان

هزینه سفر به ارمنستان با تور

هزینه نهایی این دسته از تورها با توجه به زمان و برنامه‌های تورها، هتل‌ها، نوع اتاق و آژانس هواپیمایی، می‌تواند متغیر باشد. همچنین اگر شما می‌خواهید از طریق تور و به صورت هوایی به این کشور سفر کنید باید مبلغی در حدود 4 تا 5 میلیون تومان بپردازید. شما می‌توانید از دو طریق با تور به این کشور سفر کنید که شامل زمینی یا همان اتوبوس و به صورت هوایی می‌شود.

سفر به کشور زیبا و تاریخی ارمنستان!

هزینه سفر به ارمنستان با تور

سفر شخصی به ارمنستان

اگر شما قصد دارید خودتان به صورت شخصی به کشور ارمنستان سفر کنید، می‌توانید از 3 طریق اقدام کنید. سفر شما با اتوبوس و خودروی شخصی به صورت زمینی و یا به صورت هوایی باشد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و مقدار بودجه خود یکی را به دلخواه انتخاب کنید. در ادامه به بررسی دقیق هزینه هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

هزینه سفر زمینی به ارمنستان

اگر قصد دارید سفر خود را به صورت زمینی و از طریق ماشین شخصی یا اتوبوس انجام دهید، باید مقدار هزینه‌ای را جهت خروج پرداخت کنید. به عنوان مثال اگر از طریق اتوبوس قصد خارج شدن دارید لازم است تا بلیط اتوبوس ایروان را تهیه کرده و پولی را پرداخت نمایید.

هزینه سفر زمینی به ارمنستان

سفر هوایی

از دیگر روش‌های سفر به کشور ارمنستان سفر به صورت هوایی است. این نوع سفر به دلایل مختلفی طرفداران زیادی دارد. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید از طریق هواپیما به این کشور سفر کنید باید هزینه‌ای را جهت تهیه بلیط پرداخت نمایید. مقدار هزینه خرید بلیط هواپیما متغیر بوده و در حالت کلی بین 3 تا 17 میلیون است.

ماشین شخصی

اگر شما عاشق سفر با خودروی شخصی هستید و می‌خواهید از طریق خودروی شخصی سفر به ارمنستان را انجام دهید، شما مجبور به پرداخت مقدار هزینه‌ای معین جهت خروج از ایران و ورود به کشور ارمنستان هستید. این هزینه‌ها شامل هزینه گواهینامه بین‌المللی برای یک سال، هزینه پلاک بین‌المللی، هزینه کاپوتاژ یا همان مجوز خروج از کشور و هزینه بین‌المللی بیمه ماشین می‌شود.

بهترین زمان سفر به ارمنستان

اگر قصد دارید تا بار و بندیل خود را برای یک سفر تفریحی به ارمنستان ببندید کمی صبر کنید. کشور ارمنستان کشوری است که در نزدیکی ایران قرار گرفته و در خود جاذبه‌های تفریحی، گردشگری و تاریخی بسیار زیادی را قرار داده است. افراد زیادی برای بازدید از این کشور به سراغ آن می‌روند. البته اگر می‌خواهید سفری خاطره انگیز و جذاب داشته باشید تا در دل طبیعت به گردش بپردازید باید به زمانی که می‌خواهید به این کشور سفر کنید دقت کنید. فصل بهار، فصلی بسیار جذاب و خاص در کشور ارمنستان است که افراد می‌توانند با خیالی راحت به دل طبیعت رفته و از این کشور زیبا دیدن کنید. شما می‌توانید در این فصل از سال طبیعت بسیار بکر، جذاب و دیدنی آن نهایت لذت را ببرید.

بهترین زمان سفر به ارمنستان

هزینه تفریح در ارمنستان

تفریح در ارمنستان به طور کلی شامل موارد مختلفی است که افراد می‌توانند با توجه به بودجه خود برخی از این تفریحات را انتخاب کنند و به تفریح خود بپردازند. این تفریحات شامل: باغ وحش ارمنستان، موزه تاریخ، پارک آبی آکواتک ایروان، گالری ملی ارمنستان و موزه نسخ خطی باستانی در ارمنستان هستند که می‌توان به انها اشاره کرد. برای ورود به تمامی این مراکز دیدنی، شما باید هزینه‌ای را پرداخت کنید که هزینه هر کدام از این تفریحات متفاوت خواهد بود.

هزینه اقامت در ارمنستان

هزینه اقامت در ارمنستان بستگی به مکان و امکانات هتل‌ها و هاستل‌هایی دارد که قصد اقامت در آن را دارید. هاستل‌ها و مهمان خانه‌ها به مراتب هزینه مناسب‌تری نسبت به هتل‌های چند ستاره ایروان خواهند داشت. بنابراین هزینه اقامت در این مکان‌ها چیزی حدود ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ درام ارمنستان می‌باشد.

هزینه اقامت در ارمنستان

 همچنین ارمنستان دارای هتل‌های شیک و امکانات بی‌نظیر است که به مراتب هزینه بالایی برای اقامت در آن جا باید بپردازید. هزینه اقامت هتل‌های ارمنستان بدین شرح می‌باشد.

 • هزینه هتل‌های ۳ ستاره ایروان ۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ درام ارمنستان می‌باشد.
 • هزینه هتل‌های ۴ ستاره ایروان ۲۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰۰ درام ارمنستان است.
 • قیمت هتل‌های ۵ ستاره ایروان ۲۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ درام ارمنستان خواهد بود.

هزینه هاستل در ارمنستان

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید هزینه‌ی کمتری را برای اقامت خود بپردازید، اقامت در هاستل‌های موجود در ارمنستان و شهر ایروان می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشند.

هزینه اجاره آپارتمان برای اقامت

همانطور که می‌دانید هزینه اقامت در هر منطقه و شرایط آن مکان متغیر خواهد بود. بنابراین هزینه اجاره آپارتمان برای اقامت در ارمنستان متفاوت و این هزینه با توجه به محل آپارتمان، فاصله آن تا شهر همچنین تعداد اتاق‌ها و کیفیت آن همچنین امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند تعیین خواهد شد.

اقامت در ارمنستان

هزینه اجاره آپارتمان در ارمنستان بین ۸۴۰۰ تا ۳۰۰۰۰ درام برای هر شب می‌باشد. اما باتوجه به وضعیت توریستی در فصول مختلف قیمت ملک نیز دچار نوسان خواهد شد. بنابراین در فصل‌های معمولی حدود ۶۰ تا ۷۰ دلار و این قیمت در فصل‌هایی که توریست‌های زیادی به ارمنستان سفر می‌کنند بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌آبد.

هزینه حمل و نقل در ارمنستان

حمل‌ونقل در کشور ارمنستان به طور کلی شامل اتوبوس، تاکسی یا مترو است. گردشگران می‌توانند برای رفت‌وآمد خود در این کشور یکی از این موارد را انتخاب کنند. از طرفی در بین این ۳ نوع وسیله حمل‌ونقل، مترو به عنوان ارزان‌ترین وسیله در این کشور به حساب می‌آید. شما می‌توانید برای تهیه بلیط تک نفره در حدود ۱۰۰ درام پرداخت کنید.

نکته قابل توجه در خصوص اتوبوس‌های حمل‌ونقل در کشور ارمنستان این است که این اتوبوس‌ها دو نوع هستند که شامل اتوبوس‌های معمولی و برقی می‌شوند. قیمت بلیط اتوبوس‌های معمولی در حدود ۱۰۰ درام و بلیط اتوبوس‌های برقی در حدود ۵۰ درام است. از دیگر نکاتی که شما باید قبل از سفر خود بدانید این است که سیستم خرید و فروش بلیط در این کشور وجود نداشته و شما باید هزینه نهایی را به خود راننده پرداخت کنید.

هزینه حمل و نقل

از دیگر روش‌های رفت‌وآمد در کشور ارمنستان تاکسی‌های این شهر است که به طور کلی همانند اتوبوس‌های این کشور، به دو حالت کلی تقسیم می‌شوند که شامل برقی و معمولی هستند. هزینه هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و افراد باید به هنگام استفاده از آن‌ها این نکته را بدانند که هزینه تاکسی به ازای هر ۱ کیلومتر، ۱۰۰ درام به مبلغ پایه آن یعنی ۶۰۰ درام اضافه می‌شود.

هزینه رستوران های ارمنستان

ارمنستان نیز مانند بسیاری از کشور‌های توریستی دارای رستوران‌های مختلف اعم از رستوران‌های معمولی و لوکس می‌باشد. بنابراین هزینه رستوران‌های ارمنستان بستگی به رستوران، منو و کیفیت غذا‌ها دارد. قیمت هر کدام از رستوران‌های ارمنستان به شرح زیر است.

 • رستوران‌های ارزان: این رستوران‌ها بسیار ارزان قیمت بوده و هزینه غذا در این رستوران‌ها حدود ۲۵۰۰ درام ارمنستان است و بیشتر غذاهای معمولی در آن جا سرو می‌شود.
 • رستوران‌های متوسط، قیمت غذا دراین رستوران‌ها نیز در حد متوسط می‌باشد و برای صرف غذا در آن جا باید حدود ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ درام ارمنستان را بپردازید.
 • رستوران‌های لوکس ارمنستان، هزینه‌های صرف نهار و شام در چنین رستوران‌هایی با توجه به تنوع غذا، فضای شیک، کیفیت و امکانات آن‌ها گران‌تر خواهد بود. بنابراین هزینه غذا در رستوران‌های لوکس ارمنستان بین۴۹۰۰ تا۹۶۰۰۰ درام است.

رستوران های ارمنستان

هزینه خوراک و مواد غذایی

خوراکی‌ها و مواد غذایی مختلفی در این کشور وجود دارد. اما اگر بخواهیم قیمتی برای مواد غذایی که به طور عمده مورد استفاده ایرانیان بوده و در این کشور نیز موجود است بیان کنیم می‌توانیم به مواد غذایی که شامل نان، شیر، پنیر، برنج، انواع میوه و سبزیجات اشاره کنیم.

 • قیمت پنیر در ارمنستان: کیلویی 2199 درام
 • قیمت شیر: هر لیتر 447 درام
 • قیمت نان: ۲۴۱ درام
 • قیمت برنج برای هر کیلوگرم: 2199 درام
 • قیمت پیاز و سیب زمینی به ترتیب: 292 و 461 درام
 • قیمت پرتغال هر کیلوگرم: 635  درام در ارمنستان
 • قیمت سیب هر کیلوگرم: 461 درام در ارمنستان
 • قیمت گوجه فرنگی هر کیلوگرم: 470 درام

خوراک و مواد غذایی

هزینه پوشاک در سفر به ارمنستان

همانطور که می‌دانید هزینه پوشاک و اجناس در ارمنستان طبق برند و کیفیت آن‌ها متفاوت است. البته قیمت اجناس در ارمنستان با ایران تقریبا در یک حد است و تفاوت چندانی ندارد. بنابراین برای کاهش هزینه پوشاک در سفر به ارمنستان می‌توانید به دالما گاردن یا یروان مال مراجعه کنید. در این مکان‌ها می‌توانید انواع لباس، کفش و... را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. در ادامه به قیمت برخی از اجناس برند در ارمنستان خواهیم پرداخت.

 • هزینه خرید یک شلوار جین برند در ارمنستان ۲۸۶۷۸ درام
 • هزینه خرید شلوار جین ۲۸۶۷۸ درام
 • هزینه خرید یک پیراهن زنانه ۲۲۸۷۶ درام
 • قیمت کفش ورزشی نایک حدود ۳۹۱۲۶ درام

هزینه موبایل در ارمنستان

برای کاهش هزینه موبایل در ارمنستان و دسترسی آسان کاربران به اینترنت و برقراری تماس می‌توانید از سیم کارت ارمنستان استفاده کنید. بنابراین مسافران و گردشگران هنگام ورود به ارمنستان سیم‌ کارت‌های اپراتور موبایل در این کشور را تهیه خواهند کرد تا علاوه بر امکانات آن از هزینه کمتری برخوردار شوند.

هزینه موبایل در سفر به ارمنستان

برای خرید و بهره‌مند شدن از سیم کارت‌های  اپراتور موبایل در ارمنستان می‌توانید قبل از سفر به ارمنستان این سیم کارت‌ها را از آژانس مسافری دریافت کنید. همچنین سیم کارت‌های ارمنستان را  در شعبه‌های خدمات اپراتوری همراه این کشور می‌توان تهیه کرد. این شعبه‌ها واقع در فرودگاه و مکان‌های دیدنی ارمنستان نیز وجود دارد. امپراتورهای ارمنی ام تی سی، ویواسل، آرنج و بی لاین دارای نرخ‌های متفاوت بوده اما به طور معمول در هزینه هر دقیقه مکالمه حدود ۲۰ تا ۳۰ درام که معادل ۱۳۰ تا ۲۰۰ تومان است.

همانطور که می‌دانید زمانی که قصد سفر به شهر یا کشور دیگری را دارید، اولین مسئله که بسیار حائز اهمیت است و در واقع مهمترین دغدغه افراد می‌باشد هزینه هایی است که در هنگام مسافرت متهمل خواهند شد. معمولا برای سفر کردن اولین شرایط که باید محیا شود تامین بودجه و هزینه‌های مسافرت است.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/2108-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به هزینه سفر ارمنستان