چهارشنبه بازار استانبول

استانبول از جمله شهرهایی است که به دلیل دارا بودن جاذبه های زیاد سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. معمولا وقتی اسم شهر استانبول به میان می آید همه ما یاد پاساژها و مراکز خرید لوکس و مارک دار می افتیم، ولی جالب است بدانید که این شهر هم مانند سایر شهرها دارای بازارهای محلی می باشد که یکی از آن ها چهارشنبه بازار استانبول می باشد.
چهارشنبه بازار استانبول به صورت هفتگی و در روزهای چهارشنبه در محله "چهارشنبه" استانبول برگزار می شود که بسیار مورد توجه ساکنان محلی و گردشگران تور استانبول قرار گرفته است. چهارشنبه بازار استانبول از دوره بیزانس در این محله برپا می شد و تا به امروز همواره پابرجا مانده است. محله چهارشنبه یک محله مذهبی بوده و چهارشنبه بازار آن نزدیک مسجد فاتیح در خیابان های کم عرض بر پا می گردد. این بازارچه لوازم و لباس های لوکسی ندارد و بیشتر برای خریدهای روزمره مورد استفاده قرار می گیرد و توریست های تور استانبول برای بازدید ازبافت محلی و فرهنگ این منطقه به دیدن این بازارچه اقدام می کنند.
گردشگرانی که برای بازدید از چهارشنبه بازار استانبول به محله چهارشنبه می روند، می توانند از مسجد بسیار زیبای فاتیح که دارای معماری فوق العاده می باشد نیز دیدن کنند. توریست های تور ترکیه می توانند بعد از خرید و گشت و گذار در این بازارچه در مسجد فاتیح نماز خود را به جا آورند و از حضور در این مسجد زیبا لذت ببرند. در این بازارچه محلی انواع لباس های ارزان قیمت، میوه جات، وسایل آشپزخانه، کفش، کیف، ادویه جات و سبزیجات با قیمتی مناسب در اختیار بومیان محله و توریست های تور استانبول قرار می گیرد. حتی اگر قصد خرید کردن هم نداشته باشید، به قدری مردم و فروشندگان این بازارچه خوش رفتار هستند که شما را مجاب به خرید می کنند. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما