رستوران پسران کریم

📅 انتشار : 1397/12/06 📅 بروزرسانی : 1402/06/21 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 1574

اگر به مشهد سفر کرده باشید حتی یکبار، متوجه می شوید که مشهد در غذا و رستوران حرف اول را میزند. غذاها و رستوران های مشهد نسبت به اکثر شهرهای ایران علاوه بر کیفیت بسیار بالا، از قیمت بسیار معقولی هم برخوردار هستند. بماند که غذاهای سنتی مشهد هم در نوع خود بی نظیر می باشند. تعداد رستوران های مشهد که لوکس بوده و یا از بهترین کیفیت غذا برخوردار باشند شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد. رستوران پسران کریم در کنار رستوران هایی مانند پدیده شاندیز را می توان یکی از پرطرفدارترین و بهترین رستوران های مشهد نامید بطوریکه اکثر گردشگران در سفر به مشهد یکبار هم که شده غذاهای لذیذ رستوران را میل می کنند. مرحوم کریم قاسم زاده حاتمی از سال 1300 و به مدت 56 سال، مدیر یکی از بهترین رستوران های مشهد بود. بعد از فوتش و در سال 1359، فرزندان او تصمیم گرفتند جهت زنده کردن نام پدرشان، رستورانی با نام پسران کریم را در مشهد افتتاح کنند.

سفر به مشهد مقدس یا پایتخت معنوی ایران

در ابتدا رستوران پسران کریم در خیابان طالقانی مشهد واقع شده بود و بخاطر محبوبیت بی نظیر بطوریکه مردم ساعت ها در صف منتظر می‌ماندند، تصمیم گرفته شد تا شعبات دیگر رستوران هم افتتاح شود.  امروزه شعبه اصلی رستوران پسران کریم در چهار راه خیام، نرسیده به سه راه فلسطین، کوچه فرهاد و فرهاد 22 واقع شده است و در کنار آن، دو شعبه دیگر یکی در برج آلتون واقع در خیابان دانشگاه و دیگری در مجتمع مروارید واقع در انتهای خیام شمالی قرار دارد و لازم به ذکر است دو شعبه دیگر برخلاف شعبی اصلی که ساختمانی قدیمی است، محیطی لوکس و مدرن تری دارند. رستوران شعبه اصلی محیطی بزرگ و نسبتا قدیمی دارد. میزها و صندلی های بزرگ، شیک و راحت، فضایی دلنشین و البته شلوغ هرچند با اینکه ظرفیت رستوران بالا است، اما همچنان بخاطر محبوبیتش مردم در صف های طولانی منتظر میمانند. جالب است بدانید این فضای بزرگ تنها 30درصد از زمین رستوران را تشکیل داده و بیش از 60 درصد رستوران را آشپزخانه‌اش تشکیل می دهد. بخاطر اهمیت به مشتری و کیفیت بالای غذا، همواره نظارت سختگیرانه‌ای از طرف مسئولین و همچنین وزارت بهداشت بر روی رستوران صورت می گیرد.  

بهترین رستوران های مشهد - لیستی از معرفی بهترین رستوران های مشهد به همراه آدرس و راه های تماس

غذاهای رستوران حرف اول را در مشهد میزنند. در رستوران پسران کریم انواع غذاهای ایرانی سرو می شود که قیمت های قابل توجهی دارند هرچند با توجه به کیفیت بالا، طعم بی نظیر و از همه مهم تر، مقدار غذا که برای ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است، قیمت ها معقول به نظر می‌رسند. همچنین جالب است بدانید در آشپزخانه رستوران برخی از مواد غذایی که اکثر رستوران ها به صورت آماده و شرکتی تهیه می کنند بدون مواد افزودنی و با کیفیت بالا به صورت روزانه تولید می شود که از نکات قابل توجه رستوران به شمار می رود. اگر شما هم در سفر به مشهد قصد داشتید در رستوران پسران کریم بهترین غذاهای ایرانی را میل کنید، همواره توصیه می شود غذای باقالی پلو که معروف ترین و پرطرفدارترین غذای رستوران می باشد هم در لیست سفارشات قرار گیرد. در صورتیکه گروهی به رستوران می روید حتما از قبل رزرو کنید تا در صف های طولانی رستوران منتظر نمانید.

  • روش دسترسی: شعبه اصلی و دوم با استفاده از مترو: پیاده شدن در ایستگاه خیام، طی کردن یک کیلومتر به سمت خیام شمال به صورت پیاده یا تاکسی، کوچه فرهاد 22 و شعبه دیگر که در انتهای خیام شمالی قرار دارد.
  • شعبه مرکز خرید آلتون با استفاده از مترو: پیاده شدن در ایستگاه سعدی، طی کردن 400 متر تا مرکز خرید آلتون.
  • ساعت کاری رستوران ظهرها از ساعت 12 الی 15 و شب ها از ساعت 20 الی 22:30 می باشد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 102 کاربران به رستوران پسران کریم