مک دونالد

کسی نیست که مک دونالد را نشناسد و حتی یکبار هم نامش را نشنیده باشد چرا که این فست فود، بیش از 37000 شعبه در سراسر جهان داشته و به برگرهایی که ارائه می دهد معروف می باشد. زادگاه مک دونالد، ایالت کالیفرنیا است و توسط ریچارد و موریس مک دونالد تاسیس شده.

قدمت مک دونالد به سال 1940 باز می گردد. در آن سال برادران مک دونالد تصمیم گرفتند تا فست فودی فقط با سرو برگر تاسیس کرده و تمام وقت و سرمایه خود را صرف آن کنند. بعد از مدتی که فست فودشان در میان مردم محبوب شد در کنار سرو کردن برگر، سیب زمینی های سرخ کردنی هم اضافه کردند.

مقرر ساختمان اصلی مک دونالد در ایالت ایلینویز قرار دارد اما در سال 1953، سرمایه گذاری آمد تا دومین شعبه مک دونالد را تاسیس کنند. بعد از او افراد دیگری هم آمدند تا شعبات مک دونالد را در کشورهای مختلف ایجاد کنند که به موجب آن، مک دونالد در 100 کشور، بیش از 37000 شعبه داشته و برای مدیریت آن ها، علاوه بر ساختمان اصلی در ایلینویز، ساختمان دیگری در شهر شیکاگو ساخته شود.

امروزه مک دونالد چند قسمت دارد که شامل McDrive، McCafe، "Create Your TasteMcDonald’s Next و غیره می باشد.

McDrive در واقع کیوسک هایی هستند که فاقد میز و صندلی بوده و مردم می بایست با وسیله نقلیه خود، وارد قسمت مشخص شده شوند، سفارش خود را درخواست داده و پس از دریافت سفارش محل را ترک کنند.

McCafe از نامش مشخص است. می توان در آن انواع نوشیدنی ها را سفارش داد و جالب است بدانید اولین شعبه مک دونالد در استرالیا، ایده مک کافه را داد.

مک دونالد امروزه چند برند غذایی دارد:

 Big Mac نام برگرهای سایر بزرگ مک دونالد است که نامش از Mark McGwire گرفته شده. این شخص از بازیکنان محبوب و حرفه ای بیسیبال است که با نام بیگ مک او را می شناختند.

Egg McMuffin نوعی وعده غذایی صبحانه است که ظاهری شبیه به برگر داشته و در میان مردم بسیار محبوب است.

Chicken McNuggets هم از زمانی جزء برندهای مک دونالد به حساب آمد که مک دونالد تصمیم گرفت در کنار برگرهای گوشت، انواع برگرها و سوخاری های مرغ را هم ارائه دهد. امروزه اما، نه تنها برگرهای گوشت، مرغ و انواع سوخاری های مرغ را ارائه می دهد، بلکه انواع سالاد ها و پیش غذاهای مختلف را نیز سرو می کند.

یکی از نکات مثبت مک دونالد این است که اگر به شعبات مختلف این فست فود در نقاط دنیا بروید متوجه خواهید شد هیچ شعبه ای غذاهای یکسان سرو نمی کند چرا که غذاهای سرو شده در شعبات مختلف مک دونالد با توجه به نوع غذا، ذائقه و فرهنگ مردم آن منطقه ارائه می شود

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر