بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا

کاخ ورسای که بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا به شمار می رود در شهر ورسای فرانسه و در نزدیکی شهر پاریس قرار دارد و یکی از از پر بازدید ترین کاخ های دنیا محسوب می گردد.در ادامه گردشگران عزیز را با بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.فضای سبز کاخ ورسای 800 هکتار ، 200 هزار اصله درخت ، 700 اتاق ، 12 مایل جاده ، 6 هزار تابلو فرش ، 50 فواره ، 2100 مجسمه ، 67 راه پله ، 2150 پنجره و 5 هزار عدد مبلمان دارد و پس از گذشت سه قرن که از ساخت کاخ می گذرد همچنان چشم گردشگران تور پاریس را به خود خیره می کند.
کاخ ورسای را که ولتر آن را شاهکار سلیقه بد و عظمت می نامد در مدت چندین دهه و بر اثر حسادت لوئی چهاردهم به کاخ یکی از وزرایش در شکارگاه فرانسه بنا گردید.در سال 1682 لوئی چهاردهم به همراه قسمت بزرگی از اعظم دربار و اطرافیانش جمعیتی برابر با 20 هزار نفر به کاخ ورسای نقل مکان کردند.لوئی چهاردهم که در سال 1682 میلادی به این کاخ نقل مکان کرد اما تکمیل ساخت آن تا سال 1688 به طول انجامید.
کاخ ورسای آن چنان با شکوه و عظمت است که بیش تری گردشگران تور فرانسه می پرسند چقدر خرج این کاخ شده است ؟ بیش تر افراد به اشتباه فکر می کنند این کاخ خانه ای در خور خاندان سلطنتی فرانسه بوده در صورتی که لوئی چهاردهم با ساخت کاخ ورسای آن را به مقر اصلی دربار فرانسه و خانه اشراف تبدیل کرد.لوئی چهاردهم ، هم خودش در این کاخ ساکن بود و اتاق خواب وی در مرکز ردیفی متقارن و طولانی از ساختمان های به هم پیوسته قرار گرفته بود و قدرتی که از تمام فرانسه ساطع می گردید از این مرکز بود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری