کویر ایران

ایران سر شار از طبیعت های بکر و دیدنی می باشد که نمونه ی آن بیابان ها و کویر های مختلف سراسر ایران می باشد در این قسمت با کویر های پر طرفدار ایران و باید ها و نباید های سفر به کویر ایران را خواهید خوند پس لحظه آخر را دنبال همراهی کنید.
 
 
کویر های پر طرفدار و پر گردشگر کویر ایران :
 
کویر مصر : کویر مصر در 60 کیلومتری خور و در قسمت میانه دامغان به نایئن و اصفهان واقع شده است. این کویر یکی از پر طرفدار ترین کویر های ایران می باشد که روستای تاریخی مصر را درون خود جای داده است. شما می توانید با انتخاب تور کویر گردی به کویر مصر بروید و لذت برید. از شتر سواری گرفته تا آفرود و دیدن ستارگان در شب بی نظیر کویر از تفریحات خوب این کویر می باشد.
 
کویر مرنجاب : کویر مرنجاب در استان اصفهان و در شهرستان بیگدل و آران واقع گردیده است. این کویر مملو از پوشش گیاهی متنوع و انواع جانوران است که طرفداران طبیعت و افراد علاقه مند را به سمت خود جذب کرده است. این کویر در زمان شاه عباس صفوی کاروانسرا و قنانی بوده است که بعد ها به کویر مرنجاب معروف گردید.حفر چاه آب در زمین های ماسه ای به قدر دشوار بوده است که نام او (مرد رنج آب) نامیده می شده است اما به دلیل تلفظ راحت تر به مرنجاب تبدیل گردید.
 
کویر شهداد : کویر شهداد در قسمت شرقی کو های کرمان و در حاشیه غربی دشت لوت واقع شده است. این کویر منطقه ای خشک با بارش سالیانه باران به مقدار 5/4 میلیمتر به گفته ی کارشناسان این کویر گرم ترین نقطه دنیا می باشد. این کویر به دلیل داشتن بلند ترین تپه های شنی ، کلوت های شور و رودخانه شور در دنیا شهرت دارد.
 
کویر ورزنه : ورزنه در قسمت جنوب غربی نایئن و در مجاورت با تالاب گاو خونی که از میان آن زاینده رود عبور می کند واقع گردیده است. اگر دوست دار طبیعت هستید دیدن تالاب گاو خونی که یکی از بکر و زیبا ترین چشم انداز ها می باشد را از دست ندهید. این دریاچه در ابتدای ورود به کویر و در پست ترین قسمت دشت اصفهان قرار گرفته است و اطراف آن پر از نا همواری های متعدد ، تپه های شنی ، گسترده های نمکی و همچنین وجود گیاهان و جانوران نادر در این منطقه برای گردشگران طبیعت بسیار جذاب می باشد.
 
 
تفریحات در کویر ایران شامل : پیاده روی روی شن های گرم کویر ایران ، شتر سواری ، موتور چهار چرخ ، آفرود، عکاسی و تماشای ستارگان در آسمان صاف و پر ستاره شب های کویر که عالمه خاصی دارد.
هزین شتر سوار در کویر معمولا 50 هزار تومان 10 دقیقه ، موتور چهار چرخ 10 هزار تومان 10 دقیقه و آفرود سواری با ماشین های با راننده 150 هزار تومان می باشد اگر دنبال هیجان هستید حتما این تفریحات خوب و مهیج را تجربه نمایید.
پوشش جانوری گیاهی اغلب کویر ایران : روباه شنی ، گربه شنی ، کارال ، خرگوش. در شب و فصل های گرم جانوران دو پای کوچک کانگرویی هم دیده می شوند. نخل ها ، رمنه ، درختچه های تاق و گز ، نسی ، اسفند ، ترخ ، انواع گون و قیچ از پوشش های گیاهی کویر ایران به شمار می رود.
 
 
آب و هوای تور کویر ایران در تابستان به شدت گرم و در فصل های سرد آب و هوای کویر معتدل می شود به همین دلیل بهترین زمان سفر به کویر پاییز و زمستان است اما نوجه داشته باشید که شب ها با کاهش دمای چشمگیری رو به رو می شوید.
پیشنهادات لحظه آخر برای سفری راحت به کویر ایران : قبل از سفر تجهیزاتی مانند کرم ضد آفتاب ، عینک آفتابی کفش مناسب و راحت برای پیاده روی ، کلاه ، لوازم نظافت شخصی ، دمپایی ، زیر انداز ، لباس گرم ، بطری آب ، فلاکس آب و دیگر وسایل مورد نیاز خود را در کوله آماده نمایید تا به راحتی سفر کنید و لذت ببرید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کویر ایران

نسترن خدایی 19 تیر 96
4
این امکانات و تفریحاتی که نام بردین تو همه کویرها به طور کامل وجود داره؟
فرهاد کاظمی 19 تیر 96
2
چقدر خوب کردین در رابطه با کویرها به صورت یکجا صحبت گردین
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما