پژوهشکده محیط زیست کیش

📅 انتشار : 1396/03/22 📅 بروزرسانی : 1402/06/05 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 386
مهمترین
امکانات
پژوهشکده محیط زیست کیش
سقف
انرژی خورشیدی پژوهشکده محیط زیست کیش
داخل پژوهشکده محیط زیست کیش
این مرکز آموزش و تحقیقات محیط زیست واقع در جزیره کیش از اسفند سال 94 شروع به ساخت و با هدف تقویت گردشگری و بهینه سازی مصرف انژی تا به امروز در حال ساخت است. این مجموعه به شکل لاک پشت با زیر بنایی 18000 متر مربع دارای بخش‌های مختلفی از قبیل: موزه، سالن آمفی تئاتر، اتاق تشریح، دفاتر اداری و آزمایشگاه ها است که با معماری پایدار و الگو های بهینه سازی انرژی و همچنین استفاده از سیستم‌های هوشمند از ویژگی‌ها و مشخصات بارز این ساختمان است.

تور کیش - تضمین کمترین قیمت موجود در بازار + امکان مقایسه آنلاین قیمت و خدمات معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران

مهمترین بخش پژوهشکده محیط زیست کیش

حیاتی ترین و مهم ترین بخش این پروژه توجه زیاد به انرژی تجدید پذیر است از آن جایی که کیش انرژی خورشیدی بسیار مطلوبی دارد به همین دلیل در این ساختمان نیروگاه فوتوولتابیک با قدرت 140 کیلو وات برای تامین بخش قابل توجه ای از مصرف برق ساختمان و محوطه ساختمان طراحی شده است.

امکانات پژوهشکده محیط زیست کیش

همچنین با استفاده از پنجره های دوجداره، عایق های بخار بند، عایق های حرارتی پشم سنگ در میان دیوارها، سطح بیرونی دیوارها از عایق حرارتی پلیيورتان، تمامی شیشه های نما و گنبد از شیشه های دو جداره استفاده شده تا اتلاف انرژی یک ساختمان به سفر برسد.

از آن جایی که جزیره تور کیش در موقعیت مناسب طبیعی و واقع شدن در آب های خلیج فارس و تنها جزیره مرجانی و همچنین مناظر طبیعی منحصر به فرد بستر مناسبی برای صنعت گردشگری در رقابت با کشور های دیگر می تواند با انتقال علم نقش قابل توجهی را ایفا کند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به پژوهشکده محیط زیست کیش