دره گرند کنیون آریزونا

دره گرند کنیون آریزونا در آمریکا و ایالت آریزونا واقع شده است که رود کلرادو در آن جریان دارد و یکی از عجایب شگفت انگیز طبیعت می باشد.بخش وسیعی از این دره در پارک ملی گرند کنیون است که اولین پارک ملی آمریکا به شمار می رود.
 
 
دره گرند کنیون آریزونا یکی از عمیق ترین دره های دمنی می باشد که عمق آن 1.7 کیلومتر و عرضی حدودا 16 کیلومتر که با گذشت شش میلیون سال با گذر رود کلرادو تشکیل شده است و عظمت آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. رنگ این دره ها از ترکیب رنگ های زرد ، قهوه ای ، خاکستری و قرمز می باشد که به دلیل زاویه تابش خورشید در هر ساعت از روز رنگ ها و زیبایی خاص خودش را دارد.لایه لایه بودن و رنگ های مختلف این سنگ ها نشان دهنده تاریخچه زمین شناسی این منطقه می باشد همچنین سنگ های که به رود نزدیک هستند با عمر دو میلیارد سال یکی از قدیمی ترین سنگ های کره زمین به شمار می رود.
 
 
 این دره میان فلات کلرادو قرار دارد که در گذشته میان دریای کم عمق قرار داشته است پس از گذشت بیست میلیون سال دریا کنار رفته و زمین به سمت بالا می آید سپس پس از گذشت شش میلیون سال رود کلرادو به شاخه های فرعی تقسیم می شود و دره های متعددی را به وجود می آورد و با آب شدن یخچال های طبیعی فشار آب افزایش پیدا میکند و فرسایش سنگ ها بیش تر می شود و این دره شگفت انگیز را به وجود می آورد.
این دره زیبا در قرن بیستم به واسطه دانشمندان و کاشفان و با آثار نقاشی توماس موران برای گردشگران تور لحظه آخری به شهرت جهانی رسید و در سال 1906 منطقه شکاری گرند کنیون را پایه گذاری کردند. همچنین در سال 1908 حدود 700 هکتار این منطقه را به مجموعه آثار ملی ایالات متحده اختصاص داده شد.
روزولت رئیس جمهور آمریکا در فکر این بود که این منطقه را پارک ملی کند اما مخالف هایی باعث شدند این کار با یازده سال تاخیر به انجام برسد.
 
 
گردشگران می توانند دیدن از حاشیه دره اکتفا کنند و از مسیر پیاده روی وارد دره بشوند اما عده ای دیگر که ماجراجو هستند از مسیر های دیگر بروند که مدت دو روز زمان می رود د اعماق این دره کلبه ای به نام Phantom Ranch قرار دارد که در بخش عمیق ترین قسمت دره ساخته شده است و امکانات اقامتی را برای گردشگران آماده ساخته است. و اما راه دیگری برای دیدن این دره رافتینگ می باشد که با قایق های لاستیکی و نرم ساخته شده اند که می توانید رود گردی کنید و سفر امن تری را پشت سر بگذارید و لذت ببرید.
 
 
لبه جنوبی دره گرند کنیون آریزونا این دره بسیار در دسترس و مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است که تعدادی اقامت گاه ساخته شده است که ارتفاع آن از سطح دریا 2133 متر می باشد که  برای افرادی که از ارتفاع می ترسند نگران کننده به نظر می آید. لبه شمالی این دره که کمتر قابل دسترس و مورد استقبال می باشد 300 متر ارتفاع بیش تری نسبت لبه جنوبی دارد که در این قسمت هم امکانات کمتری قابل دسترس گردشگران می باشد.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دره گرند کنیون آریزونا

یاسمن 7 آبان 97
1
دره گرند کنیون آریزونا چه طبیعت زیبا و دیدنی داره شبیه به دره پلدختره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور زمینی مشهد 8 مهر 99 (اقساطی)
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
8 مهر - 10 مهر

تور کیش 3 مهر 99
3 شب
وارش وارش
کیش ا ... کیش ایر
ندا پرواز
3 مهر - 6 مهر

تور زمینی قشم 12 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار 4 تخته سروش
قطار ... قطار 4 تخته سروش
معراج گشت
12 مهر - 15 مهر

تور مشهد 4 و 5 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
قصر آریا
4 مهر - 8 مهر

تور کیش 15 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
15 مهر - 18 مهر

تور قشم 5 مهر 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
5 مهر - 7 مهر

تور مشهد 5 مهر 99
4 شب
آتا آتا
کاسپین کاسپین
دانیار سفر پارسیان
5 مهر - 9 مهر

تور کیش 7 و 8 و 9 مهر 99
3 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
7 مهر - 12 مهر

تور کیش 7 و 8 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
7 مهر - 11 مهر

تور کیش 4 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
سیف گشت
4 مهر - 8 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما