خانه مشروطه
حدود صد سال پیش در این مکان آزادی خواهان ، علما ، رجال فرهنگی و سیاسی و مردم خود اصفهان در این مکان جمع می شدند تا در مورد حکومت غیر مستبدانه ، درباره مشروطیت و امور مدنی مشورت  هم فکری کنند. خانه مشروطه در سال 1384 در آثار ملی ایران ثبت گردید.
این خانه با معماری زیبا و چشم نواز خود دارای دو شاه نشین در قسمت شمالی و جنوبی ، دو حیاط بیرونی و اندرونی و همچنین دارای 12 اتاق می باشد. اتاق هفت دری این خانه در دو طرف دارای شیشه کاری است که به آن ارسی می گویند که در زمان تابش نور خورشید محیطی زیبا و رنگارنگ در داخل اتاق به وجود می آورد. تالار خانه با تزئینات گچبری و نقاشی های شیر و شکر مزین شده است که یاد آور آداب  و رسوم و نحوه زندگی نیاکان ما می باشد.این خانه مشروطه امروزه به موزه ای در شهر اصفهان تبدیل شده است که به همین دلیل برای آشنایی علاقه مندان با تحولات تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران در زمان مشروطه مجموعه ای ارزشمند از تصاویر و اسناد تاریخی را در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده اند تا با تمامی تحولات و اتفاقات آن زمان آشنا شوند.
علاوه بر اتفاقات زمان مشروطه  در زمان جنگ جهانی اول و اواسط سلطنت رضا شاه پهلوی این خانه محل زندگی آیت الله نور الله نجفی اصفهانی که یکی از چهره های مهم آن زمان بوده است.امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز خانه مشروطه
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
رادین 12 آبان 97
4
واااااااای من واقعا خانه مشروطه رو دوست دارم خیلی زیباست و بازدیدش رو به همه پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری