تپه ماهور هزار دره

تپه ماهور هزار دره جاذبه گردشگری و زیارتی حضرت خالد بن سنان بر بلندی قله 720 متری تانگری داغ و در شمال شرقی شهرستان کلاله و در رشته کوه های جرجان نیز واقع گردیده است که یکی از دیدنی های استان گلستان به شمار می رود.
 
 
در این مجموعه علاوه بر قبرستان خالد نبی ، آرامگاه عالم بابا پدر همسر خالد نبی ، آرامگاه چوپان و خادم آن حضرت ، دره پنج شیر و تپه ماهور هزار دره نیز قرار دارد. همچنین قبرستان و  تپه های باستانی با سنگ های استوانه ای ، چشمه خضر زنده با خاصیت شفا دهی و قرار گرفتن این مجموعه روی بلند ترین قله این منطقه و احاطه آن به واسطه کوه های گوگجه داغ و همچنین دامنه ها و مراتع سر سبز مناظر چشم نواز ، تاریخی و اکوتوریستی باعث شده سالانه هزاران محقق ، توریستان خارجی و داخلی و زائران زیادی به این منطقه بیایند و این زیبایی بی پایان طبیعت جنگل گلستان را از نزدیک مشاهده نمایند.
مجموعه سیاحتی و زیارتی خالد بن سنان در 56 کیلومتری شمال شرقی شهرستان کلاله و همچنین 6 کیلومتری روستای گچی سو و در یک منطقه کوهستانی بر فراز قله گوگجه داغ واقع شده است. ارتفاع این قله 720 متر از سطح دریا می باشد و اهالی این منطقه قله قدرت و تانگری داغ معروف است که یکی از رشته کوه های جرجان می باشد.
راه ارتباطی به زیارت گاه خالد نبی کوهستانی و تا 6 کیلومتری شهرستان کلاله آسفات می باشد. بهترین زمان بازدید از این منطقه فصل فروردین و اردیبهشت می باشد به دلیل کمبود تسهیلات و امکانات رفاهی کم و تابستان های گرم و زمستان های سرد فصل تابستان و زمستان را برای رفتن به این منطقه پیشنهاد نمی کنیم.
 
 
سایت لحظه آخر ارائه دهنده انواع تورهای گردشگری اعم از تور تایلند، تور لحظه آخری، تور دبی، تور گرجستان، تور ارمنستان، تور مالزی و دیگر تورهای داخلی و خارجی می باشد، برای اطلاع دقیق از قیمت ها و امکانات این تورها می توانید به سایت لحظه آخر مراجه فرمایید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره تپه ماهور هزار دره

معصومه لادنی 8 دی 98
0
چقد جای قشنگیه این جا!!! مثل اینکه خیلی معروفه ولی من تا حالا نشنیده بودم از این تپه، خیلی جای زیباییه، ما اهل بجنورد هستیم تا الان خیلی به گنبد سفر کردم اما تا حالا یکبار هم از این تپه چیزی به گوشم نخورده، کنجکاو شدم برم این جا مرسی از محتواهای خوبتون
بهادر 7 آبان 97
2
تپه ماهور هزار دره بی نهایت زیبا و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 25 مهر 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
25 مهر - 28 مهر

تور قشم 12 مهر 99 ویژه تعطیلات
9 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
12 مهر - 21 مهر

شیراز 12 مهر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
آذربال ایرانیان
12 مهر - 15 مهر

تور کیش 11 مهر 99
3 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
معراج گشت
11 مهر - 14 مهر

تور کیش 8 و 9 مهر 99
3 شب
آتا آتا
ساها ساها
افق بال فرشتگان
8 مهر - 12 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر 99 ویژه اربعین
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
16 مهر - 19 مهر

تور کیش 8 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
ساها ساها
سلام پرواز
8 مهر - 11 مهر

تور قشم 8 و 9 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
افق بال فرشتگان
8 مهر - 12 مهر

تور کیش ویژه تعطیلات اربعین 15 و 16 مهر 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
16 مهر - 19 مهر

تور قشم 15 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
سلام پرواز
15 مهر - 18 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما