امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری ایروان

جاذبه های گردشگری ایروان

ایروان بزرگ ترین و پایتخت جمهور ارمنستان می باشد که در دو سال اخیر به دلیل نا امنی های ترکیه به مقصد خوب و پر طرفدار توریستی تبدیل گردیده است. در این قسمت از به معرفی جاذبه های گردشگری ایروان می پردازیم.
 
 
1. کاسکاد ایروان :
یکی از مجموعه پر طرفدار گردشگری ، کاسکاد می باشد که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این مجموعه زیبا به ایروان سفر می کنند. کاسکاد ، مجموعه ای هزار پله با 118 متر ارتفاع در سال 1980 میلادی توسط معماری مشهور به نام الکساندر تامانیان ساخته شد. قابل توجه گردشگران تور ایروان ، این مجموعه مرکز شهر را به میدان پیروزی متصل می کند و در طول مسیر مجسمه های مختلفی به چشمتان می خورد. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید چشم انداز بی نظیری از کوه های آرارات را مشاهده کنید به قسمت بالایی این مجموعه حتما بروید.
 
 
2. خانه اپرا ایروان :
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایروان خانه اپرا تور ایروان می باشد ، اگر به موسیقی علاقه مند هستید حتما سری به خانه اپرا بزنید.بنای مذکور در سال 1993 به طراحی الکساندر تارمانیان ساخته شد که از نظر معماری جایگاه مهمی دارد و همچنین برای مردم ارمنستان بسیار ارزشمند است. در خانه اپرا آهنگسازان بزرگی همچون دمیتری شوستاکوویچ ، آرام خاچاتوریان ، الکساندر اسپندیریان قطعات بزرگ خود را در این سالن به اجرا گذاشتند.
 
 
3. میدان جمهوری ایروان : 
میدان جمهوری ایروان به نام قدیم میدان لنین یکی از جاذبه های گردشگری ایروان می باشد که در طول سفر به ایروان حتما از آن دیدن نمایید.اگر به کنسرت های فضای باز و جشن های محلی علاقه مند هستید این میدان گزینه ی خوبی برای تماشا می باشد.
نقشه این میدان توسط الکساندر تامانیان  طراحی و ساخته شد ، از ساختمان های مهم اطراف میدان جمهوری شامل ساختمان موزه‌ی تاریخ در بخش شمالی ، گالری ملی ، اداره پست مرکزی ارمنستان در جنوب شرقی ، وزارت دارایی در جنوب شرقی ، وزارت امور خارجه در شمال غربی نیز می باشد.

نظرات مردم درباره جاذبه های گردشگری ایروان

زیور محمودی 19 خرداد 97
3
کاسکاد ایروان یکی از بهترین مکان هایی بود که تاحالا دیدم.
درج نظر