جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال

هوا گرم شده. بهتره تو اولین فرصتی که دارین یه برنامه سفر 2 3 روزه بچینین و به جاده بزنین. به یه جاده رویایی با دو دیواره سبز و مخملی که وقتی ازش بالا میری کم کم تو مه گم میشی. جاده فوق العاده زیبای اسالم به خلخال ...
این جاده رویایی به همون اندازه که معروفه، هنوز ناشناخته و بکره. طبیعت دست نخورده، وجود دریاچه های زیبا و آبشارها، دشت های وسیع، زیبایی های وحشی جنگلی و همین طور زندگی افراد بومی از ویژگی های ناب این جاده است که شما می تونین شاهدش باشین و از نزدیک لمسش کنین. مسیر این جاده رویایی شمارو به بهشت نزدیک می کنه چون اسالم به خلخال فقط یه جاده نیست! بلکه یه ترکیب فوق العاده زیبا از دشت و جنگل و آبشار و دریاچه است.

گله‌های اسب، خونه‌ های روستایی، چشم‌ انداز‌های ييلاقی و مهی كه دره‌ها رو سفيدپوش می كنه، این جاده رو به يكی از دلخواه‌ترين جاده‌های توريستی كشور تبديل كرده. دامنه های سرسبز و گله های پشمالو گوسفندی که تو دوردست ها حرکت می کنن، چشم انداز ییلاق و کلبه های چوبیه روستاییان و مه ای که دره هارو سفیدپوش می کنه، جز بهشت یادآوره چیز دیگه ای نیست. بهشتی که با مسيری پيچ در پيچ، اسالم به خلخال رو با فاصله ای 70 كيلومتری در دو استان اردبيل و گيلان بهم پيوند داده. راه های فرعی این جاده رویایی به آبشارها و چشمه‌ هایی میرسه كه كمتر كسی ميشناسه و شاید بزرگترین حسن این جاده هم باشه.
این جاده به خاطر کوهستانی بودن، حتی توی تابستون از آب و هوای سردو خنکی برخورداره که به خاطر همین موضوع نیمه دوم سال به دلیل بارش برف و بارون های شدید بسته میشه و ماجراجوها فقط تو این فصل می تونن زیبایی هارو ببینن و لذت ببرن. منطقه اسالم به خلخال تو فصل تابستون هوای بی نهایت مطبوعی داره و با نسیمی بسیار خنک که همواره در حال وزیدنه، به قدری خنک و سرد می شه که مجبور به پوشیدن لباس گرم میشین.
این جاده بهشتی کنار چشم اندازهای رویایی به دشت های سرسبز، کلبه های کوچیکی هم داره که آماده میزبانی از شما هستن.درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر