توکیو

توکیو یکی از پر جمعیت ترین شهر های جهان و پایتخت کشور ژاپن می باشد که از یک دهکده کوچک ماهی گیری به شکل امروزی در آمده است.این شهر پر از سنت های جالب و فرهنگ غنی و مکان ها و جاذبه های گردشگری زیادیست که می توانید ماه ها در این شهر ساکن و تا برسید تمامی مکان های دیدنی این شهر را ببینید با لحظه آر همراه شوید تا با هزینه های در این شهر و جاذبه های گردشگری آن آشنا شوید.
 
 
قبل از هر توضیحی بدانید که توکیو شهر گران قیمت برای گردشگران می باشد که با کمی برنامه ریزی قناعت می توانید هزینه ها را کاهش دهید ، در مورد خیابان های این شهر باید گفت اسم گذاری نیست و با شماره گذاری مشخص شده است پس بهتر است از نقشه های گوگل یا از  ماموران یا افسران بپرسید اما این هم بدانید مردم این شهر همگی به زبان انگلیسی مسلط نیستند.
 
اطلاعات ضروری و مهم تور توکیو که حتما در سفر به آن لازمتان می شود که باید بدانید شامل :
فرودگاه : دو فرودگاه بین المللی هاندا و فرودگاه بین المللی ناریتا
شماره و پیش شماره ها : پیش شماره توکیو 03 ، پلیس 110 و آمبولانس و آتشنشانی 119 
و دیگر اطلاعات  توکیو : واحد پول ین ژاپن ، اختلاف ساعت با ایران 5 ساعت و نیم و ساعات کاری بانک ها همه روزه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 الی 15 می باشد.
 
 
وضعیت آب و هوایی توکیو ر فصل تابستان گرم و شرجی که اگر به هوای گرم علاقه ای ندارید پیشنهاد می کنید در ماه های تیر ، مرداد و شهریور از سفر به این شهر اجتناب کنید.زمستان های این شهر خشک و خنک می باشد و بهترین زمان سفر ماه مهر تا اواخر آبان است بهتر است بدانید توکیو شهر بسته ایست و برف در این شهر شایع و به هیچ عنوان نمی تواند برنامه مسافرتتان را بهم بریزد.
بهترین زمان برای گرفتن هتل با قیمت مناسب بعد از تعطیلات سال نو و ماه مرداد و شهریور می باشد که می توانید بهترین هتل ها را با قیمتی مناسب رزرو نمایید.
قیمت غذا در رستوران ها و هتل های توکیو بسیار گران و فضایی می باشد اما اگر برای صرف غذا به محلی مانند نودل فروشی ها قناعت کنید هزینه کمتری و منطقی تری را پرداخت خواهید کرد.
سیستم حمل و نقل در توکیو بسیار مشهور و یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل جهان به شمار می رود اگر به این شهر سفر می کنید بهترین و راحت ترین راه مترو می باشد که می توانید بلیط آن را از دستگاه فروش مخصوص تهیه نمایید تمامی مسیر ها و ایستگاه ها به زبان انگلیسی نوشته شده است و دارای 13 خط مترو می باشد که تمامی شهر را پوشش می دهد.بهتر است در توکیو سوار تاکسی نشوید هزینه تاکسی بسیار زیاد و مقرون به صرفه نمی باشد.
 
 
برخی از جاذبه های گردشگری معروف توکیو :
 
1. معبد سنسوجی : این معبد یکی از قدیمی ترین معابد این شهر به شمار می رود که طبق افسانه دو برادر مجسمه الهه رحمت و بخشش را از طریق ماهیگیری پیدا و باز به آب می اندازند اما این اتفاق بار ها و بار ها تکرار می شود تا اینکه معبد سنسوجی را برای یاد  بود آن دو برادر ساخته و در سال 645 میلادی آن را تکمیل می کنند.
 
 
2.مسابقات سومو :
مسابقات کشتی سومو یکی از ورزش هی محبوب ژاپنی ها به شمار می رود که در یکی از مشهور ترین میدان های مسابقات که سالانه میزبان سه دوره مسابقات قهرمانی می باشد برگزار می گردد و دیدن این محل شاید برای بعضی از افراد جالب به نظر آید.
 
 
3.سوار شدن اتوبوس آبی sujio-bus :
شهر توکیو در کنار رودخانه ای زیبا شکل گرفته است و یکی از راه های مناسب برای بازدید از این رودخانه و گذر از آن اتوبوس آبی می باشد که از مترو بهتر می باشد به دلیل اینکه مسیر زیبایی را در پیش دارید و غذا خوردن در این رستوران یکی از تجربه های خوب به شمار می رود.
 
 
4.مجسمه هاچیکو :
مجسمه برنز هاچیکو نماد سگ با وفا پروفسور شابرو اوئنو می باشد که هر روز این سگ از خانه به دنبال صاحبش به ایستگاه قطار می رد اما یک روز پروفسور شابرو اوئنو فوت کرده و سال های سال هاچیکو منتظر صاحب خود می شود و پس از چند سال هاچیکو در ایستگاه قطار می میرد و پس از آن در همان محل مجسمه یاد بود این سگ وفادار و با گذشت را در این محل ساخته و نصب می کنند.
 
 
دیگر جاذبه های دیدنی این شهر : کاخ سلطنتی Imperial Palace ، برج توکیو اسکای تری Tokyo Skytree ، باغ‌های جانورشناسی اوئنو ، برج توکیو ، منطقه‌ی شیبویا ، بازار ماهی سوکیجی Tsukiji Fish Market ، موزه‌ی جیبلی ، تفرجگاه Hakone Kowakien Yunessun ، پارک اوئنو ، باغ ملی شینجوکو گیوئن Shinjuku Gyoen و میدان اوموتساندو هاراجوکوی توکیو
گزارش مشکل
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 20 و 21 و 22 اردیبهشت
4 شب
تابان تابان
ساها ساها
آرشین پرواز
20 اردیبهشت - 26 فروردین

تور قشم 28 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
28 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور کیش از ساری 20 اردیبهشت
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
20 اردیبهشت - 23 اردیبهشت

تور مشهد 20 و 21 و 22 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
آرشین پرواز
20 فروردین - 25 اردیبهشت

تور کیش 24 اردیبهشت
5 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
24 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور چابهار 26 اردیبهشت
3 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
26 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش از اصفهان 21 و 23 و 24 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
24 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور کیش 23 و 24 اردیبهشت
7 شب
آتا آتا
تابان تابان
اسطوره بیستون
23 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور قشم 24 اردیبهشت
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
24 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور قشم 25 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
آتا آتا
الیما گشت
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت