عمان

کشور عمان در میان کوهستان و دریا واقع شده است و به دلیل نوع حکومت حاضر در این کشور اخلاق حاکمانش باعث گران کردن همه جیز و همه موقعیت آن را به بهشتی کوچک و آرام در نزدیک آب های گرم تبدیل کرده است. شهر مسقط در سال های پیش در نزدیکی دو بندر طبیعی شکل گرفته بود و از آن پس با نگاه تجارت اقیانوس هند و همچنین موقغیت مناسب برای دستیابی به صحرا به شهری ثروتمند تبدیل شد.
 
 
تجربه و خوردن غذا های عمان :
اگر با تور عمان و یا خوتان به تنهایی سفر  می کنید و به طعم غذا های محلی علاقه دارید حتما غذاهای سنتی عمان را تجربه کنید. تا مدت ها پیش غذا های محلی عمان غذا هایی مانند قهوه محلی ، حلوا و در بهترین حالت شووا ( گوشت بره یا بز کباب شده در شن ) در یک کافه ی معمولی خلاصه می شد اما امروزه تجربه غذا خوردن در عمان پیشرفت و تنوع بیش تری نسبت به قبل کرده است. مکان هایی مانند رستوران بیت اللبان در منوی خود اکثر غذا های سنتی این کشور را در منوی خود گذاشته اند تا گردشگران و مشتریان از خوردن غذا های سنتی لذت ببرند.
 
 
خرید عود های خوشبو و طلا در عمان :
علاقه مردم این کشور به خرید باعث شده مراکز خرید گوناگونی ساخته شود به طوری که عظمت و بزرگی بعضی از مراکز خرید عمان به شهر های همسایه مانند تور دبی حتی نرسد. اما با گشت در بازار سنتی مشهور مسقط با تعداد زیادی از فروشندگان و بازرگانان هندی گم شوید . در کوچه های باریک این بازار مملو از بوی خوش عود لبنانی که در جنوب کشور می روید شما را مست خود می کند.جالب است بدانید در این بازار جهیزه های طلایی برای نو عروسان به صورت چشمگیری جلب توجه می کند. همچنین در مکان هایی مانند گالری میراث عمان می توانید فرش های بافته شده از ابریشم و ظرف های سفالی زیبایی را به راحتی خریداری نمایید.
 
 
برای سفر به عمان ماه های گرم تابستان را فراموش کنید ( ماه مه تا سپتامبر ) هوا به شدت گرم و نفس گیر می شود به طوری که خود اهالی عمان این شهر را در این ماه ترک می کنند.
با این اوصاف از آب و هوای گرم عمان لباس های خنک و باز ایده آل ترین لباس ها می باشد اما مردم عمان ترجیح می دهند مسافران به فرهنگ آنان احترام بگذارند و لباس های که شانه ها و تا زانو پا را بپوشانند در شهر ظاهر شوند.
برای جا به جایی و گشت و گذار در عمان اگر چه تاکسی راحت ترین رفت و آمد است با این حال استفاده از سیستم مدرن اتوبوس به نام مواصلات که قسمت های اصلی شهر عمان را به هم وصل می کند و به بش تر قسمت های شهر دسترسی دارند می توانید استفاده کنید.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما