دیدنی های استانبول

استانبول یکی از کلان شهر های دنیا می باشد که در قرن های متعدد تحت سیطره امپراطوری های مختلفی قرار گرفته است و بین مرز قاره اروپا و آسیا واقع شده است و به دلیل گذشته پر فراز نشیبی که دارد دارای دیدنی های زیادی می باشد. دیدنی های استانبول به قدر زیاد و متفات می باشد همه ی سلیقه ها را راضی می کند در این مطلب با سه جاذبه دیدنی استانبول آشنا خواهید شد.
 
 
ایا صوفیه : 
ساختمان زیبای ایا صوفیه در سال 532 میلادی در دوره ی امپراطوری بیزانس و به دستور امپراتور ژوستینین اول بنا گردید که این بنا حکم  بیانگر هدف متکبرانه ای که نشان دهنده ثروت ، قدرت و توانایی فنی این امپراطوری نشان می داد ساخته شد. به گونه ای که نواحی تخت پادشاهی به عنوان مرکز دنیا شناخته شده بود.
پس از این که سپاه عثمانی قسطنطنیه را تسخیر کرد ای کلیسا به مسجد تبدیل شد و در آخر در قرن بیستم میلادی به موزه تبدیل شد و امروز نماد و یکی از دیدنی های استانبول تبدیل شده است.
 
 
کاخ توپ‌قاپی :
این قصر در قرن پانزدهم میلادی به دستور پادشاهان امپراتوری عثمانی سلطان محمد فاتح نیز ساخته شد. این مجموعه زیبا و خیره کننده نشان دهنده هنر اسلامی می باشد که امروزه یکی از دیدنی های استانبول به شمار می رود.
حیاط این بنا با کاشی های زیبا و دست ساز ساخته شده است و همچنین فضا های داخلی تالار ها ، اتاق ها ، برج ها و دیوار های مجموعه از دیدنی های این بنا است که در هر قسمت آن زیبایی و عظمت بنا را مشاهده خواهید کرد.
کاخ توپ‌قاپی یکی از مهم ترین بخش های تاریخی استانبول می باشد که در سال 1985 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
 
 
مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد :
یکی دیگر از دیدنی های تور استانبول مسجد آبی است که سلطان احمد برای پایتختش استانبول به جای گذاشته است ه به دلیل تزیئنات و کاشی کاری هایش آن را مسجد آبی می نامند.
این مسجد بین سال های 1609 تا 1616 ساخته شد و مانند مسجد الحرام دارای شش مناره می باشد که با فضای داخلی و عظمتی که دارد باعث شده یکی از بهترین نمونه مسجد های عثمانی به شمار رود. یکی از تفریحات استانبول قدم زدن در بین باغ های مسجد ایا صوفیه و مسجد آبی است که می توانید شکوه و عظمت دو بنا در یک تصویر ببینید.
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دیدنی های استانبول

برزگر 4 شهریور 97
1
من از بین دیدنی های استانبول ایاصوفیه رو خیلی دوست دارم یه جورایی نماد استانبوله
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما