مرکز خرید ابن بطوطه

📅 بروزرسانی : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ بازدید : 336

امروزه کشور دبی از جذاب ترین قطب های گردشگری در سطح دنیا می باشد که سالیانه میلیون ها گردشگر ‏تور دبی به این شهر افسانه ای سفر می کنند. یکی از بخش های جذاب در سفر به دبی که جزء جاذبه های ‏گردشگری این شهر نیز محسوب می شود خرید کردن در مراکز خرید لوکس و مجهز دبی می باشد. یکی از ‏بهترین و بزرگ ترین مراکز خرید موجود در دبی به مرکز خرید ابن بطوطه می باشد. خوب است بدانید که ‏نام این مرکز خرید برگرفته از نام شخص طراح و سازنده آن است که پس از سفرهای بیست و چند ساله به ‏قاره آسیا و خاورمیانه تصمیم گرفت مرکز خریدی عظیم احداث کند وی در ساخت مرکز خرید ابن بطوطه از ‏سبک معماری شش کشور ایران، تونس، مصر، هند، اندلس و چین الهام گرفته است. هر بخش از مرکز خرید ‏ابن بطوطه با ضرافت، دقت و مطابق با فرهنگ و معماری کشور مورد نظر ساخته شده ، همچنین در هر ‏بخش از این مرکز خرید که به کشور خاصی اختصاص دارد، رستوران و کافه با غذاهای مخصوص و سنتی آن ‏کشور وجود دارد و این امر جذابیت این مجموعه تجاری را دوچندان کرده است‎.‎‏ 

مرکز خرید ابن بطوطه با مساحت 1250000 متر مربع، 250 مغازه، 55 رستوران و کافه، 20 سالن سینما و تئاتر و ‏‏4600 متر مربع پارکینگ اختصاصی در سال 2005 افتتاح شده است. این مرکز خرید مجهز با توجه به وسعتی ‏که دارد، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید خاورمیانه به شمار می آید. در این مرکز خرید همه نوع برند و مارک ‏جهانی شعبه دارد که به راحتی هر گردشگر تور دبی از هر کشور می تواند خرید خوب و باب سلیقه خود ‏داشته باشد، در واقع تنوع اجناس و فروشگاه های این مرکز خرید پاسخگوی تمامی سلیقه ها از کودک تا ‏بزرگسال می باشد. به نظر خیلی از گردشگران قسمت ایرانی ابن بطوطه معماری زیباتر و چشمگیر تری به ‏نسبت بخش های دیگر دارد که نشانگر تمدن چند هزار ساله و اماکن تاریخی ایران می باشد. به طور کلی با ‏توجه به سازه معماری مرکز خرید ابن بطوطه همچنین فروشگاه های معتبر، سینما، رستوران و تمامی امکانات ‏خاص و با شکوه، این مجموعه را به بهترین های موجود در دنیا تبدیل کرده که بازدید و خرید از آن خالی از ‏لطف نمی باشد‎.‎‏ در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع تر در رابطه با این مجموعه در اختیارتان قرار ‏دهیم. 

اغلب گردشگران در سفر خود به شهر دبی مرکز خرید ابن بطوطه را برای خرید انتخاب می کنند چرا که این ‏مجموعه یکی از بزرگ ترین مراکز خرید سرتاسر کشور امارات می باشد همچنین معماری و طراحی آن به ‏گونه ای است که گردشگران در هنگام خرید می توانند با سبک معماری و فرهنگ برخی از کشور های دنیا ‏آشنا شود. 

خوب است بدانید که مرکز خرید ابن بطوطه همواره در حال گسترش می باشد و ساخت آن همچنان ادامه ‏دارد. 

مرکز خرید ابن بطوطه در مجموع دارای 270 فروشگاه می باشد که هر یک از آن ها اجناسی بسیار با کیفیت ‏را به گردشگران و بازدیدکنندگان این مجموعه ارائه می دهند. 

همانطور که پیش تر اشاره کردیم ساخت این مجموعه بر اساس سفر های جهانگرد مراکشی یعنی ابن ‏بطوطه بوده است و در معماری آن سعی شده تا فرهنگ و سبک معماری کشور های مخالف به نمایش ‏گذاشته شود. بسیاری از گردشگران در هنگام ورود به این مرکز خرید محو زیبایی های آن شده و خرید را ‏فراموش می کنند. 

مرکز خرید ابن بطوطه به 6 قسمت کلی تقسیم می شود که عبارتند از قسمت های ایرانی، هندی، چین، مصر، ‏تونس و اندلس که در ادامه به اختصار هر یک از این قسمت ها را معرفی می کنیم. 

قسمت ایرانی: 

‏ گردشگرانی که به قسمت ایرانی مرکز خرید ابن بطوطه می روند می توانند مجموعه ای از زیباترینطرح ها ‏معماری اصیل ایرانی را در آن مشاهده کنند. سقف های گنبدی شکل، دیوار های مزین به سنگ های فیروزه ‏ای درخشان، لوستر های برنجی، شیشه های رنگی و غیره زیبایی بسیار زیادی را به این مرکز خرید بخشیده ‏است و گردشگران تور دبی می توانند علاوه بر خرید در قسمت ایرانی ابن بطوطه از دیدن دکوراسیون و ‏طراحی این قسمت لذت ببرند. 

جالب است بدانید به عقیده برخی از گردشگران بهترین و زیباترین قسمت این مرکز خرید بخش ویژه ‏معماری ایرانی می باشد. 

قسمت هندی: 

همانطور که می دانید هند کشور بسیار وسیعی می باشد و فرهنگ های بسیاری را در خود جای داده است ‏همچنین دارای سبک های معماری بسیار گوناگونی می باشد که چکیده ای از این سبک ها و فرهنگ ها را ‏می توانید در قسمت هندی این مجموعه مشاهده کنید. 

در بخش هندی این مرکز خرید یک مجسمه بسیار بزرگ از یک فیل وجود دارد که زیبایی های این مجموعه ‏را دو چندان کرده است. خوب است بدانید که در بالای این فیل نمادی از مسجد تاج محل ساخته شده ‏است. 

لازم به ذکر است در مرکز قسمت هندی این مرکز خرید یک ساعت بسیار منحصر به فرد قرار دارد که طراحی ‏این ساعت به گونه ای می باشد که تمامی اجزای آن با گذشت زمان در هر ساعت حرکت کرده و گذر زمان را ‏نشان می دهند. 

گردشگران تور دبی هنگام بازدید از بخش هندی این مجموعه با ستون ها مرمری مزین به نقش های ‏نمادین هند رو به رو می شوند و می توانند از تماشای آن لذت ببرند. 

قسمت چین: 

در بازدید از این مرکز خرید گردشگران می توانند مروری بر تاریخ پر فراز و نشیب کشور چین داشته باشند و ‏با سبک معماری با شکوه چین باستان آشنا شوند.‏

خوب است بدانید رنگ غالب طراحی های موجود در این قسمت طلایی می باشد چرا که این رنگ در ‏فرهنگ چین باستان نشانه قدرت و امپراطوری بوده و در بیشتر بنا های تاریخی این کشور به کار رفته است. ‏همچنین در جای جای این قسمت نقش هایی از اژدها مشاهده می شود که نمادی از تاریخ کشور چین می ‏باشد. 

از جاذبه های دیدنی این قسمت می توان به حوضچه مصونی و کشتی با شکوهی که در آن قرار دارد اشاره ‏کرد. به طور کلی زیبایی ها و نقض و نگار های این بخش به گونه ای است که نظر هر بیننده ای را به خود ‏جلب می کنند و گردشگران تور دبی علاوه بر خرید در این قسمت می توانند از زیبایی های موجود در آن نیز ‏نهایت لذت را ببرند. 

قسمت مصر: 

شاید نام کشور مصر برای شما نیز یادآور بنا های بسیار با شکوه و تاریخی باشد. 

اگر از علاقمندان به تاریخ مصر باستان هستید بازدید از این بخش مرکز خرید ابن بطوطه را فراموش نکنید. 

شکوه و عظمت را در طراحی این قسمت از مرکز خرید به سادگی می توان دریافت. 

در این بخش مجموعه ای از آثار نمادین کشور مصر وجود دارد که گردشگران تور دبی می توانند از آن ها ‏دیدن کرده و با فرهنگ، تاریخ و سبک معماری مصر باستان آشنا شوند. 

قسمت تونس: 

این بخش قدیمی ترین و اولین قسمت ساخته شده در مرکز خرید ابن بطوطه می باشد. در معماری این ‏مجموعه از مسجد های کشور تونس الهام گرفته شده است. شیشه های رنگی، درهای آهنی بزرگ و ‏ساختمان های آجری همگی از شاخصه های معماری کشور تونس می باشد که در این بخش از مرکز خرید ‏می توانید مشاهده کنید. 

اغلب سازه ها و تزئینات موجود در قسمت تونس سفید رنگ هستند چرا که رنگ سفید در فرهنگ این ‏کشور نماد پاکی می باشد. 

هنگام گشت و گذار در این قسمت بی شک احساس قدم زدن در خیابان های تونس به گردشگران دست ‏خواهد داد. 

قسمت اندلس: 

در قسمت اندلس گردشگران شاهد یک طراحی نمادین می باشند به گونه ای که هریک از راهرو ها و نقاط ‏مختلف این بخش یاد آوری یکی از جاذبه های گردشگری مهم اندلس می باشد به طور مثال سقف های ‏ستاره ای یاد آور بنای معروف کورت آف د لایونز، قوس های موجود در برخی راهرو ها و سقف های گنبدی ‏شکل یاد آور قصر الحرا و کاشی های سرخ رنگ نمادی از ساختمان مسجد بزرگ کوردوبا می باشند.  

در بازدید از این بخش گردشگران علاوه بر خرید با نوع معماری و سبک زندگی مردم اندلس آشنا می شوند. 

به طور کلی مرکز خرید ابن بطوطه نه تنها یک مرکز خرید مجهز می باشد بلکه گردشگران با بازدید از آن ‏گویی همزمان به چندین کشور سفر کرده اند و این امر باعث محبوبیت بسیار زیاد این مجموعه در میان ‏مردم و همچنین گردشگران تور دبی شده است. 

در مرکز خرید ابن بطوطه انواع و اقسام کالا های با کیفیت به فروش می رسد و بیشتر برند های مطرح دنیا ‏در این مجموعه نمایندگی دارند. اگر قصد خرید از این مرکز خرید بسیار زیبا را دارید در ادامه با ما همراه ‏باشید تا با اجناسی که در این مرکز خرید به فروش می رسند همچنین فروشگاه های موجود در آن آشنا ‏شوید 

پوشاک: 

فروشگاه هایی که پوشاک عرضه می کنند عضو جدایی ناپذیر تمامی مراکز خرید دنیا می باشند در مرکز ‏خرید ابن بطوطه نیز فروشگاه های متعددی در زمینه فروش و عرضه کالا فعالیت می کنند و برند های ‏بسیاری که در این زمینه فعالیت دارند دارای نمایندگی در این مرکز تجاری هستند و برخی از این برند ها ‏عبارتند از کوتون آن، گپ، ال سی وایکیکی، مکس، نیویورکر، مام اند می، پیوکت، ساکر کیدز، آیکانیک، کوتون ‏آن کیدز، ارو، اف اند اف، نکست و غیره. 

لازم به ذکر است که هر یک از این فروشگاه ها در بخش های مختلف این مرکز خرید واقع شده اند. 

جواهرات و ساعت: 

در مرکز خرید ابن بطوطه نیز فروشگاه هایی وجود دارند که در زمینه فروش جواهرات و ساعت فعالیت می ‏کنند و برخی از این فروشگاه ها نمایندگی برند های معتبری نظیر داماس، تایم آن، پاندورا، سواچ، سوارسکی ‏و غیره می باشند که گردشگران تور دبی می توانند اجناس بسیار با کیفیتی را از این فروشگاه ها خریداری ‏کنند. 

لوازم الکترونیکی: 

یکی دیگر از مواردی که در مرکز خرید ابن بطوطه به فروش می رسد لوازم الکترونیکی می باشند. 

از برند های معتبری که در زمینه فروش لوازم الکترونیکی فعالیت می کنند و در این مرکز خرید نمایندگی ‏دارند می توان به ای مکس، سامسونگ، تیروس دیجیتال هوم، گرند استورز و غیره اشاره کرد. 

لوازم آرایشی و عطر: 

اگر به دنبال خرید لوازم آرایشی و عطر هستید می توانید به مرکز خرید ابن بطوطه رفته و از فروشگاه های ‏بسیار شیک و مدرن آن خرید کنید. 

برخی از فروشگاه هایی که در این مرکز خرید در زمینه فروش لوازم آرایشی فعالیت می کنند عبارتند از ‏فروشگاه اجمل، فروشگاه عربین عود، نمایندگی مک و غیره. 

وسایل منزل و مبلمان: 

در مرکز خرید ابن بطوطه فروشگاه هایی مانند هوم باکس، پوکت، لایف استایل و هوم دکور و غیره در زمینه ‏فروش لوازم مبلمان و منزل فعالیت دارند و گردشگران می توانند لوازم بسیار با کیفیتی را از آن خریداری ‏کنند. 

کیف و کفش: 

در میان فروشگاه های مرکز تجاری ابن بطوطه تعداد زیادی کیف و کفش فروشی به چشم می خورد که ‏برخی از آن ها نمایندگی برند های معروف دنیا نظیر اکو، میلانو، آدیداس، کلارکز، پاریس هیلتون، دا میلانو و ‏غیره می باشند. 

لوازم هنری و صنایع دستی: 

اگر از علاقمندان لوازم هنری و صنایع دستی می باشید باید بدانید که در میان فروشگاه های مرکز خرید ابن ‏بطوطه تعدادی فروشگاه در زمینه فروش اجناس هنری و صنایع دستی فعالیت می کنند و شما می توانید از ‏آن ها بازدید کرده و اجناسی مطابق سلیقه خود خریداری کنند. 

نام برخی از فروشگاه هایی که این دسته از اجناس را به فروش می رسانند عبارتند از الجابر گالری، کانی هوم ‏و پلیلانز. 

کتاب و هدیه: 

اگر قصد خرید کتاب های عربی و همچنین هدایایی برای آشنایان و دوستان خود را دارید باید بدانید که در ‏این مجموعه فروشگاه هایی وجود دارند که می توانید با مراجعه به آن ها اجناس مورد نظر خود را خریداری ‏کنند برخی از این فروشگاه ها عبارتند از بودرز، فلاور باکس، گلف گریتینگز و تایپو. 

فروشگاه های عینک: 

اگر به دنبال خرید عینک های با کیفیت هستید باید بدانید که عینک فروشی های بسیار معروفی در این ‏مجموعه تجاری نمایندگی دارند و گردشگران تور دبی می توانند به سادگی عینک های اصل و با کیفیت را از ‏فروشگاه هایی نظیر الجابر، آلفا اپتیکال و غیره خریداری کنند. 

اسباب بازی: 

در این مجموعه به سلیقه و خواست کودکان نیز اهمیت داده شده است و تعدادی از فروشگاه های موجود در ‏آن به فروش اسباب بازی اختصاص دارد. در این فروشگاه ها گردشگران تور دبی می توانند به روز ترین و ‏جدید ترین اسباب بازی های دنیا را برای فرزندان خود خریداری کنند. 

از اسباب بازی فروشی های مرکز خرید ابن بطوطه می توان به فروشگاه های کراکیدز، سانریو، د تور استور و ‏غیره اشاره کرد. 

لوازم ورزشی: 

فروشگاه های لوازم ورزشی از محبوب ترین فروشگاه های موجود در مرکز خرید ابن بطوطه محسوب می ‏شوند. 

گردشگران تور دبی می توانند لوازم ورزشی اصل و بسیار با کیفیت را از فروشگاه های این مجموعه تجاری ‏خریداری کنند. 

خوب است بدانید اغلب برند های معروف دنیا در زمینه تولید لوازم ورزشی دارای نمایندگی در مرکز خرید ابن ‏بطوطه می باشند برخی از این برند ها عبارتند از نایکی، ریباک، تیمبرلند و غیره. 

داروخانه: 

تعدادی از فروشگاه های این مرکز خرید به داروخانه ها اختصاص داده شده است که در آن ها انواع دارو ها ‏و لوازم بهداشتی به فروش می رسد نام برخی از داروخانه های این مجموعه عبارتند از لایف فارمسی، المناره، ‏سوپر کر، ابن بطوطه و غیره. 

خوب است بدانید در مرکز خرید ابن بطوطه چندین مرکز ارائه خدمات زیبایی وجود دارد که گردشگران می ‏توانند از آن ها استفاده کنند. از مراکز خدمات زیبایی این مجموعه می توان به فیت فرست (ارائه خدمات ‏ماساژ)، د نیل اسپا (ارائه خدمات ناخن)، سالن زیبایی بر جنتز و غیره اشاره کرد. 

همچنین لازم به ذکر است سالن های بدنسازی و تناسب اندام بسیار مناسبی برای گردشگران و علاقمندان به ‏ورزش در این مجموعه در نظر گرفته شده است که گردشگران تور دبی نیز می توانند از آن ها استفاده کنند. 

همانطور که می دانید مرکز خرید ابن بطوطه امکانات رفاهی بسیاری را در خود جای داده است که یکی از ‏مهمترین آن ها وجود تعداد زیادی رستوران و کافه در آن می باشد. 

البته لازم به ذکر است که در قسمت اندلس هیچ کافه و رستورانی وجود ندارد همچنین در قسمت های هند ‏و مصر نیز رستورانی وجود ندارد اما چندین کافه در این قسمت ها آماده پذیرایی از گردشگران تور دبی می ‏باشند. 

در این قسمت قصد داریم مهمترین رستوران ها و کافه های هر یک از قسمت های مرکز خرید ابن بطوطه را ‏معرفی کنیم. 

وردرا: 

وردرا یکی از بهترین رستوران های قسمت ایرانی می باشد که در منوی آن انواع غذا های مدیترانه ای و ‏همچنین انواع سالاد های لذیذ به چشم می خورد. 

خوب است بدانید که این رستوران کمی گران بوده و برای هر وعده به ازای دو نفر باید هزینه ای حدود 300 ‏درهم بپردازید. 

آتیسوتو: 

آتیسوتو یک رستوران ژاپنی می باشد که در قسمت ایرانی مجموعه واقع شده است. منوی این رستوران ‏شامل انواع غذا های ژاپنی نظیر سوشی می باشد. این رستوران نیز از رستوران های گران قیمت مرکز خرید ‏ابن بطوطه محسوب می شود. 

العرب: 

العرب نیز یکی از رستوران های بخش ایرانی می باشد که انواع غذا های عربی، لبنانی و مدیترانه ای را سرو ‏می کند. و قیمت منوی آن نسبت به سایر رستوران های این مجموعه کمی ارزان تر می باشد. 

برگر و گریل هابیت: 

اگر از علاقمندان به فست فود هستید می توانید این رستوران را که در قسمت ایرانی قرار دارد برای صرف غذا ‏انتخاب کنید در این رستوران انواع غذا های آمریکایی و فست فود سرو می شود و گردشگران تور دبی می ‏توانند با صرف هزینه ای کمتر نسبت به سایر رستوران های بخش ایرانی، غذای خود را در این رستوران ‏نوش جان کنند. 

پیتزا اکسپرس: 

پیتزا اکسپرس از رستوران های موجود در بخش چینی می باشد. خوب است بدانید در منوی این رستوران ‏انواع غذا های ایتالیایی به چشم می خورد. لازم به ذکر است قیمت منوی این رستوران مناسب بوده و ‏گردشگران تور دبی می توانند غذا های با کیفیت و مقرون به صرفه ای را در این رستوران نوش جان کنند. 

رستوران سوی: 

این رستوران که در قسمت چینی مرکز خرید قرار دارد انواع غذا های چینی، تایلندی و آسیایی را سرو می کند ‏و باید بدانید که منوی این رستوران قیمتی مناسب و مقرون به صرفه دارد. 

رستوران تونی روماز: 

رستوران تونی روماز یکی از بهترین رستوران های قسمت چینی می باشد که در منوی آن انواع غذا های ‏دریایی، آمریکایی، انواع استیک، سالاد و برگر به چشم می خورد و به طور کلی منوی بسیار متنوعی دارد. 

منوی این رستوران نسبت به سایر رستوران های بخش چینی کمی گران تر می باشد. 

رستوران بارسلوس: 

بارسلوس از دیگر رستوران های موجود در بخش چینی مرکز خرید می باشد که انواع غذا های پرتغالی و ‏آفریقایی را سرو می کند و منوی نسبتاً ارزانی دارد. اگر به دنبال یک رستوران لوکس با کیفیت غذایی بالا ‏هستید رستوران بارسلوس می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. 

رستوران کی اف سی: 

بی شک تا به حال نام رستوران های زنجیره ای کی اف سی را شنیده اید. یکی از شعبات این رستوران ها در ‏قسمت تونس مرکز خرید ابن بطوطه قرار دارد و گردشگرانی که به غذا های فست فود علاقمندند می توانند ‏به این رستوران رفته و غذای با کیفیتی را نوش جان کنند. خوب است بدانید قیمت غذا های این رستوران ‏ارزان و مقرون به صرفه می باشد. 

رستوران لیتل بانکوک گو: 

این رستوران که در قسمت تونس مجموعه واقع شده است انواع غذا های آسیایی، تایلندی، چینی و دریایی ‏را سرو می کند و منویی نسبتاً ارزان قیمت را دارا است. 

رستوران پاینیز پلاس: 

رستوران پاینیز پلاس یکی از معروف ترین رستوران های مرکز خرید ابن بطوطه می باشد که در بخش تونس ‏واقع شده است و انواع غذا های چینی را سرو می کند. توجه داشته باشید که  قیمت غذا های این مناسب ‏بوده و به نسبت غذا هایی که سرو می کند مقرون به صرفه می باشد. 

رستوران نون و کباب: 

محبوب ترین رستوران مرکز خرید ابن بطوطه در میان گردشگران ایرانی رستوران نون نمک می باشد که در ‏بخش تونس این مجموعه قرار دارد و یک رستوران کاملا ایرانی می باشد و قیمت مناسبی نیز دارد به همین ‏جهت اغلب گردشگران ایرانی تور دبی هنگام بازدید از مجموعه تجاری ابن بطوطه این رستوران را برای صرف ‏غذا انتخاب می کنند. 

همانطور که پیش تر اشاره کردیم در بخش هند و مصر هیچ رستورانی وجود ندارد اما کافه های بسیاری در ‏این بخش ها آماده ارائه خدمات به گردشگران تور دبی می باشند برخی از این کافه ها عبارتند از توتی ‏فروتی، دوم، کافه مایکل، اسموتی فکتوری، کافه نرو، کافه گلوریا جینز، شیک چوکس، تیلانج دلمه و غیره. 

خوب است بدانید که قیمت منوی اغلب این کافه ها مناسب و مقرون به صرفه می باشد. 

می دانید که ابن بطوطه یکی از بهترین مراکز خرید دبی می باشد و امکانات بسیار زیادی در آن وجود دارد ‏برخی از این امکانات تفریحی و برخی دیگر رفاهی هستند در ادامه با ما همراه باشید تا در این بخش از ‏مقاله شما را با امکانات تفریحی این مجموعه آشنا کنیم. 

فان سیتی: 

این مجموعه که در بخش اندلس مرکز خرید قرار دارد در واقع زمین بازی کودکان 1 تا 12 ساله می باشد.  

خوب است بدانید که در فان سیتی قسمت های مختلفی وجود دارد و هر یک از این قسمت ها ویژه یک ‏رده سنی خاص می باشند همچنین لازم به ذکر است در این مجموعه کافه هایی وجود دارد که والدین می ‏توانند هنگام بازی کودکانشان از آن ها استفاده کنند. 

سینما نوو آی مکس: 

یکی از محبوب ترین تفریحات مرکز خرید ابن بطوطه سینما های نوو آی مکس می باشند که در بخش ‏چینی این مجموعه قرار دارد. حدود 21 سالن سینمایی در این مجموعه وجود دارد که فیلم های روز دنیا را با ‏بالاترین کیفیت ممکن اکران می کنند. 

گردشگران تور دبی باید توجه داشته باشند که 2 سالن ‏VIP‏ در میان سالن های سینمای این مرکز خرید وجود ‏دارد که افراد می توانند فیلم مورد علاقه خود را در آن ها تماشا کنند البته برای استفاده از سالن های ‏VIP‏ ‏باید هزینه ای بیشتر پرداخت شود. 

سینگ ان سوئیمگ: 

در بخش چینی مرکز خرید ابن بطوطه قسمتی وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از دستگاه های ‏بسیار مدرن آهنگ مورد علاقه خود را پخش کرده و با آن همخوانی کنند در این بخش یک میکروفون در ‏اختیار گردشگران قرار داده می شود و آن ها می توانند به صورت تکی یا گروهی آهنگ مورد علاقه خود را ‏بخوانند. خوب است بدانید در انتها گردشگران می توانند فیلم های ضبط شده هنگام اجرای خود را خریداری ‏کنند. 

شهر بازی چاکی چیز: 

شهر بازی ها یکی از محبوب ترین بخش های موجود در تمامی مراکز خرید معروف دنیا می باشند در مجوعه ‏تجاری ابن بطوطه نیز یک شهر بازی بزرگ و مجهز وجود دارد که گردشگران تور دبی در هر رده سنی می ‏توانند به این شهر بازی رفته و از تفریحات موجود در آن استفاده کنند. 

خوب است بدانید که در شهر بازی چاکی چیز غلب بر 80 نوع بازی مختلف وجود دارد همچنین لازم به ذکر ‏است در این مجموعه نیمکت هایی برای نشستن و یک رستوران نیز برای گردشگران و بازدید کنندگان در ‏نظر گرفته شده است. 

اگر قصد رفتن به شهر بازی این مرکز خرید را دارید باید بدانید که این مجموعه در قسمت چینی قرار دارد. 

بولینگ: 

بولینگ یکی از تفریحات بسیار سرگرم کننده و پر طرفدار می باشد از این رو در بخش هند مرکز خرید ابن ‏بطوطه یک باشگاه بولینگ تأسیس شده است تا علاقمندان بتوانند در آن به تفریح بپردازند. 

باشگاه بولینگ این مجموعه با بهترین کیفیت و امکانات آماده ارائه خدمات به گردشگران تور دبی می باشد. 

در مرکز خرید ابن بطوطه خدمات رفاهی بسیاری نیز به گردشگران تور دبی ارائه می شود که برخی از آن ها ‏عبارتند از درمانگاه، مرکز کرایه خودرو، مرکز نگهداری از کودکان، آتلیه عکاسی، صرافی، دستگاه خود پرداز، ‏پارکینگ، اتاق مادر و کودک، صندلی چرخدار، سرویس بهداشتی، آبسرد کن، شعب بانک های اماراتی، بخش ‏اطلاعات، نمازخانه و غیره. 

اگر قصد سفر با تور دبی و بازدید از این مجموعه را دارید باید بدانید که مرکز خرید ابن بطوطه در جاده ‏شیخ زاید واقع شده است و گردشگران می توانند با استفاده انواع وسایل نقلیه عمومی نظیر تاکسی، مترو و ‏اتوبوس خود را به این مرکز خرید لوکس برسانند. همچنین لازم به ذکر است ساعت کاری این مجموعه از 10 ‏صبح تا 12 شب می باشد. 

خوب است بدانید استعمال دخانیات، ورود حیوانات و همچنین اسکیت سواری در مجموعه تجاری ابن ‏بطوطه ممنوع می باشد. 

به طور کلی می توان گفت مرکز تجاری ابن بطوطه یکی از بهترین مراکز خرید در دنیا می باشد بنابراین حتی ‏اگر قصد خرید ندارید بازدید از زیبایی های این مجموعه را از دست ندهید. 

امیدواریم بامطالعه این مقاله اطلاعاتی جامع و کامل در رابطه با مجموعه تجاری ابن بطوطه بدست آورید و ‏این اطلاعات در سفر با تور دبی برایتان مفید واقع شود.‏

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/shoppingCenter-full-information/1087-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%A8%D9%86-%D8%A8%D8%B7%D9%88%D8%B7%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به مرکز خرید ابن بطوطه