غذا های سنتی آنتالیا

قابل توجه گردشگران عزیز تور آنتالیا ، غذا های مردمان آنتالیا ترکیه شباهت زیادی به غذا های ایرانی دارد پس از این نظر مطمئن باشید که با سفر به آنتالیا از نظر غذا دچار مشکل نمی شوید و غذا های متنوعی با ذائقه ای که دارید می توانید میل کنید. در ادامه مطلب با چندین غذا های سنتی آنتالیا آشنا خواهید شد.

 
1. انواع کباب : یکی از غذا های محبوب ترکیه کباب های آن می باشد که می توانید در بیش تر رستوران های آنتالیا بهترین کیفیت کباب را میل کنید. کباب های ترکیه از گوشت های گاو ، بره و گوسفند تهیه می گردد که با روش ها و طعم های مختلفی طبخ می گردد.
 
2. کباب ترکی : کباب ترکی یکی از غذا های سنتی آنتالیا و ترکیه می باشد که نه تنها در این کشور بلکه انواع فست فودی های دنیا این غذا را با این نام درست می کنند. کباب ترکی از گوشت و یا مرغ که بر روی یک وسیله چرخان و مقابل آتش می باشد تهیه می گردد که با انواع سس و مخلفات سرو می شود.
 
3. صبحانه های ترکی : یک صبحانه ی اصیل ترکی شامل پنیر ، نان ، گوجه ، زیتون سیاه ، سوسیس ، مربا یا عسل ، بیکن ، سالامی ، تخم مرغ آب پز در کنار چای می باشد که می توان گفت یکی از خوشمزه ترین وعده های هتل ها می باشد.
 
4. پیتزای ترکی ( لحم عجین ) : لحم عجین نام پیتزای مشهور ترکی می باشد که در تنور پخته می شود و روی آن را با گوشت ، مرغ ، پنیر ، فلفل دلمه ، سیر ، پیاز ، جعفری و دیگر مخلفات پر می کنند که یکی از خوشمزه ترین غذا های سنتی تور آنتالیا به شمار می رود.
 
5. بادمجان شکم پر : یکی از لذیذ ترین غذا های ترکی می توان به بادمجان شکم پر اشاره کرد که مواد تشکیل دهنده ی آن بادمچان ، گوشت چرخ کرده ، پیاز می باشد که این مواد را داخل بادمجان گذاشته و می پزند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما