چهارشنبه بازار استانبول

📅 انتشار : 1397/02/22 📅 بروزرسانی : 1401/10/25 بازدید : 2872
استانبول یکی از شهرهایی است که مراکز خرید آن بسیار معروف بوده و کالا های با کیفیت و مرغوب از مارک ها و برند های مختلف در آنها وجود دارد. بسیاری از مسافران و گردشگران در این شهر به دنبال مراکز خرید با قیمت های مناسب و اجناس با کیفیت هستند، که می توانند کالا های مورد نیاز خود را در بازار های هفتگی تهیه کنند. این بازار ها در روزهای متفاوت و در نقاط مختلف استانبول برپا می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم چهارشنبه بازارهای استانبول را به شما معرفی کنیم.

معرفی چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

بازار فاتیح استانبول با قدمتی طولانی که به دوران بیزانس بر می گردد از بزرگترین بازار های هفتگی استانبول به شمار می رود. نام منطقه ای که بازار فاتیح در آن قرار دارد بعد از تصرف استانبول توسط عثمانی ها به Carsamba (چهارشنبه) تغییر پیدا کرد و بازار آن کم و بیش برگزار می شد. اجناسی که در این بازار به فروش می رسند عبارتند از: انواع پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، مواد غذایی، پنیرهای محلی، انواع میوه ها و سبزیجات. قیمت های بازار فاتیح بسیار پایین بوده و کیفیت اجناس آن معمولا پایین می باشد.

اگر از آکسارای قصد رفتن به چهارشنبه بازار فاتیح را دارید به خیابان کوچوک لانگا (Küçük Langa) رفته و اتوبوس خط 80 به سمت امینونو (Eminönü) را سوار شوید. در ایستگاه بویوکشِهیر بِلِد (İst.Büyükşehir Beled) پیاده شوید. بعد از آن به سمت ایستگاه فاتح ایتفایِ (Fatih İtfaiye - Şehit Taner Çebi) پیاده‌روی کنید و سوار اتوبوس خط 90 دِرامان (Draman) شوید. بعد از 4 ایستگاه، در ایستگاه چهارشنبه (Çarşamba) از اتوبوس پیاده شوید.

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

معرفی چهارشنبه بازار شیشلی

در این بازار که هر هفته روز چهارشنبه در محله های جین دِرِسی یالا، فولیا و آیاز آقا برگزار می شود، اجناس مختلف و متنوعی با قیمت مناسب به فروش می رسد. اگر قصد دارید به این بازار بروید باید به ایستگاه حمل‌ و نقل یِنی کاپه (Yenikapı) رفته و سوار اتوبوس خط 77 شیشلی (Şişli) شوید. با پیاده شدن در ایستگاه چشمه کادینلار (Kadınlar Çeşmesi) و ده دقیقه پیاده روی به بازار شیشلی خواهید رسید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.7 از 5 | از 101 کاربران به چهارشنبه بازار استانبول