سوغات تفلیس

در سفر به خارج از کشور از جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی که بگذریم، سوغات هر کشوری می تواند بخش هیجان انگیز آن باشد. سوغات تفلیس بسیار گوناگون و متنوع است که هر گردشگر تور تفلیس را به خود جذب می کند. گرچه با کشور گرجستان مرز مشترکی نداریم ولی با توجه به نزدیک بودنش به ایران جزو زیبا ترین کشورهای همسایه می باشد که سالیانه بیش از 1000 گردشگر از ایران برای بازدید از تفلیس به گرجستان سفر می کنند. در این بخش با ما همراه باشید تا سوغات تفلیس و صنایع دستی تفلیس را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اگر در خرید سوغاتی به دنبال چیزی می گردید که به عنوان نماد آن کشور با خود به شهر خود ببرید و با نگاه کردن به آن خاطرات سفر برایتان تداعی شود می توانید تابلو های کوچک و یا مجسمه هایی که ساخته شده از جاذبه های گردشگری و یا آثار هنری معروف گرجستان است را خریداری کنید و گوشه کنار منزلتان به عنوان سوغات تفلیس آویزان کنید و یا اگر اهل سفر هستید می توانید میزی گوشه ی پذیرایی تعبیه کنید و سوغاتی های هر کشور را روی آن بگذارید. 
همانطور که می دانید گرجستان از کشورهای شاد و رنگا رنگ دنیا می باشد که کل شهر نیز با معماری و رنگ های شاد به کار رفته در آن طراحی شده است، از این رو می توانید زیور آلاتی مانند: گوشواره، گردنبند، دستبندو ساعت با طرح ها و رنگ های شاد و انرژی بخش و یا زیورآلاتی از جنس برنج که همه کار دست می باشند به عنوان سوغات تفلیس خریداری کنید.
در اکثر خانه ها برای تزیین دیواری که خالی است از ظروف خاص و قدیمی استفاده می کنند که هر کدام نمایانگر مکان و یا فردی مشهور است. مردمان بومی گرجستان به عنوان سوغات تفلیس بشقاب هایی با طرح افراد موفق کشورشان، پادشاهان و اماکن دیدنی تولید می کنند تا گردشگران تور تفلیس به عنوان بهترین سوغاتی برای خانواده و دوستان خود خریداری کنند.
تفلیس یکی از شهرهای سردسیر گرجستان است که بهترین لباس های زمستانی در این شهر ازگرجستان تولید می شود. معروف ترین آن ها کلاه، کفش، پالتو و شال گردن از جنس پشم گوسفند بافته شده است که به آن نمد می گویند . اجناس نمدی جزو جذاب ترین سوغات تفلیس محسوب می شود که با خرید آن ها می توانید اطرافیان خود را کلی خوشحال کنید.
در سفر با تور تفلیس خرید کردن در بازارچه های سنتی آن را از دست ندهید، قطعا می توانید بهترین سوغات تفلیس را در آن جا خریداری کنید.
 
 
 
گزارش مشکل
درج نظر