امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری اوکراین

جاذبه های گردشگری اوکراین

کیف بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر اوکراین می باشد که از آن به عنوان مرکز فرهنگی اسلام یاد می کنند. کیف در قسمت شمالی مرکز اوکراین و بر روی رود نیپر واقع شده است و می توان گفت مرکز علمی ، آموزشی و اقتصادی اروپای شرقی به حساب می آید. در این قسمت می خواهیم گردشگران تور اوکراین را با جاذبه های گردشگری اوکراین آشنا کنیم پس لحظه آخر را دنبال کنید.
 
 
1. میدان استقلال :
این میدان در مرکز کیف و از اصلی ترین میدان های این شهر محسوب می شود که رویداد های سیاسی بسیاری در طول تاریخ در این میدان اتفاق افتاده است و به همین دلیل است به آن میدان می گویند. این میدان به محلی که طرفدارن یوشنکو و انقلاب نارنجی در اواخر هفته ها به صورت موقت سکنی گزیده بودند در سراسر دنیا مشهور می باشد و امروزه یکی از جاذبه های گردشگری تور اوکراین به شمار می رود.
 
 
2. کلیسای سنت سوفیا :
قدیمی ترین کلیسا کیف می باشد که در سال 1013 به دستور پادشاه یاروسلاو ، رهبر قدرتمند کیف ساخته شده بود و بعد ها وی در همین مکان به خاک سپرده شد. این کلیسا دارای 13 گنبد طلایی بر روی برج های سفید رنگ چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و بهترین مکان برای تماشا ناقوس 75 متری در قسمت ورودی مجموعه می باشد. کلیسای سنت سوفیا در میدان سوفیسکایا قرار دارد.
 
 
3. صومعه کیف- پچرسکی :
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اوکراین می توان به صومعه کیف- پچرسکی اشاره کرد که این مجموعه زیبا با معماری فوق العاده ای که دارد در سواحل نیپر ساخته شده است. در زیر گنبد طلایی ای کلیسا شبکه ای از مقابر زیر زمینی مسیحیت که روشنایی آن با نور شمع می باشد به چشم می خورد ، این قسمت مکانیست که قدیسین اوکراینی در تابوت های شیشه ای قرار گرفته اند.

نظرات مردم درباره جاذبه های گردشگری اوکراین

مجید 13 آبان 97
3
جاذبه های گردشگری اوکراین خیلی زیبا و گسترده هست و آرزو دارم تو دانشگاه های اکراین درس بخونم
درج نظر