بالی

بالی یکی از شگفت انگیز ترین مقصد های گردشگری دنیا به شمار می رود که به دلیل داشتن سواحل زیبا ، مسیر های پیاده روی منحصر به فرد و همچنین جزیره های شگفت انگیز و خوش منظره محبوبیت زیادی میان گردشگران دارد.بالی مقصدی مقرون به صرفه برای مسافرت می باشد البته اگر آن دسته از افرادی نیستید که خود را ملزم نمی کنید در هتل های لوکس اقامت داشته باشید ، مناطق کوتا و اوبود از عمده ترین مناطق بالی می باشد که در منطقه کوتا می توانید پیشنهاد های ارزان زیادی را پیدا کنید.
 
 
آب و هوای بالی به دلیل نزدیک بودن به خط استوا درجه حرارت مشابه های در طول سال دارد و مانند دیگر مناطق گرمسیر دارای فصل خشک و بارانی بارانی می باشد. از اواخر نوامبر تا مارس فصل شروع باران در بالی می باشد که انتظار بارش شدید و همه روزه را باید داشت و باید در طول بارش دنبال سر پناه باشید البته مدت زمان بارش به ندرت بیش تر از 30 دقیقه می شود و معمولا بارش های انبوه به زودی قطع می شوند ، فصل آوریل تا اکتبر فصل خشک و بدون باران می باشد که شاهد بارش باران کمی خواهید بود و رطوبت هوا را در هر روز می توانید حس کنید.
فصل اوج گردشگری در بالی در زمان تعطیلات و کریسمس می باشد که قیمت هتل ها به گران ترین قیمت در طول سال می رسد و همچنین ماه های آگوست و سپتامبر از ماه های گران که تعطیلات اروپاییان می باشد و نرخ هتل ها بالا می رود ، فصل آوریل و جولا از فصل های میانه است که قیمت های هتل ها معتدل می باشد همچنین از اواسط سپتامبر تا دسامبر و از اواسط ژانویه تا مارس از فصل های کم گردشگر می باشد که قیمت های هتل ها به پایین ترین حد معمول می رسد و دراین زمان می توانید هتل های خوب با قیمت های مناسب در تور بالی پیدا کنید.
 
 
مانت کاوی : معبد حجاری شده سنگی با معماری منحصر به فرد قرن یازدهم می باشد که در عرض رودخانه Pakerisan  واقع شده است و بنای یاد بود هند و درون صخره رو به روی رودخانه را می توانید مشاهده کنید.برای رفتن به این معبد صبح زود بروید به دلیل اینکه 300 پله برای رسیدن به معبد باید طی کنید و همچنین آب نوشیدنی به مقدار نیاز همراه خود داشته باشید.
 
 
مزارع برنج پلکانی Tegalalang : مزارع پلکانی کمی با اوبود فاصله دارد و منظره ای زیبا و مناسب عکاسی می باشد ، این مزارع برنج  به صورت پلکانی تا کنار رودخانه ساخته شده است که در کنار این مزارع برنج تعداد زیادی صنایع دستی برای دیدن و خرید وجود دارد که قیمت های آن از خود بالی ارزان تر می باشد.
 
 
بازار هنر سنتی اوبود : این بازار همه رزه از ساعت 8 تا 6 باز می باشد و در آن انواع صنایع دستی سنتی ، لباس و سوغاتی را می توانید پیدا کنید و قطعا اگر خوب بگردید چندین چیز با ارزش و با قیمت مناسب پیدا خواهید کرد و همچنین دیدن مردم محلی و خرید و فروش در این بازار لذت خاصی دارد که پیشنهاد می کنیم حتما به این بازار بروید.
 
 
معبد تامان آیون : این معبد توسط پادشاه منگوی در سال 1634 میلادی ساخته شده است که این مجموعه به واسطه باغ ها سر سبز و برکه ها  وخندقی احاطه شده است که با پلی بر روی این خندق قابل دسترسی می باشد، این معبد را می توان یکی از زیبا ترین معابد بالی نام برد.
 
 
معبد Ulun Danu Bratan : معبد Ulun Danu Bratan  در قسمت ساحلی دریاچه براتان قرار دارد که دومین معبد مهم بالی به شمار می رود که شامل چهار معبد می باشد : Lingga Petak ، Terate Bang ، Penataran Pucak Mangu و Dalem Purwa که قسمت توریستی و مکان دیدنی و مناسب برای عکاسی می باشد. برای دیدن دریاچه می توانید قایق کرایه کنید ، در نزدیکی معبد مغازه ای زیبا و صنایع دستی وجود دارد همچنین بدانید که هوا در این قسمت به سرعت سرد می شود لباس گرم همراه خود داشته باشید.
 
 
معبد Tanah Lot : یکی از زیبا ترین و خوش منظره ترین معابد بالی می باشد که در چندین متر دور تر از ساحل واقع شده است که غروی رویایی دارد. جالب است بدانید که در هنگام در هنگام مد و بالا آمدن آب دریا رفتن به معبد با پای پیاده امکان پذیر نمی باشد ولی در هنگام جزر می توانید با کمی پیاده روی به این معبد زیبا برسید. اگر به زیر معبد نگاه کنید مار های مقدسی را خواهید دید رفتن به درون معبد فقط برای مردم بالی امکان پذیر می باشد.
 
 
رستوران Bale Udang Mang Engking
 
 
ساحل بلو لاگون
 
 
چشمه‌ی آب گرم تاکسو
 
 
پیاده‌روی در Campuhan
 
 
تورهای دوچرخه‌سواری Greenbike
 
 
روستای آگا تنگانان
 
 
مرکز خرید Beachwalk
 
 
پناهگاه جنگلی میمون مقدس بالی
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بالی

حامدی 12 آبان 97
1
بالی بهترین سفری بود که داشتم به قدری زیباست که تو کلام نمی تونم بهتون بگم
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 24 اردیبهشت
5 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
سیف گشت
24 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور زمینی مشهد 25 اردیبهشت
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
گردشگر زمان
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور کیش 26 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
26 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور شیراز 24 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر
آسمان آسمان
الیما گشت
24 اردیبهشت - 27 اردیبهشت

تور کیش 20 و 21 اردیبهشت
2 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
فرجام پرواز کیان
20 اردیبهشت - 23 اردیبهشت

تور قشم 24 و 26 اردیبهشت
5 شب
ایران ... ایران ایر
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
26 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور قشم 24 اردیبهشت
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
24 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور کیش 20 و 24 اردیبهشت
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
20 اردیبهشت - 26 اردیبهشت

تور کیش از شیراز 25 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
25 تیر - 28 اردیبهشت

تور قشم 24 اردیبهشت
4 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
24 اردیبهشت - 28 اردیبهشت