جاذبه های دیدنی مشهد

 
 
1. مقبره فردوسی :
آرامگاه فردوسی توسی در 20 کیلومتری شمال مشهد در میان باغی با صفا واقع شده است که یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود. ساختمان امروزی آرامگاه و موزه فردوسی توس از شیوه معماری هخامنشیان به خصوص آرامگاه کوروش الهام گرفته و به دست معمار برجسته ، هوشنگ سیحون از سال 1343 تا سال 1347 ساخته شد. نمای بیرونی این بنا شامل تزیئنات هخامنشی با ستون و سر ستون های کار شده و بر روی اضلاع چهارگانه بنا اشعار حکیم فردوسی نگاشته شده است که نشانگر تفکر و شخصیا ایشان است.
 
 
3. مجموعه تفریحی آبی مشهد :
در جاذبه های دیدنی مشهد ، مکان های زیاد و جالبی از ورزشگاه ها ، زمین های بازی و جاذبه های تفریحی آبی زیادی برای گردشگران تور مشهد راه اندازی شده است. جالب است بدانید که مشهد در زمینه احداث پارک های آبی موقعیت فوق العاده ای در سطح خاورمیانه دارد که به دلیل سر پوشیده بودن آن ها در تمام ایام سال مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد. از پارک های تفریحی آبی شهر مشهد می توان به سرزمین موج های آبی ، پارک ساحلی آفتاب ، پارک آبی ایرانیان و موج های خروشان نیز اشاره کرد که طرفدارن زیادی دارد. 
 
 
2. پارک طبیعی هفت حوض :
یکی از دیدنی ترین و جاذبه طبیعی تور مشهد می توان به پارک هفت حوض اشاره کرد که 7 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد  و در دل کوه خلخ قرار دارد که دارای 7 حوضچه ی طبیعی می باشد. برخی از این حوضچه ها به اندازه ی استخر های کوچک  می باشد. آب پس از عبور از هفت حوضچه به حوض بزرگ تر می رسد و رودخانه ی مسیرش را ادامه می دهد.
 
 
4. باغ وحش وکیل آباد مشهد :
در قسمت جنوب غربی شهر مقدس مشهد و همجوار با پارک وکیل آباد مشهد تنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی قرار دارد. در این باغ وحش حیوانات گیاه خوار ، حیوانات گوشتخوار ، حیوانات آبزی ، پرندگان و خزنده گان زیادی زندگی می کنند که نه تنها یکی از جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود بلکه جاذبه دیدنی خراسان رضوی به شمار می رود.
 

نظرات مردم درباره جاذبه های دیدنی مشهد

مهشید 13 آبان 97
2
اگر وقت گشت و گذار دارید جاذبه های دیدنی مشهد گستردست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد نوروز 99
3 شب
کاسپین
قصر شایان
29 اسفند - 14 فروردین

تور ترکیبی مشهد 9 اسفند 98
2 شب
کاسپین
اسطوره بیستون
9 اسفند - 11 اسفند

تور مشهد 9 اسفند 98
3 شب
کاسپین
دانیار سفر پارسیان
9 اسفند - 12 اسفند

تور ترکیبی مشهد 9 اسفند 98
3 شب
تابان
همیشه سفر
9 اسفند - 12 اسفند

تور مشهد 11 اسفند 98
3 شب
کاسپین
آذربال ایرانیان
9 اسفند - 12 اسفند

تور زمینی مشهد 4 فروردین 99
3 شب
قطار اتوبوسی صبا
آذربال ایرانیان
4 فروردین - 8 فروردین

تور مشهد 12 اسفند 98
3 شب
آتا
قصر شایان
12 اسفند - 15 اسفند

تور مشهد 9 اسفند 98
2 شب
آتا
مهلا گشت آسمان
9 اسفند - 11 اسفند

تور مشهد 8 اسفند 98
3 شب
ایران ایر تور
اورانوس آرمان سفر
8 اسفند - 11 اسفند

تور ترکیبی مشهد نوروز 99
4 شب
ایران ایر تور
سیف گشت
28 اسفند - 12 فروردین