ونیز

ونیز یکی از زیبا ترین و رمانتیک ترین جاذبه های دنیا به شمار می رود که سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود برای گشت و گذار جذب می کند.ونیز به دلیل سبک زندگی ، کانال های آبی ، کوچه پس کوچه های پر پیچ و خم و جاذبه های تاریخی فراوان در بین مردم جهان بسیار محبوب و به همین دلایل در فهرست جهانی یونسکو ثبت گردیده است.
 
 
ونیز در ساحل شمال شرق ایتالیا و مرکز منطقه ونتو می باشد واقع گردیده است. این شهر با 115 یا 118 جزیره کوچک که با کانال از یک دیگر جدا شده اند تشکیل شده است و شهر شناور روی آب نامیده می شود که به دلیل ویژگی کانال کشی و معماری آن بسیار منحصر به فرد می باشد.
در مورد تاریخچه شهر ونیز عده ای معتقدند که این شهر تاریخی محل اقامت جنگ تروا  گریخته اند بوده اما باستان شناسان طبق تحقیقات زیاد به این نتیجه رسیدند که این شهر از قرن پنجم و ششم بعد از میلاد شکل گرفته است.
در ادامه با لحظه آخر همرا شوید تا سفری کوتاه به ونیز و جاذبه های دیدنی و تاریخی زیبا این شهر برویم .
 
 
1. میدان سنت مارکز : 
معروف ترین میدان ونیز می باشد که تا چشم کار می کند دور تا دور این میدان بنا های تاریخی با داستان های زیادی به چشم می خورد بنا های تاریخی این میدان شامل : برج ساعت ، کاخ داگز ، کلیسا سنت مارکز ، برج ناقوس کلیسا و ... می باشد. روز شب این میدان بسیار زیبا و متفاوت است در روز  میدان پر از کبوتر در اطراف خود می بینید اما بدانید غذا دادن به آن ها ممنوع می باشد در شب های این میدان صدای ارکستر و موسیقی دلنشین شما را به حال و هوای خوشی می برد. میدان سنت مارکز به قدری زیباست که ناپلئون این میدان را به زیبا ترین اتاق پذیرایی سراسر اروپا تشبیه کرده است.
 
 
2. کافه فلورین : 
یکی از معروف ترین کافه های ونیز که در میدان سنت مارکز قرار دارد کافه فلورین است که با قدمتی بیش از 3 قرن پیش شما را برای خوردن غذای اصیل ایتالیایی وسوسه می کند. در طراحی فضای بیرونی و داخلی این کافه از نقاشی های زیبا ، مبلمان خاص وسایل عتیقه و قدیمی در نگاه اول چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
 
 
3. کاخ داگز :
نام این کاخ لقب ریئس جمهور گذشته ونیز بوده است که در میدان سنت مارکز واقع شده است که با سبک معماری گوتیک و معماری بی نظیر آن و عظمت این کاخ باعث حیرت بازدید کنندگان می شود.این کاخ با سنگ های مرمری سفید و صورتی ، قوس های معمارانه ، دکور های مجلل و نقاشی های بی نظیر این کاخ را از دیگر کاخ ها مجزا می کند.
 
 
4. کلیسا سنت مارک :
این کلیسا یکی از زیبا ترین و با شکوه ترین کلیسا های دنیا با معماری رومی و بیزانسی در قسمت شرقی میدان سنت مارکز قرار دارد. با ورود به این بنا با پلان صلیبی شکل و پنج گند روبه رو می شوید. نمای این کلیسا با موزاییک های رنگی و دیوار های داخلی آن با طلا تزیین شده شده است و موزاییک کف این کلیسا اشکال هندسی و نقاشی حیوانات از جنس سنگ مرمر ساخته شده است. اما این کلیسا در طول تاریخ تغیراتی کرده است که امروزه سبک آن مسلمانان شمال آفریقا ، گوتیک و رنسانس نیز می باشد.
 
 
5. تالاب ونیز :
یکی از تالاب های زیبا و شگفت انگیز می باشد که با سیستم حمل و نقل عمومی برای تور یک روزه مهیج مناسب است.این تالاب از سه جزیره تشکیل شده است . بورانو ، مورانو و خانه های رنگی و کلیسا سانتا ماریا سه جزیره دیدنی این تالاب می باشند.جزیره مورانو به صنعت شیشه سازی معروف می باشد که از سال 1291 به این کار مشغول می باشند.به جزیره تورسلو بروید و خوردن ناهار در لوکاندا کاپریانی را از دست ندهید.
 
 
6. لذت قایق سواری در ونیز : 
قایق سواری در این شهر یکی از لذت های خاص در زندگیتان خواهد بود اکر به ونیز سفر کرده اید و قایق سواری نکرده باشید بدانید لذت بزرگی را از دست داده اید گرچه این لذت شاید کمی برایتان گران تمام شود اما ارزش دارد. قایق سواری در کوچه پس کوچه در هنگام غروب و شب بسیار دیدنی و خاطره ساز خواهد بود.
 
 
7.  گرند کانال ( کانال بزرگ ) :
یکی از بزرگ ترین کانال های ونیز می باشد که می توانید در این قسمت سوار قایق شده و بیش تر با مردم این شهر معاشرت کنید و زندگی روز مره آنان را از نزدیک تماشا کنید و از زیبایی این مکان لذت ببرید.
 
 
8. کلیسا سانتا ماریا :
این کلسیا کاتولیک یک شاهکار معماری زیبا و شگفت انگیز می باشد که بر روی کانال آب ساخته شده است. اگر به هنر ایتالیایی علاقه دارید حتما به این کلیسا بروید و هنر های اصیل این کلیسا را از نزدیک ببینید.در بالا ترین قسمت محراب این کلیسا مجسمه حضرت مسیح و مریم مقدس را مشاهده می کنید. هم زمان که در این کلیسا قدم می زنید با صدای موسیقی کر به تماشای مجسمه ها ، آثار چوب یو نماد های حضرت مریم را مشاهده نمایید.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ونیز

یاسین 7 آبان 97
0
واقعا زیبایی های ونیز تمومی نداره کاش قسمت بشه و برم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 12 مهر 99
4 شب
آتا آتا
کاسپین کاسپین
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
سیف گشت
16 مهر - 19 مهر

تور کیش 12 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
12 مهر - 15 شهریور

تور قشم 17 مهر 99
4 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
17 مهر - 21 مهر

تور کیش 11 مهر 99
2 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
معراج گشت
11 مهر - 13 مهر

تور کیش 11 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
11 مهر - 14 شهریور

تور مشهد 19 و 20 مهر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
آتا آتا
قصر شایان
19 مهر - 22 مهر

تور زمینی قشم 12 مهر 99
3 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور کیش از تبریز 18 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
18 مهر - 21 مهر

تور قشم 15 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
سلام پرواز
15 مهر - 18 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما