بازار عربها کیش

جزیره زیبای کیش یکی از مقاصد گردشگری محبوب در کشور ایران به حساب می آید، سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر، تور کیش را در برنامه سفر خود قرار می دهند. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین دلایل سفر افراد به این شهر، خرید از مراکز خرید و بازار های متنوع آن می باشد.
امروزه در این جزیره مراکز خرید بروز و پیشرفته ای تاسیس شده است، اما همواره برخی از بازار های سنتی آن به فعالیت خود ادامه می دهند، یکی از قدیمی ترین بازار های این شهر، بازار عربها کیش می باشد.بازار عربها کیش یکی از قدیمی ترین بازار های موجود در جزیره کیش بوده که در گذشته افراد محلی جزیره، کالا های مورد نیاز خود را این بازار تهیه می کرده اند، لازم به ذکر است که نام اصلی آن بازار صفین می باشد اما اکثریت مردم جزیره آن را به نام بازار عربها می شناسند. فروشندگان این بازار را بومیان جزیره تشکیل می دهند، اکثر فروشندگان به زبان عربی صحبت کرده و کمتر کسی را می توان یافت که به زبان فارسی تسلط داشته باشد، پس برای خرید در این بازار بهتر است که با زبان عربی آشنا باشید.
تاریخچه تاسیس بازار عربها کیش به سال 1350 باز می گردد، این بازار تقریبا 48 سال پیش در زمینی به مساحت 2300 مترمربع احداث شده است، این بازار یک طبقه در مجموع دارای 70 مغازه بوده که اجناسی نظیر لباس، کیف، کفش، اسباب بازی، لوازم آرایشی، لوازم تزئینی، خوراکی های متنوع، لوازم خانگی و چندین مورد دیگر را عرضه می کنند. طراحی ساختمان این بازار بسیار زیبا بوده و از ساخت آن از معماری سنتی عربی الهام گرفته شده است. تنوع بالای اجناس موجود در این بازار در کنار قیمت مناسب آن ها نسبت به سایر بازار ها و مراکز خرید شهر، سبب محبوبیت بازار عربها کیش در بین گردشگران تور داخلی شده است، لازم به ذکر است که این بازار فاصله قابل توجهی از مرکز شهر داشته، همین امر سبب شده است دسترسی به آن کمی دشوار شود و برخی افراد را از مراجعه به آن منصرف کند، اما توصیه می شود که حتما از اجناس این بازار دیدن فرمایید.
بازار عربها در شمال غربی جزیره کیش قرار گرفته، در این منطقه بومی نشین یکی از زیبا ترین سواحل کیش به نام اسکله میرمهنا وجود دارد، همچنین در نزدیکی بازار یک پارک و یک بازار دیگر به نام بازار پارس خلیج قابل مشاهده می باشد.
آدرس: جزیره کیش، میدان سعدی، محله عرب ها، خیابان لارک، خیابان هامور
گردشگران تور کیش می توانند با استفاده از تاکسی ها و مینی بوس های جزیره به این بازار مراجعه کنند.
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کیش

تور کیش 16 آبان 99
5 شب
وارش وارش
وارش وارش
گردشگر زمان
16 آبان - 21 آبان

تور کیش 4 و 5 و 6 آبان 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
اسطوره بیستون
4 آبان - 9 آبان

تور کیش 30 مهر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
معراج معراج
ندا پرواز
30 مهر - 3 آبان

تور کیش 6 و 7 آبان 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
آرشین پرواز
6 آبان - 10 آبان

تور کیش 1 و 2 آبان 99
4 شب
وارش وارش
وارش وارش
قصر آریا
2 آبان - 6 آبان

تور کیش 30 مهر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
معراج معراج
ندا پرواز
30 مهر - 2 آبان

تور کیش 4 آبان 99
2 شب
وارش وارش
آتا آتا
گردشگر زمان
4 آبان - 6 آبان

تور کیش 16 آبان 99
5 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
آذربال ایرانیان
16 آبان - 21 آبان

تور کیش 30 مهر و 1 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
معراج معراج
قصر شایان
30 مهر - 4 آبان

تور کیش 30 مهر و 1 آبان مهر 99
5 شب
کاسپین کاسپین
معراج معراج
ندا پرواز
30 مهر - 6 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما