بازار سنتی ایران مال

ایران مال یکی از بهترین و بزرگ ترین مراکز تجاری و تفریحی شهر تهران می باشد که به تازگی و در تاریخ 11/02/1397 افتتاح شده است، در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم یکی از مهم ترین بخش های موجود در مجموعه، یعنی بازار سنتی ایران مال را معرفی کنیم، بنابراین اگر قصد بازدید از ایران مال را دارید برای آشنایی با بازار سنتی این مجموعه در ادامه با ما همراه باشید.بخش بازار سنتی ایران مال با هدف احیای سنت های ملی و فرهنگی کشورمان در فضایی به مساحت 10 هزار متر مربع و در قسمت غربی ایران مال ساخته شده است و باید بدانید که در ساخت و طراحی آن از معماری مهم ترین بازار های سنتی کشور یعنی بازار سنتی تبریز، بازار سنتی اصفهان، شیراز و کاشان الهام گرفته شده است.
طراحی بازار سنتی به زیبا ترین شکل ممکن انجام شده است و در واقع می توان گفت که معماری این بخش تلفیقی از هنر های ایرانی و اسلامی می باشد، گردشگرانی که از بازار سنتی ایران مال بازدید می کنند می توانند از گچ بری ها، یزدی بندی ها، کاسه سازی ها و سایر هنر های معماری دیدن کنند، گفتنیست در بخش های مختلف بازار سنتی ایران مال بیش از 4500 لوستر دستساز وجود دارد که به زیبایی های این بازار افزوده اند.
خوب است بدانید که بازار سنتی ایران مال شامل بخش های مختلفی می باشد که عبارتند از تالار آیینه، شربت خانه، راسته بازار، حجره های متعدد و چهارسو. بخش چهارسو مهم ترین قسمت و در واقع بخش اصلی بازار سنتی ایران مال به شمار می آید، این بخش در واقع بازار را به 4 قسمت مجزا تقسیم می کند.
لازم به ذکر می باشد که در آینده قرار است حجره های موجود در بازار سنتی به فروشگاه های سوغات و محصولات نقاط مختلف کشور اختصاص داده شود تا گردشگران تور تهران علاوه بر دسترسی به فروشگاه های سوغات و اقلام سنتی، بتوانند تا حدودی با فرهنگ شهر ها و استان های کشور آشنا شوند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله تا حدودی با بازار سنتی ایران مال آشنا شده باشید و این اطلاعات در سفر با تور تهران برایتان مفید واقع شود، برای کسب اطلاعات در رابطه با سایر بخش های مجموعه بزرگ ایران مال می توانید به مقاله مربوطه در سایت لحظه آخر مراجعه کنید.
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما