دره گرند کنیون آریزونا

📅 بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ بازدید : 664
 
 
دره گرند کنیون آریزونا یکی از عمیق ترین دره های دمنی می باشد که عمق آن 1.7 کیلومتر و عرضی حدودا 16 کیلومتر که با گذشت شش میلیون سال با گذر رود کلرادو تشکیل شده است و عظمت آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. رنگ این دره ها از ترکیب رنگ های زرد ، قهوه ای ، خاکستری و قرمز می باشد که به دلیل زاویه تابش خورشید در هر ساعت از روز رنگ ها و زیبایی خاص خودش را دارد.لایه لایه بودن و رنگ های مختلف این سنگ ها نشان دهنده تاریخچه زمین شناسی این منطقه می باشد همچنین سنگ های که به رود نزدیک هستند با عمر دو میلیارد سال یکی از قدیمی ترین سنگ های کره زمین به شمار می رود.
 
 
 این دره میان فلات کلرادو قرار دارد که در گذشته میان دریای کم عمق قرار داشته است پس از گذشت بیست میلیون سال دریا کنار رفته و زمین به سمت بالا می آید سپس پس از گذشت شش میلیون سال رود کلرادو به شاخه های فرعی تقسیم می شود و دره های متعددی را به وجود می آورد و با آب شدن یخچال های طبیعی فشار آب افزایش پیدا میکند و فرسایش سنگ ها بیش تر می شود و این دره شگفت انگیز را به وجود می آورد.
این دره زیبا در قرن بیستم به واسطه دانشمندان و کاشفان و با آثار نقاشی توماس موران برای گردشگران تور لحظه آخری به شهرت جهانی رسید و در سال 1906 منطقه شکاری گرند کنیون را پایه گذاری کردند. همچنین در سال 1908 حدود 700 هکتار این منطقه را به مجموعه آثار ملی ایالات متحده اختصاص داده شد.
روزولت رئیس جمهور آمریکا در فکر این بود که این منطقه را پارک ملی کند اما مخالف هایی باعث شدند این کار با یازده سال تاخیر به انجام برسد.
 
 
گردشگران می توانند دیدن از حاشیه دره اکتفا کنند و از مسیر پیاده روی وارد دره بشوند اما عده ای دیگر که ماجراجو هستند از مسیر های دیگر بروند که مدت دو روز زمان می رود د اعماق این دره کلبه ای به نام Phantom Ranch قرار دارد که در بخش عمیق ترین قسمت دره ساخته شده است و امکانات اقامتی را برای گردشگران آماده ساخته است. و اما راه دیگری برای دیدن این دره رافتینگ می باشد که با قایق های لاستیکی و نرم ساخته شده اند که می توانید رود گردی کنید و سفر امن تری را پشت سر بگذارید و لذت ببرید.
 
 
لبه جنوبی دره گرند کنیون آریزونا این دره بسیار در دسترس و مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است که تعدادی اقامت گاه ساخته شده است که ارتفاع آن از سطح دریا 2133 متر می باشد که  برای افرادی که از ارتفاع می ترسند نگران کننده به نظر می آید. لبه شمالی این دره که کمتر قابل دسترس و مورد استقبال می باشد 300 متر ارتفاع بیش تری نسبت لبه جنوبی دارد که در این قسمت هم امکانات کمتری قابل دسترس گردشگران می باشد.
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره دره گرند کنیون آریزونا

یاسمن آبان 1397
12 نفر پسندیدند
دره گرند کنیون آریزونا چه طبیعت زیبا و دیدنی داره شبیه به دره پلدختره

lahzeakhar.com/news/2959-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%88%D9%86%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به دره گرند کنیون آریزونا