سوغات عمان

یکی از کشور های شبه جزیره عربستان، که توانسته تا خود را به یکی از برترین مقاصد گردشگری، در میان کشور های عربی تبدیل کند و در طی این چند ساله، به رشد چشمگیری در زمینه گردشگری دست پیدا کند، کشور عمان می باشد. این کشور که مملو از آثار باستانی گوناگون بوده، با داشتن جاذبه های طبیعی و فرهنگی بی شمار خود توانسته تا توجه گردشگران منطقه را به سوی خود جلب نماید. اما امروز مسئله ای که بدیهیست، آن است که هر گردشگری که پای خود را به این کشور زیبا می گذارد، به دنبال سوغاتی می گردد که به یادگار، برای خود تهیه

شما می توانید بسته به سلیقه خود سوغاتی را به یادگار از این کشور تهیه نمایید. اما چه چیزهایی به عنوان سوغات عمان شناخته می شوند. در وحله اول و به عنوان محبوب ترین سوغات عمان، می توان به خنجر غلاف شده ای اشاره نمود که به عنوان نمادی از کشور عمان شناخته می شود. این نماد برای مردم این کشور ازرش بسیاری زیادی دارد. شما می توانید به راحتی و در همه جای این کشور، این خنجر غلاف شده که از جنس نقره ساخته می شود را در ابعاد و طرح های گوناگون مشاهده کرده و آنها را به عنوان سوغات عمان آن هم درجه یک خریداری نمایید. این خنجر ها که عموما به سفارش عمان توسط کشورهایی همچون هند و یا پاکستان ساخته می شوند در طرح ها و قیمت های گوناگون به فروش می رسند.

دیگر سوغات عمان، نوعی عصای دستی بوده که عمانی ها آن را ارصا می خوانند. این چوب دستی که از نی ساخته می شود، در درون خود شمشیری مخفی را پنهان کرده که آن را علاوه بر عصا به  یک شمشیر تبدیل کرده که به نحو استادانه ای درون چوب نی مخفی شده است. در گذشته استفاده از این نوع عصاها بسیار مرسوم بوده اما امروزه بیشتر به عنوان نمادی از قدرت قبایل شناخته می شود.

یکی دیگر از سوغات عمان نقره های مشهور عمانی است. این نقره ها که بیشتر شامل بدلیجات می شوند، دارای جواهری بر روی خود می باشند که بر روی آن عبارت عمان حک شده است و این موضوع نشان دهنده اصل بودن این جواهرات می باشد. این بدلیجات عموما از آب نقره ساخته می شوند و عباد کوچکی دارند.

اما آخرین سوغات تور عمان چیزی نیست جز کوما یا همان کلاه های مردانه، که دارای ظاهر خاص به خود می باشد. این کلاه ها از بافت پارچه ای مانند، در رنگ ها و مدل های گوناگون تولید شده و عموما در مراکز شهر می توان آنها را مشاهده و خریداری نمود.

درست است که از کوما به عنوان آخرین سوغات عمان نام بردیم اما نباید صنایع دستی این کشور را فراموش کرد. صنایعی همچون صفال های رنگارنگ و ظروف نقره نگین کاری شده و یا پارچه های زیبا که همگی در نوبه خود زیباترین اند. 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره سوغات عمان

پروانه 12 آبان 97
1
سوغات عمان مثل سوغات زنجان خودمونه خخخخخخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
مقالات مرتبط

رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما