جاذبه های گردشگری اوکراین

کیف بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر اوکراین می باشد که از آن به عنوان مرکز فرهنگی اسلام یاد می کنند. کیف در قسمت شمالی مرکز اوکراین و بر روی رود نیپر واقع شده است و می توان گفت مرکز علمی ، آموزشی و اقتصادی اروپای شرقی به حساب می آید. در این قسمت می خواهیم گردشگران تور اوکراین را با جاذبه های گردشگری اوکراین آشنا کنیم پس لحظه آخر را دنبال کنید.1. میدان استقلال :
این میدان در مرکز کیف و از اصلی ترین میدان های این شهر محسوب می شود که رویداد های سیاسی بسیاری در طول تاریخ در این میدان اتفاق افتاده است و به همین دلیل است به آن میدان می گویند. این میدان به محلی که طرفدارن یوشنکو و انقلاب نارنجی در اواخر هفته ها به صورت موقت سکنی گزیده بودند در سراسر دنیا مشهور می باشد و امروزه یکی از جاذبه های گردشگری اوکراین به شمار می رود.2. کلیسای سنت سوفیا :
قدیمی ترین کلیسا کیف می باشد که در سال 1013 به دستور پادشاه یاروسلاو ، رهبر قدرتمند کیف ساخته شده بود و بعد ها وی در همین مکان به خاک سپرده شد. این کلیسا دارای 13 گنبد طلایی بر روی برج های سفید رنگ چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و بهترین مکان برای تماشا ناقوس 75 متری در قسمت ورودی مجموعه می باشد. کلیسای سنت سوفیا در میدان سوفیسکایا قرار دارد.3. صومعه کیف- پچرسکی :
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اوکراین می توان به صومعه کیف- پچرسکی اشاره کرد که این مجموعه زیبا با معماری فوق العاده ای که دارد در سواحل نیپر ساخته شده است. در زیر گنبد طلایی ای کلیسا شبکه ای از مقابر زیر زمینی مسیحیت که روشنایی آن با نور شمع می باشد به چشم می خورد ، این قسمت مکانیست که قدیسین اوکراینی در تابوت های شیشه ای قرار گرفته اند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جاذبه های گردشگری اوکراین
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
مجید 13 آبان 1397
2
جاذبه های گردشگری اوکراین خیلی زیبا و گسترده هست و آرزو دارم تو دانشگاه های اکراین درس بخونم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری