تفریحات تهران

تهران بزرگترین شهر و همچنین پایتخت کشور ایران می باشد و موقعیت مکانی آن ‏باعث شده تا این شهر در دوره های مختلف تاریخی همواره مورد توجه قرار بگیرد به ‏همین سبب جاذبه های تاریخی، تفریحی و گردشگری متعددی در آن وجود دارد.
شهرداری تهران در سال های اخیر برای جذب گردشگر مراکز تفریحی زیادی را در این شهر ‏تأسیس کرده است که برخی از آن به عنوان بهترین تفریحات تهران شناخته می شوند ما ‏در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع در رابطه با بهترین تفریحات تهران در اختیار ‏گردشگران تور تهران و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.  
در ادامه بهترین و مهیج ترین تفریحات تهران را برای شما شرح می دهیم.
بانجی جامپینگ: 
بانجی جامپینگ یکی از مهیج ترین و محبوب ترین تفریحات تهران می باشد اگر شما هم ‏از علاقمندان به این ورزش هستید در ادامه با ما همراه باشید تا مراکز بانجی جامپینگ ‏در شهر تهران را به شما معرفی کنیم. 
اولین سکوی پرش برای بانجی جامپینگ در سال 1386 و در منطقه تفریحی بام تهران ‏‏(توچال) تأسیس شده است خوب است بدانید ارتفاع این سکو حدود 40 متر می باشد و ‏گردشگرانی که مایل به تجربه پرش از این سکو هستند باید شرایط خاصی داشته باشند ‏به طور مثال شخص متقاضی باید بالای 14 سال سن داشته باشد و حداکثر وزن وی باید ‏‏99 کیلوگرم باشد همچنین نداشتن مشکلات جسمانی از قبیل مشکلات قلبی، دیسک ‏کمر، عدم وجود پلاتین در قوزک پا و عدم انجام عمل چشم در 6 ماه اخیر نیز از شرایط ‏لازم برای پرش از سکو می باشد. 
گردشگرانی از میان تمامی تفریحات تهران بانجی جامپنگ توچال را انتخاب می کنند باید ‏توجه داشته باشند که بانوان اجازه پرش از سکوی توچال را ندارد.  
یکی دیگر از مراکز بانجی جامپینگ تهران در پارک ولایت این شهر واقع شده است. ارتفاع ‏سکوی پرش این مرکز نیز 40 متر می باشد. یکی از بهترین مزایای این مجموعه این است ‏که بانوان نیز اجازه پرش از سکو پارک ولایت را دارند و تمامی افراد می توانند اوج لذت و ‏هیجان را در این مجموعه تجربه کرده و خاطرات بسیار خوشی را در آن ثبت کنند. 
از میان تفریحات تهران بانجی جامپینگ بهترین انتخاب برای علاقمندان به ارتفاع و ‏هیجان می باشد.
کارتینگ: 
کارتینگ از مهیج ترین رشته های اتومبیل است که یکی از بهترین تفریحات تهران به ‏شمار می آید و پیست های کارتینگ متعددی در این شهر وجود دارد که ما برخی از ‏بهترین های آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد. 
پیست کارتینگ آزادی یا پیست فرمولا: 
این مجموعه که در دهکده المپیک و در مجموعه ورزشی آزادی واقع شده است یکی از ‏بهترین پیست های موجود در شهر تهران می باشد و در لیست بهترین تفریحات تهران ‏قرار دارد. شعار این مجموعه سرعت را بدون مخاطره تجربه کنید می باشد. این پیست ‏در سال 1381 و در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع ساخته شده است. 
لازم به ذکر است طراحی و ساخت این مجموعه کاملا منطبق بر استاندارد های جهانی و ‏با حمایت شرکت ‏Rotax‏ که یکی از بزرگ ترین سازندگان موتور در جهان می باشد صورت ‏گرفته است و همین امر باعث شده که پیست کارتینگ فرمولا در لیست امن ترین ‏تفریحات تهران قرار بگیرد. 
طول پیست کارتینگ آزادی حدود 800 متر می باشد و عرض آن نیز بین 8 تا 10 متر در ‏نقاط مختلف متغیر است. 
اگر از میان تفریحات تهران تفریح در این مجموعه کم نظیر را انتخاب کرده اید باید ‏بدانید که ماشین های تفریحی موجود در این پیست از امنیت بسیار بالایی برخوردار ‏هستند و مراجعین می توانند با خیال راحت اوج هیجان و لذت را در آن تجربه کنند. 
کارتینگ بین المللی پرند: 
یکی دیگر از تفریحات تهران پیست کارتینگ پرند می باشد این پیست با دارا بودن طول ‏‏1720 متری یکی از طولانی ترین پیست های کارتینگ می باشد. گردشگرانی که برای ‏رانندگی به کارتینگ بین المللی پرند می روند می توانند اوج سرعت و لذت را در مسیر پر ‏پیچ و خم این پیست تجربه کنند. 
در این مجموعه علاوه بر پیست کارتینگ امکانات تفریحی و رفاهی متعددی نیز وجود ‏دارد که برخی از آن ها عبارتند از باشگاه پینت بال، باشگاه بیلیارد، گیم نت، کافی شاپ، ‏انواع رستوران ها و غیره. 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم کارتینگ از بهترین تفریحات تهران می باشد بنابراین ‏تفریح در پیست های کارتینگ تهران را فراموش نکنید. 
زیپ لاین: 
تعداد تفریحات تهران بسیار زیاد می باشد و از بهترین تفریحات تهران می توان به زیپ ‏لاین اشاره کرد. زیپ لاین به شما اجازه می دهد پرواز را در اوج سرعت تجربه کنید. 
خوب است بدانید یکی از بهترین زیپ لاین های ایران در بام تهران واقع شده است و ‏گردشگران تور تهران می توانند اوج لذت و هیجان را در آن تجربه کنند. 
گردشگران برای استفاده از زیپ لاین های بام تهران نیز باید شرایط خاصی داشته باشند ‏به طور مثال وزن فرد حداکثر باید 100 کیلومتر باشد همچنین برای استفاده از زیپ لاین ‏شخص متقضی نباید هیچگونه مشکل قلبی و یا فشار خون داشته باشد. 
لازم به ذکر است استفاده از زیپ لاین برای بانوان باردار ممنوع می باشد. 
طول مسیر زیپ لاین بام تهران حدود 170 متر می باشد و گردشگرانی که از این زیپ ‏لاین استفاده می کنند 20 الی 15 ثانیه پس از حرکت به انتهای مسیر می رسند خوب ‏است بدانید ارتفاع زیپ لاین توچال در برخی از نقاط حدود 60 متر می باشد. 
اگر قصد تفریح در این مجموعه را دارید باید بدانید که زیپ لاین از امنیت بالایی ‏برخوردار است و شما می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کرده و اوج هیجان و ‏سرعت در آسمان را تجربه کنید. 
لازم به ذکر است ساعت کاری زیپ لاین تهران در روز های عادی 5 عصر تا 11 شب و در ‏روز های تعطیل از 10 صبح تا 11 شب می باشد. 
سورتمه: 
باید بدانید که تفریحات تهران بسیار زیاد می باشند اما یکی از بهترین تفریحات تهران ‏سورتمه این شهر می باشد که در خیابان دربند واقع شده است. سورتمه تهران در میان ‏گردشگران و همچنین اهالی شهر تهران بسیار محبوب می باشد چرا که آن ها می توانند ‏نهایت هیجان و لذت را در کنار امنیت تجربه کنند. 
شرایط استفاده از سورتمه تهران عبارتند از: 
‏1. وزن افراد حداکثر باید 120 کیلو گرم باشد 
‏2. نداشتن ناراحتی قلبی و فشار خون 
‏3. استفاده از سورتمه برای کودکان زیر 3 سال و همچنین بانوان باردار ممنوع می باشد 
‏4. کودکان زیر 7 سال باید در کنار یک همراه از سورتمه استفاده کنند  
اگر قصد سورتمه سواری در شهر تهران را دارید باید توجه داشته باشید که ارتفاع سورتمه ‏تهران در برخی نقاط به 11 متر از سطح زمین نیز می رسد همچنین لازم به ذکر است ‏طول مسیر سورتمه حدود یک کیلومتر می باشد و طی کردن این مسیر 3 الی 4 دقیقه ‏زمان می برد. 
خوب است بدانید ساعت کاری این مجموعه در روز های عادی از 10 صبح تا 21 شب می ‏باشد. 
پارک آبی اوپارک: 
پارک های آبی معمولا از بهترین تفریحات هر شهر به شمار می آیند و طرفداران زیادی ‏دارند. در لیست تفریحات تهران نیز پارک آبی های متعددی وجود دارد که گردشگران تور تهران می ‏توانند ساعت خوشی را در هر یک از آن ها سپری کنند. یکی از بهترین تفریحات تهران ‏پارک آبی اوپارک می باشد ما در این بخش به معرفی آن می پردازیم. 
این مجموعه مجهز فعالیت خود را در سال 1396 آغاز کرده است و لوکس ترین پارک آبی ‏سر پوشیده در ایران می باشد.‏
تمامی امکانات موجود در این پارک منطبق بر استاندارد های جهانی است و مکانی امن ‏برای تفریح و ثبت خاطرات خوش می باشد. 
این مجموعه آبی با مساحتی غالب بر 55000 متر مربع در اتوبان تهران کرج و در بلوار ‏کوهک واقع شده است. 
در این مجموعه بی نظیر سرسره های بسیاری وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از ‏سرسره گوگولیا (ویژه کودکان زیر 6 سال)، سرسره جزیره الوپیا (ویژه کودکان و نوجوانان ‏زیر 16 سال)، سرسره ابیس، سرسره سقوط آزاد آکوالوپ، سرسره بومرنگ، سرسره روباز ‏اُپیچ، سرسره اُرنگ، سرسره گردالوپ، سرسره رالی شیپ، سرسره سقوط آزاد ابرشیپ، ‏سرسره تونلی و غیره. 
از دیگر امکانات تفریحی که در این پارک وجود دارد می توان به استخر موج، رودخانه ‏خروشان، جکوزی و غیره اشاره کرد. 
اگر از میان تمامی تفریحات تهران رفتن به اوپارک را انتخاب کرده اید باید بدانید که در ‏این مجموعه امکانات رفاهی زیادی نظیر انواع رستوران و کافی شاپ ها، نمازخانه، مرکز ‏نگهداری از کودکان، سرویس بهداشتی و غیره برای گردشگران تور تهران در نظر گرفته شده است. 
خوب است بدانید استخر های این مجموعه از نظر کیفیت، تمیزی و نظافت دارای ‏استاندارد های بالایی می باشد. 
مراجعه کنندگان پارک آبی اوپارک باید توجه داشته باشند که سانس های این مجموعه به ‏شرح زیر می باشد. 
سانس های ویژه آقایان : روز های یکشنبه، سه شنبه و جمعه از ساعت 10 تا 24 و روز ‏های پنج شنبه از ساعت 16 الی 24. 
سانس های ویژه بانوان : روز های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 22 و روز ‏های پنج شنبه از ساعت 8 الی 15. 
وجود امکانات و تفریح های آبی متنوع و با کیفیت باعت شده تا پارک آبی اوپارک جزء ‏بهترین تفریحات تهران باشد و سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور تهران برای گذراندن ساعاتی خوش به این ‏مجموعه می روند. 
همانطور که قبل تر اشاره کردیم تفریحات تهران بسیار زیاد می باشند، شهر بازی تیراژه، ‏شهر بازی ارم، قایق سواری در دریاچه شهدای خلیج فارس و غیره نیز از دیگر تفریحات ‏تهران به شمار می آیند. 
در سفر با تور تهران  استفاده از تفریحات تهران را فراموش نکنید چرا که هر یک از آن ها در ‏نوع خود بی نظیر اند 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با برخی از مهمترین تفریحات تهران ‏بدست آورید .
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش از تبریز ویژه تعطیلات 12 آبان 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
12 آبان - 15 آبان

تور قشم 7 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
گردشگر زمان
7 آبان - 10 آبان

تور کیش از اهواز 9 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
9 آبان - 12 آبان

تور کیش 9 و 10 آبان 99
3 شب
آتا آتا
کیش ا ... کیش ایر
قصر شایان
9 آبان - 13 آبان

تور کیش 7 و 8 آبان 99
4 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
قصر آریا
7 آبان - 12 آبان

تور قشم 19 آبان 99
4 شب
آتا آتا
قشم ا ... قشم ایر
دانیار سفر پارسیان
9 آبان - 13 آبان

تور کیش 10 آبان 99
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
10 آبان - 12 آبان

تور کیش 9 آبان 99 (اقساطی)
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
9 آبان - 13 آبان

تور قشم 9 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
آذربال ایرانیان
9 آبان - 12 آبان

تور کیش 9 آبان 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سیف گشت
9 آبان - 13 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما