امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به معابد شگفت انگیز تایلند

معابد شگفت انگیز تایلند

تایلند یکی از مقاصد گردشگری زیبا می باشد که در چندین ساله گذشته علی الخصوص از طرف ایران میزبان گردشگران زیادی نیز می باشد ، در بانکوک تایلند بیش از 400 معابد وجود دارد که در این قسمت قصد داریم شما را با چهار معابد شگفت انگیز تایلند و مشهور ترین آن ها بیش تر آشنا کنیم.
 
 
1. معبد پو :
در معبد پو یک مجسمه معبد بودای خوابیده بانکوک به صورت خوابیده قرار دارد که طول آن 46 متر و ارتفاع 15 متر نیز می باشد ، پا های مجسمه 5 متر و همچنین عدد 108 مهم ترین سنبل این مجسمه می باشد که بر روی پای ها مجسمه عدد 108 با مروارید تزئین شده که نشانه سلوک بودا نیز می باشد.
یکی از ویژه گی ها و همچنین عوامل شهرت معبد پو وجود اتاق های ماساژ تایلندی می باشد که گردشگران می توانند برای ماساژ به این معبد گراند پالاس بیایند و همچنین اگر علاقه مند هستید به آموزش و یادگیری ماساژ می توانید در آن جا به صورت حرفه ای یاد بگیرید.معبد پو همه روزه از ساعت 8 الی 17 عصر به سوی عموم باز می باشد.
 
 
2. معبد آرون :
یکی دیگر از معابد شگفت انگیز تایلند می باشد که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از معبد آرون از سراسر جهان می آیند و از تماشای آن لذت می برند.معبد آرون در کنار رودخانه با معماری با شکوه کلاه از سر هر بیننده ای خواهد انداخت.معبد آرون در زمان سپیده دم کاملا رنگارنگ و دیدنی می شود ، برای رسیدن به این معبد از منطقه سافان تاکسین با قایق به اسکله شماره 8 بروید.ساعات بازدید از معبد همه روزه از ساعت 8:30 الی 17:30 نیز می باشد.
 
 
3. معبد حقیقت :
یکی از معابد شگفت انگیز تایلند معبد حقیقت نام دارد که در  ساحل لائم راچاوت و در قسمت شمالی تور پاتایا و در جاده ناکلو قرار دارد.این معبد در سال 1981 شروع به ساخت و امروزه یکی از بزرگ ترین معابد تایلند به شمار می رود که تماما از چوب و کنده کاری های معمارانه ساخته شده است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. برای بازدید از این معبد می توانید همه روزه از ساعت 8 الی 17 به آن جا بروید.
 
 
4. معبد سوتات تور تایلند :
این معبد به دلیل وجود مجسمه های طلایی و برنز بودا در داخل و خارج معبد ، نوع معماری ، طراحی جالب سقف و همچنین مجسمه های عظیم الجثه سربازان برنز از معابد شگفت انگیز تایلند نیز به شمار می رود.این معبد در نزدیک شهرک چینی ها قرار دارد که همه روزه از ساعت 8 الی 17 به روی عموم باز می باشد.

نظرات مردم درباره معابد شگفت انگیز تایلند

آسانا 14 آبان 97
1
کل معابد این کشور همشون جز معابد شگفت انگیز تایلند هستند همشون زیبایی های خاص خودشون رو دارند
درج نظر