دیوار چین

دیوار چین یکی از آثار با ارزش و دست ساخته بشر می باشد که یکی از عجایب هفتگانه دنیا به شمار می رود.این دیوار طولانی ترین دیوار جهان و نماد کشور چینی می باشد که از چند دیوار کوچک تر تشکیل شده و قرن های متمادی وسیع تر شده است.دیوار چین از استان های Tianjin ، Beijing ، Shanxi ، Gansu ، Shaanxi ، Hebei ، Ningxia ، Inner ، Liaoning ، Mongolia میگذرد و به دلیل گستردگی در هر یک از استان های ورودی های نیز وجود دارد.
 
 
دیوار چین در دوران چین شی به طول 5000 کلیومتر ساخته شد که به مرور زمان و در دوره های بعد به طول این دیوار اضافه گردید و به 7000 کلیومتر در امتداد شمال مرز پکن رسید البته سر طول دیوار چین اختلاف نظر هایی است بعضی ها معتقدند طول این دیوار 1000 کیلومتر می باشد. این دیوار در دوره های مختلفی از پادشاهان ساخته شده است به همین دلیل از روش های مختلفی استفاده شده است که نشان دهنده هنر و معماری پر بار این کشور نیز می باشد.در ساخت دیوار های آن از سنگ ، آجر ، خاک و خرده سنگ استفده شده است و ارتفاع آن 10 متر می باشد که در بعضی از نقاط به 5 متر هم ارتفاع آن کاهش پیدا می کند و همچنین عرض آن 4 الی 5 متر می باشد.
بیش تر قسمت های سالم مانده دیوار متعلق به سلسله مینگ می باشد که دیوار ها مرمت و بازسازی شده است و در فاصله های معین برج های آتش برای مقابله با دشمنان ساخته شده است که زیبایی خاصی به این دیوار طویل داده است.
این دیواردر سال 2007 میلادی به عنوان عجایب هفتگانه جدید دنیا و در سال 1987 میلادی در فهرست یونسکو به ثبت رسید و بخش اعظمی از آداب و فرهنگ مردم چین را در خود جا داده است.همچنین با مطالعه و تحقیق از روی سنگ نگاره ها  نقش های روی سنگ ها دریافتند داستان اساطیری و تاریخ قدیم چین را در خود گنجانده است.
ویژه گی های کلی دیوار چین را در یک نگاه اگر بخواهیم بگوییم :
1. جز عجایب هفتگانه دنیا می باشد
2. یکی از قشنگ ترین و جالب ترین سازه نظامی دنیا به شمار می رود.
3. بلند ترین دیوار ساخت دست بشر می باشد.
4. این دیوار به صورت کلی از نیروی انسانی ساخته شده است.
5. یکی از قدیمی ترین سازه های دنیا به شمار می رود.
6. تمامی فرهنگ ها و افسانه های چین را در خود گنجانده است.
 
 
همان طور که در قبل هم گفته شد این دیوار از استان های مختلفی عبور می کند ، دیوار چین از سمت شرق به ساحل رود یالو جیان و از غرب به دروازه ی جایو گوان نیز می رسد. ارتفاع دیوار چین در پکن به 7.8 متر نیز می رسد و آن را به معنای اولین دریچه عبور به بهشت نیز می گویند.
دلیل ساخت دیوار چین فخر فروشی نبوده است بلکه به دلیل مقابله با دشمنان و جلوگیری از حملات بربرها و مغول ها بوده است همچنین ساخت چنین دیواری با این عظمت تاثیر جنبه روانی و ترس را در دشمنان بیدار می کردبه همین دلیل ساخت این دیوار با هزینه زیاد انجام شد در ساخت این دیوار 400.000 کارگر کشته شدند و در زیر آوار ها خاک شدند و هیچ وقت بیرون نیامدند.
قسمت خارجی دیوار از سنگ های قهوه ای ، مشکی و خاکستری در قسمت های مختلف ساخته شده است و در فاصله های معین 540 متری برج های آتش و مراقبت به چشم می خورد که محل کشیک سربازان بوده است اما امروزه در برخی از این برج ها مجسمه های قهرمانان به چشم می خوردو سقف های این برج ها به صورت شیب دار و گنبدی ساخته شده اند. بیش تر گردشگران دیوار چین را از پکن دیدن می کنند به همین دلیل این بخش های بیش تر مرمت و بازسازی شده است.
 
 
دیوار چین امروزه جزو یکی از جاذبه های گردشگری چین در آمده است و نمادی از قهرمانی چین می دانند متاسفانه دیوار چین که برترین سازه توریستی چین می باشد بسیار آسیب دیده است. بهترین قسمت بازدید از این دیوار 70 کیلومتری شمال غرب پکن می باشد که در سال 1950 میلادی بازسازی شده بود که هر روز میزبان هزاران بازدید کننده داخلی و خارجی می باشد.برای بازدید و ورود از دیوار چین نفری 100 هزار تومانیعنی 200 یوآن باید پرداخت نمایید و همین جمع شدن سرمایه ی زیادی برای چین می شود.
از محبوب ترین قسمت های دیوار از نظر گردشگران می توان بادالینگ ، گوبی کو ، موتیانیو ، هوانگ ، جوانگان ، جیانکو ، سیمتایی ، شونگیوان و جی شانگلینگ نام برد.
 
 
چین در تمامی فصل ها گردشگران زیادی را به خود جذب می کند اما بهترین فصل برای بازدید از دیوار چین بهار و تابستان می باشد در فصل زمستان به دلیل کوهستانی و سرد بودن هوا توریست های کمتری از دیوار چین بازدید می کنند به دلیل اینکه درختان اطراف بدون برگ و زیبایی چندانی که فصل تابستان و بهار دارد را ندارد.
به دلیل وسیع بودن دیوار چین  راه های دسترسی زیادی به این دیوار وجود دارد ، شما می توانید از پکن با اتوبوس به دیوار چین بروید و 25 هزار تومان هزینه کنید و اگر تمایل داشته باشید با اتومبیل شخصی و با تاکسی بروید بین 50 تا 90 هزار تومان متغیر می باشد.بهتر ست برای بازدید از چین و جاذبه های دیگر آن از تور چین با امکانات مختلف نیز استفاده کنید.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دیوار چین

زانیار 7 آبان 97
0
من عاشق اینم که دیوار چین رو از نزدیک ببینم واقعا شاهکاره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 12 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
12 مهر - 15 شهریور

تور قشم 15 و 18 مهر 99 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
آتا آتا
قصر شایان
15 مهر - 21 مهر

تور کیش 22 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
22 مهر - 24 مهر

تور کیش 12 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
گردشگر زمان
14 مهر - 16 مهر

تور مشهد 12 و 13 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
12 مهر - 16 مهر

تور قشم 12 و 18 مهر 99
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 مهر - 21 آبان

تور مشهد 11 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
11 مهر - 15 مهر

تور زمینی مشهد مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور کیش 12 و 15 و 23 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
معراج گشت
12 مهر - 26 مهر

تور مشهد 12 مهر 99 لحظه آخری
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
12 مهر - 14 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما