بازار وکیل

شهر شیراز که یکی از شهر های تاریخی و توریستی کشور عزیزمان ایران است، دارای بنا های تاریخی و کهنی است که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و همچنین خارجی قرار گرفته اند. اغلب گردشگران در سفر به هر مقصد گردشگری به خرید در آن نیز می پردازند. شهر شیراز نیز دارای مراکز خرید و بازار های بسیاری است که یکی از معروف ترین آن ها، بازار وکیل می باشد. با ما همراه باشید تا با بازار وکیل شیراز آشنا شوید.
مرکز خرید بازار وکیل در شهر شیراز، بالا تر از میدان شهرداری و در نزدیکی ارگ کریمخان واقع شده است. ساخت این بازار در سال 1172 هجری قمری، به درستور کریم خان زند، آغاز شده و سرانجام پس از 11 سال، در سال 1193 هجری قمری ساخت آن پایان یافت. با کامل شدن ساخت بازار وکیل، این بازار به مرکز و قطب اقتصادی شهر شیراز و همچنین استان فارس تبدیل شد. ما به گردشگران و کاربران سایت لحظه آخر، پیشنهاد می کنیم حتی اگر به خرید کردن در مقاصد گردشگری علاقه ندارد هم، در سفرشان با تور شیراز به بازار وکیل بروند. چرا که معماری ساخت و اجناسی که در آن به فروش می رسند، همگی این بازار را به یکی از جاذبه های گردشگری شیراز مبدل ساخته است. اما بازار وکیل بسیار مناسب برای گردشگرانی است که به خرید کردن علاقه دارند. در این بازار انواع صنایع دستی ستنی شیراز از جمله فرش های دستباف و ماشینی، پارچه، سوغاتی های شیراز، لباس و منسوجات و غیره را به فروش می رسد.

گردشگران تور شیراز بازار وکیل دارای چند کاروان سرای قدیمی به نام های گمرک، احمدی و روغنی است که درب ورودی آن ها داخل بازار است. هر کدام از کاروان سرا های بازار وکیل، دارای تعدادی حجره هستند که اقلام و اجناس ذکر شده در مقاله در آن ها به فروس می رسند. همچنین در راسته شرقی – غربی بازار وکیل دو بخش دارد. بخش خاوری یا شرقی و بخش باختری یا غربی. بخش شرقی 19 مغازه دارد که مرکز مغازه های فرش و عطاری هستند و بخش غربی آن که به بازار ترکش دوز ها معروف است، 10 مغاز دارد که آن ها نیز برای فروش فرش های ایرانی به کار می روند.
امیداریم مطالب ذکر شده در این مقاله برای سفر گردشگران تور داخلی و خارجی مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بازار وکیل

مینایی 31 شهریور 97
0
واااااااااای بازار وکیل انقدر با صفاست که حد نداره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر