معبد موش ها در هند

📅 انتشار : 1394/10/05 📅 بروزرسانی : 1401/11/18 بازدید : 1450
معبد موش ها در هند
موش ها
معبد موش
غذای موش ها

گردشگران تور هند بدانند که در اعماق دل کویر تار هند روستایی به نام دشنوک وجود دارد که همانند دیگر مناطق هند مملو از هنر و فرهنگ مختلف و جالب نیز می باشد. تنوع و تعدد سنن و عجایب این کشور به قدری بالاست که هر کدام از آن ها جلوه های خاص خود را دارد که پایانی ندارد یکی از این سنت ها و مکان عجیب معبد موش ها در هند می باشد که برای هر بیننده و گردشگری از جذابیت ویژه ای برخوردار است.

معرفی معبد موش ها در هند

در نزدیکی خط راه آهن روستای دشنوک، معبدی کوچک بنا شده که وقف کارنی ماتا الهه هندو است. گردشگران تور لحظه آخری بدانند این الهه که توسط هندو های سر تا سر جهان به خصوص در راجستان که بزرگ ترین ایالت هند محسوب می گردد از قسمت های مختلف زائران هندی را به سمت خود جذب می کند.

سفر به شهر زیبای هند و تماشای عمارت های باستانی و زیبای این کشور

ویژگی های معبد موش ها در هند

ویژگی خاص این معبد وجود بیش از 20 هزار موش مقدس می باشد که به نام کاباس مشهور هستند. طبق رسم و رسومات مردم هند، دو داستان متفاوت در مورد موش ها وجود دارد یک این که تمامی کودکان تازه متولد شده در قالب موش به دنیا می آیند و دوم این که این 20 هزار موش در زمان های قدیم سرباز این معبد بوده اند به همین خاطر نزد مردم هند بسیار قابل احترام می باشد. لازم به ذکر است که بازدید از این معبد برای بیش تر گردشگران با وجود موش ها کابوس می باشد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به معبد موش ها در هند