تفریحات آبی آنتالیا

آنتالیا شهر توریستی ترکیه به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و انمکانات رفاهی فراوان سالانه میزبان گردشگران زیادی به خصوص در فصل تابستان می باشد.این شهر با سواحل تمیز و متنوع و هتل های لوکس و تفریحات آبی آنتالیا جز محبوب ترین شهر های توریستی می باشد در این قسمت می خواهیم گردشگران عزیز را با تفریحات آبی آنتالیا آشنا سازیم.
 
 
1. دلفین لند ها :
یکی از باهوش ترین و آبزیان هستند که در چند سال گذشته در بیش تر مراکز نگهداری و برای مردم نمایش های زیبایی را اجرا می کنند و به یکی از تفریحات آنتالیا آبی تبدیل شده است.در آنتالیا چندین مرکز برای نگهداری دلفین ها به نام دلفین آریوم و دلفین لند است که معروف ترین آن ها در آنتالیا دلفین لند و پارک آبی دلفین لند نیز می باشد.در این مجموعه می توانید نمایش دلفین ها با مربی ها را ببینید و از شنا با دلفین های بازیگوش نهایت لذت را ببرید.
 
 
2. پارک های آبی آنتالیا :
بیش تر هتل ها دارای پارک آبی آنتالیا و همچنین و ساحل اختصاصی می باشد اگر هم هتل شما شامل این امکانات نبود حتما استفاده از این پارک های آبی را از دست ندهید از جمله پارک های معروف و پر طرفدار می توان به پارک آبی ریکسوس پرمیوم تروی ، پارک آبی آکوآ  و ددمان اشاره کرد که می توانید به معنای واقعی بهترین تفریحات آبی آنتالیا را تجربه کنید.
 
 
3.مرکز اسکی هیپ ناتیک :
این مرکز تفریحی در منطقه ی ، ناوکات آنتالیا واقع شده است که گردشگران تور آنتالیا می توانند انواع تفریحات آبی آنتالیا این مجموعه تفریحی را امتحان نمایند.در مرکز اسکی هیپ ناتیک چندین استخر بزرگ ساخته شده است که بازدید کنندگان می توانند انواع تفریحات آبی آنتالیا را تجربه نمایید اما انواع مختلف اسکی شهرت بسیاری دارد.
هزینه ی بلیت یک روزه 30 یورو معادل 100 هزار تومان ، بلیت یک هفته ای 200 یورو معادل 680 هزار تومان و اجاره ی تخت اسکی 10 یورو معادل 35 هزار تومان نیز می باشد.
 
 
4. غواصی :
یکی از مهیج ترین و بهترین تفریحات آبی آنتالیا ترکیه، غواصی در آبهای نیلگون آن است. آن چه در آب های مدیترانه ای خواهید دید و تجربه خواهید کرد، برایتان خاطره ای فراموش نشدنی و زیبا از غواصی در آنتالیا تبدیل می کند. آنتالیا یکی از مناطق ویژه مورد توجه غواصان است و منطقه سیده بهترین محل برای شیرجه زدن به درون آب های زلال است و شگفتی های دریای مدیترانه در این منطقه بیشتر احساس  می شود. 
در این شهر مراکز غواصی متعددی وجود دارد که استاندارد تجهیزات و ایمنی غواص بسیار متفاوت می باشد. علاوه بر آن که با مربیان غواصی دنیای زیر آب را تجربه می کنید، با موجودات آبی خارق العاده ای هم آشنا خواهید شد.بیش از 20 سکوی شیرجه از کمر تا کاس در آنتالیا وجود دارد که شیرجه زدن از روی هر یک از آنها لذت خاص خود را دارد که این امر خود به مهارت و اموزش های زیادی نیاز دارد. قبل از غواصی مربیان آموزش دیده با مدرک بین المللی آموزش ها و نکات مهمی در مورد نحوه ی تنفس به وسیله کپسول های اکسیژن و احساس خونسردی در زیر آب را به مدت یک ساعت آموزش می دهند. 
 
 
5. کشتی سواری :
آنتالیا یکی از بهترین مقاصد تفریحی است که سالانه جمعیت بسیاری را از ایران به سویی خود می کشاند. این شهر ساحلی جان می دهد برای گذراندن اوقات فراقت در تابستان و انجام تفریحات آبی آنتالیا می باشد. اما در میان تمامی تفریحات موجود در این شهر، تور کشتی آنتالیا چیزی است که هرگز نباید آن را از دست دهید. مخصوصا در شش ماه اول سال که هوا کمی گرم می شود، تور کشتی آنتالیا بسیار جذاب تر شده و گردشگران بیشتری را نسبت به شش ماه دوم سال به سوی خود می کشاند. چرا که یکی از کارهایی که در تور کشتی آنتالیا انجام می پذیرد، شیرجه زدن در داخل دریای مدیترانه و شنا کردن می باشد.
برای شرکت در تور کشتی تفریحی می بایست ابتدا به سراغ یکی از دفاتر فروش بلیط های تفریحی رفته و تعداد بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. سپس در روز مقرر اتوبوسی به دنبال شما، آن هم درست جلوی در هتل آمده و شما را به بندری مخصوص به کشتی های تفریحی می برد که در فاصله 45 کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا قرار دارند. ساعت های حرکت این کشتی ها معمولا مابین ساعت ده الی یازده صبح بوده و شما را به جزایر و مقاصدی می برند که تنها به وسیله کشتی می توان به آنجا رفت.
 
 
6. قایق سواری در آنتالیا :
اگر به قایق سواری علاقه مند هستید می توانید یکی از پر طرفدار ترین تفریحات آبی آنتالیا را در انواع قایق های موتوری ، بادی و پارویی استفاده و از آب های زلال مدیترانه ای لذت ببرید.اگر می خواهید قایقرانی را تجربه نمایید می توانید بلیز آن را حضوری تهیه کنید. هزینه ی قایق سواری در آنتالیا بستگی به امکاناتی دارد که در اختیارتان قرار می دهند ولی به طور معمول قایق سواری 1 ساعته 50 هزار تومان هزینه دارد.
 
 
7. ماهیگری آنتالیا :
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که ماهیگیری را نوعی تفریح می دانید پس ماهیگیری در سواحل نیلگون آنتالیا را فراموش نکنید به دلیل اینکه یکی از زیبا ترین تفریحات آبی آنتالیا به شمار می رود. ماهیگیری در آنتالیا بسیار راحت و سریع صورت می گیرد زیرا که سواحل مخصوصی برای این تفریح در نظر گرفته اند که انواع ماهی های گوناگون در آن وجود دارد و تنها با دقت و تمرین می توانید صید خوبی را داشته باشید.
 برای ماهیگیری در آنتالیا حتما وسایل مورد نیاز این کار را به همراه داشته باشید که در این صورت فقط هزینه استفاده از این کلوب های ساحلی را پرداخت می کنید ، در غیر این صورت اگر فراموش کرده اید تجهیزات ماهی گیری را به همراه خود ببرید هیچ جای نگرانی نیست زیرا مغازه هایی در این مجموعه ها وجود دارند که وسایل ماهیگیری به همراه کلاه، عینک، حوله، زیرانداز و ... هم اجاره می دهند و هم  برای فروش دارند که قیمت های گوناگونی دارد که می توانید پر طرفدار ترین تفریحات آبی آنتالیا را امتحان کنید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره تفریحات آبی آنتالیا

کرمی 14 آبان 97
0
من از تفریحات آبی آنتالیا که داشتم غواصیش رو خیلی دست داشتم و پسندیدم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما