گرم ترین نقطه جهان

قسمت هایی از استان های کرمان ، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در کنار هم دیگر بزرگ ترین بیابان جهان با مساحت بیش از 40 هزار کیلومتر و با دمای 70 درجه سانتی گراد وجود دارد که گرم ترین نقطه جهان به شمار می رود.
 
 
کشور ایران دارای یک چهارم مناطق کویری می باشد که دشت لوت در جنوب شرقی ایران واقع گردیده است طول آن از قسمت شمال به جنوب 900 کیلومتر و از قسمت و شرق به غرب 300 کیلومتر نیز می باشد. مرتفع ترین هرم های ماسه ای در دشت لوت مشاهده می شود که زمانی این دشت محل وقوع زمین لرزره بزرگی یوده است و از هزاره چهارم میلادی آثاری از وجود سکونت انسان ها در این کویر پیدا شده است که باستان شناسان موفق شدند اشیا گران قدر باستانی هزاره سوم و جهارم پیش از میلاد را در نقطه های مختلفی از این کویر پیدا کنند.
دشت لوت با 40 آتشفشان کواترنز  ، معروف به بزرگ ترین شهر کلوخی جهان ، پهنه ی وسیع از شن های و با طیف رنگی قهوه ای روشن تا خاکستری و سیاه ، تپه های شنی مواج ، تپه های جند ضلعی در اندازه های مختلف  باعث شده هر ساله تعداد زیادی از گردشگران خارجی و داخلی به این دشت زیبا و دیدنی سفر کرده و از زیبایی آن لذت ببرند.
زمین شناسان معتقدند که دشت لوت در گذشته دریای کم عمقی بوده است که طی گذشت سال ها به علت گرمی هوا خشک شده است. جالب است بدانید در سال های 2004 تا 2009 این دشت گرم ترین نقطه جهان نیز شناخته  ثبت شده بود. بیش تر جمعیت این منطقه در شهداد ساکن هستند و از گونه های گیاهی می توان به درختچه گز نیز اشاره کرد که در 20 کیلومتری شهداد به چشم می خورد.
 
 
موقعیت قرار گیری دشت لوت بین استان های خراسان جنوبی ، کرمان و سیستان و بلوچستان می باشد. برای دسترسی و تماشای ستاره ها در شب چه جایی بهتر از بیابان ، از دیدنی های این منطقه بیابانی دریاچه نمک و یا همان کویر خور می توان اشاره کرد که در مسیر اصفهان به طبس قرار دارد این بستگی به شما دارد که چه جایی را برای سفر و بازدید خود انتخاب می کنید. همچنین در این بین به شهداد هم می توان اشاره کرد که از نظر فرهنگی ، طبیعی و تاریخی ارزش بالایی دارد و یکی از مکان های پر طرفدار از نظر گردشگران می باشد.
کلوت های کرمان هم گزینه ای خوبی برای سفر می باشد اما بهتر است در این سفر همراه با یک راهنما با تجربه بروید تا به مشکل نخورید همچنین می توانید با تور کویر گردی سفر کنید ، برای کویر گردی خوب باید تجهیزات مناسب از قبیل : آب ، غذا ، چادر ، عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، کفش مناسب ، لوازم بهداشتی ، طناب ، سوخت نقشه ، قطب نما و لواز مورد نیاز شخصی خود را در کوله خود به همراه ببرید. همچنین می توانید با قطار یا هواپیما تا نزدیکی این جاذبه ها بروید اما گزینه خوب و مناسب وسیله نقلیه شخصی همراه با یک  راهنمای با تجربه می باشد که می توانید در طول مسیر محیط و طبیعت زیبا اطراف را بیش تر مشاهده نمایید.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره گرم ترین نقطه جهان

راشین 7 آبان 97
3
تو گرم ترین نقطه جهان نیمرو میشه زد خخخخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 5 مهر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
5 مهر - 7 مهر

تور قشم 5 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
5 مهر - 8 آبان

تور کیش 4 و 5 و 6 مهر 99
4 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
4 مهر - 10 مهر

تور زمینی قشم 12 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار 4 تخته سروش
قطار ... قطار 4 تخته سروش
معراج گشت
12 مهر - 15 مهر

تور قشم 6 و 7 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
قصر شایان
7 مهر - 10 مهر

تور کیش 3 مهر 99
3 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
3 مهر - 6 مهر

تور کیش 15 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
15 مهر - 18 مهر

تور ترکیبی قشم 13 مهر 99
4 شب
قطار ... قطار رجا
آتا آتا
گردشگر زمان
13 مهر - 18 مهر

تور شیراز 8 مهر 99 (اقساطی)
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
8 مهر - 10 مهر

تور شیراز 5 مهر 99 ( اقساطی )
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
5 مهر - 8 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما