دیدنی های ژاپن

در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم دیدنی های ژاپن را به شما معرفی کنیم. گشت و گذار و بازدید از دیدنی های ژاپن، یکی از بهترین قسمت های سفر به این کشور زیبا و تاریخی می تواند باشد. با ما همراه باشید تا با دیدنی های ژاپن آشنا شوید. ژاپن یکی از کشور های خاص و محبوب جهان می باشد و سالانه گردشگران ‏زیادی از مناطق مختلف جهان به این کشور سفر می کنند به همین خاطر در این مقاله قصد ‏داریم دیدنی های ژاپن را برای گردشگران تور ژاپن شرح دهیم.
ژاپن یکی از کشور های آسیایی است که پیشرفت تکنولوژیکی آن، این کشور را زبان زد کرده اما با وجود این همه پیشرفت سنت ها و فرهنگ این کشور و مردمان آن به خوبی حفظ شده است تا جایی که این کشور و شهر های آن به یکی از مقر های گردشگری تبدیل شده اند. کشور ژاپن به دلیل گستردگی سیستم حمل و نقلی که دارد می توانید در عرض دو ساعت با قطار های درون شهری از شمال به جنوب این کشور بروید و دیدنی های ژاپن را ببینید و لذت ببرید. محبوبیت کشور ژاپن به عمارت های سلطنتی و معابد آن می باشد. به همین خاطر می خواهیم شما را بیش تر با دیدنی های ژاپن آشنا کنیم پس ما را انتهای مطلب همراهی کنید.
1. معابد و قصرهای کیوتو (Kyoto Temples and palaces)
منطقه کیوتو شمار زیادی از آثار هنری شامل مجسمه، نقاشی و سایر اشکال هنری را در موزه ‌ها و گالری ‌های خود جای داده است به همین منظور جزء یکی از زیبا ترین دیدنی های ژاپن می باشد. آثار فاخر و کهن معماری در کیوتو از هنر بودائی الهام گرفته و با دارا بودن 30 مقبره متعلق به فرقه‌ های مختلف دین بودائی و 200 معبد شینتو، بر مذهب مردم ژاپن نیز اثر زیادی گذاشته است. این منطقه، جاذبه های گردشگری و چشم نواز فراوانی را در خود جای داده است که از آن ها می توان به قلغه نیجو (Nijo Castle)، معبد فوشیمی ‌ایناری (Fushimi-Inari Taisha Shrine)، کینکاکو جی (Kinkaku-ji)، کیومیزا درا (Kiyomizu-dera)، معبد سانجوسانگن دو (Sanjūsangen-dō Temple)، قصر سلطنتی کیوتو (Kyoto Imperial Palace)، معبد نیشی هونگاجی (Nishi Honganji Temple)، موزه ملی کیوتو (The Kyoto National Museum)، ویلای سلطنتی کاتسورا (Katsura Imperial Villa) و غیره اشاره کرد. 
اکثر مردم ژاپن در معابد و عبادتگاه‌ ها پیوسته برای کسب موفقیت در زندگی‌شان دعا می‌کنند، به همین خاطر معابد کیوتو یکی از پر طرفدار ترین معابد این کشور می باشد.
با قطار تندرو از اوساکا تا کیوتو حدود نیم ساعت فاصله است، این شهر مملو از آثار تاریخی و معابد قدیمی است و به شما پیشنهاد می کنیم از صبح به این شهر بروید و از تمامی آثار این شهر دیدن نمایید و در پایان با آخرین قطار به محل اقامت خود باز گردید. به گردشگرانی که با تور ژاپن به بازدید از این مکان دیدنی می روند پیشنهاد می شود از تمام معابد این منطقه دیدن کنند.
در کیوتو یکی از بلند ترین معابد به نام کیو میزو قرار دارد که به ثبت یونسکو رسیده و یکی از محبوب ترین آثار این شهر به حساب می آید و به همین خاطر در لیست بهترین دیدنی های ژاپن قرار گرفته است.
2. مونت کویا (Monte Kaya)
دریاچه مونت کویا یکی از زیبا ترین و پر بازدید ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. مونت کویا حدود 86 کیلومتری با اوساکا فاصله دارد.
دریاچه رویایی مونت کویا ژاپن در کوه های اطراف شهر سکی قرار دارد و یکی از چندین دیدنی ژاپن می باشد. معبد نمیچی یکی از زیبا ترین معابد کشور ژاپن می باشد و چیزی فرا تر از یک ساختمان چوبی است که در آن خدایان و الهه ها را می پرستند و برای ژاپنی ها نماد ایمان و اعتقاد محسوب می شود، این مکان در نزدیکی دریاچه رویایی مونت قرار دارد که توجه فراوانی را به دلیل زیبایی خارق العاده و شباهت آن به نقاشی های مشهور کلاد مونت به خود جلب می کند. 
این دریاچه ی بسیار زیبا با آبهای روشن و شفاف و آبی خود صحنه ی چشم نوازی را برای هر بیننده ای ایجاد می کند. زمانیکه در آنجا مشغول عکاسی هستید قطعا متوجه شباهت غیر قابل انکار آن به سری نقاشی های نیلوفر آبی مونت خواهید شد.
دریاچه رویایی مونت ژاپن که دریاچه ای رویایی و شگفت انگیز است بسیار زیبا با آب های روشن و شفاف و آبی خود صحنه ی چشم نوازی را برای هر بیننده ایجاد می کند. 
مونت کویا یکی از محوطه های دینی مذهبی ژاپن محسوب می شود، علاوه بر دریاچه مونت، مملو از مجسمه بودا و معابد مذهبی می باشد و به همین خاطر این مجموعه هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور ژاپن به این منطقه سفر می کنند. دریاچه مونت بسیار چشم نواز و خارق العاده است و جزء یکی از بهترین دیدنی های ژاپن محسوب می شود.
3. تاکایاما (Takayama)
منطقه تاکایاما یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. این شهر زیبا در نزدیکی کوه ‌های آلپ ژاپن شمالی، در استان گیفوی ژاپن واقع شده است. وجود نجاران ماهر و زبردست موجب شهرت این شهر شده است، برخی نیز بر این باورند که نجاران این شهر در ساخت کاخ سلطنتی کیوتو و دیگر معابد معروف نارا و کیوتو دست داشته‌ اند. شهر تاکایاما به دلیل جدایی از ژاپن و ارتفاع بالایی که دارد، فرهنگ خود را طی یک دوره‌ 300 ساله ساخته است. گردشگران برای دوری از محیط پر سر و صدای شهر خود و نیز کسب آرامش، به تاکایاما می ‌آیند. زیبا ترین بخش از شهر قدیمی با نام سانماچی شناخته می‌شود که از سه کوچه باریک با ساختمان ‌های چوبی و بوتیک‌ های کوچک تشکیل شده است، زیبایی و جذابیت این منطقه باعث شده که این شهر هر ساله میزبان گردشگران فراوانی باشد که با تور ژاپن به این شهر سفر می کنند. تاکایاما حال و هوای مکانی روستایی دارد که بیشتر شبیه به یک شهر قدیمی است. از جمله مکان‌ های دیدنی این شهر می‌توان به کوه نوریکورا (Mount Nurikoura)، روستای هیدا میزوکو (Hida Miyako Village)، موزه‌ی تاکایاما (Takayama Museum)، شی کیودو کان (Shiquitou Can)، معبد هیدا کوکوبونجی (Hida Cokobunjir Temple) و معبد توشوگو (Temple of Toshogo) اشاره کرد. این جاذبه های نام برده هر کدام نیز به طور جداگانه جزء دیدنی های ژاپن به شمار می آیند.
4. کاماکورا (Kamakura)
کاماکورا یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. این شهر بخشی از استان کاناگاوای ژاپن محسوب می‌شود. کاماکورا، زمانی شهری مهم و مقر دولت نظامی بود، که بر ژاپن برای یک صد سال حکومت می‌ کرد. امروزه این منطقه یک تفریحگاه ساحلی آرام است که گاهی اوقات به دلیل معابد و زیارتگاه‌ های زیاد آن کیوتوی شرق ژاپن نامیده می شود. معروف‌ ترین منظره آن دای بوتسو، مجسمه بزرگ بودای برنزی احاطه شده توسط درختان است، اما معابد زن باستانی شهر به همان اندازه جذب کننده هستند. معبدی که مجسمه‌ی بزرگ بودا در آن قرار داشت، توسط سونامی تخریب شد و از آن زمان تا کنون، این مجسمه در محیط بیرون نگهداری می‌شود. معماری شهر کاماکورا نیز در نوع خود بی‌نظیر است که بیشتر آن طی زلزله‌ی سال 1923 میلادی از بین رفت. کاماکورا در کتاب‌های تاریخی ژاپن، پایتخت غیر رسمی این کشور بوده است، اما اکنون یکی از دیدنی های ژاپن محسوب می شود. لازم به ذکر است که شهر کاماکورا در فاصله‌ی 50 کیلومتری توکیو واقع شده است. 
از دیگر مکان‌های دیدنی شهر کاماکورا می ‌توان به گذرگاه آساینا (Asina Passage)، معبد آنکوکوران جی (Temple of Ancucoran Jay)، معبد انگاکو جی (Temple of Anaco Jay) و موزه‌ی ادبی کاماکورا (Kamakura Literary Museum) اشاره کرد.
5. قصر تاریخی شیراساگی (Historic Shirasagi Castle)
قصر تاریخی شیراساگی یا همان قلعه هیمجی نیز همانند مکان های دیگر که پیش تر نام بردیم، یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. 
قلعه هیمجی به عنوان چشمگیر ترین آثار باقی مانده از دوران فئودال در نظر گرفته می‌شود و در غرب کوبه واقع شده است. این قلعه معمولا با نام قلعه ماهی خوار سفید خوانده می‌شود زیرا برج‌ های ساخته شده از گچ سفید آن شبیه یک مرغ ماهی خوار در حال پرواز است. این قلعه در سال 1601 میلادی در محلی از قلعه های قبلی ساخته شد که شامل 83 بنای متمرکز در تنشوگون و مجموعه ای از عمارت ها و ساختمان های متصل به هم می باشد. عمارت اصلی بنایی 6 طبقه می باشد که از هر محلی در شهر هیمجی قابل مشاهده می باشد. این قلعه در چند فیلم برجسته از جمله فیلم، شما تنها دو بار زندگی می کنید جیمز باند و آخرین سامورایی با بازی تام کروز، نمایش داده شده است. این قصر زیبا و تاریخی حدود 60 کیلو متر با شهر اوساکا فاصله دارد، قصر هیمجی در شرق اوساکا واقع شده است که یکی از دیدنی های ژاپن به شمار می رود.
در این بندر قلعه ای تاریخی که متعلق به قرن 16 می باشد و به ثبت یونسکو رسیده است قرار دارد که بسیاری از گردشگران به دلیل زیبایی و محبوبیت این بنا به این بندر می آیند.
با سفر با تور یک روزه به این بندر هم می توانید قصر های مجلل و تاریخی و هم طبیعت گردی نمایید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.
6. کانازاوا (Kanazawa)
کانازاوا جزء یکی از پر بازدید ترین و چشم نواز ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید.
کانازاوا مرکز استان ایشیکاوا در ژاپن می باشد، کانازاوا به معنی مرداب طلا است. بیشتر نقاط این قلعه در سال 1888 میلادی در آتش سوخت و تنها بخش‌ هایی از آن باقی مانده است. کانازاوا تنها شهر ژاپنی بود که تحت حملات نیروی هوایی ارتش آمریکا قرار نگرفت. این شهر دارای یک قلعه در مرکز شهر است.
در اواسط قرن نوزدهم کانازاوا چهارمین شهر بزرگ ژاپن بود که در اطراف قلعه بزرگ و باغ زیبا ساخته شده بود. امروزه پایتخت استان ایشیکاوا همچنان به پرورش هنر ادامه می ‌دهد و شامل یک شهر قدیمی و جذاب نیز می باشد. پس از خلاصی از بمباران در طول جنگ جهانی دوم، مناطق شهر داخلی سنتی، مانند ناگاماچی با خانه‌ های سامورایی و منطقه جذاب چای‌ خانه گیشا در هیگاشی چایا، دست نخورده باقی مانده است و یک لذت برای گشتن در اطراف را با خود دارد.
با تمامی این تفاسیر اینشهر جاذبه های فراوانی را در خود جای داده است که می توان از آن ها به باغ کینروکو، قلعه کانازاوا، معبد میوروجی و غیره اشاره کرد.
باغ کینروکو یکی از سه باغ بزرگ ژاپن است که دارای گونه ‌های مختلفی از درختان، گل ‌ها و آبشار های بسیار زیبا می باشد، قلعه‌ی کانازاوا نیز در نزدیکی این باغ واقع شده است به گونه ای که در پشتی آن، رو به باغ کینروکو باز می ‌شود. معبد میوروجی نیز از جمله مکان‌های بسیار شگفت‌انگیز کانازاوا است که دارای معماری سنتی، راه ‌ها و درهای مخفی جالب است. شهر کانازاوا به دلیل دارا بودن این جاذبه های بی نظیر هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور ژاپن به این شهر سفر می کنند. این شهر زیبا به همین خاطر که بازدید کنندگان فراوانی دارد به لیست برترین دیدنی های ژاپن افزوده شده است.
7. ایشیگاکی (Ishigaki)
ساحل ایشیگاکی نیز همانند جاذبه های نام برده، یکی از زیبا ترین و تماشایی ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. 
ایشیگاکی (Ishigaki) که در غرب اوکیناوا واقع شده مقصد برتر ساحلی ژاپن می باشد و یک پایگاه خوب برای اکتشاف جزایر دیگر در مجمع الجزایر یایاما است. این ساحل چشم نواز، به طور خاص برای خانواده‌ ها محبوب می باشد چون که سواحل در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده هستند. ایشیگاکی که در 2 هزار کیلومتری جنوب توکیو قرار گرفته است، شاید این منطقه زیارتگاه ‌ها و معابد سایر شهر های ژاپنی را نداشته باشند، اما تفریحات شبانه فراوانی برای گردشگران دارد. ایشیگاکی دومین جزیره بزرگ مجمع الجزایر یایاما می باشد که یک قطب تجاری حمل و نقل به شمار می رود. سواحل محافظت شده جزیره زیبا و وسیع ایشیگاکی باعث شده تا گردشگران زیادی هر ساله با تور ژاپن به ایشیگاکی سفر کنند.
ساحلی فوق العاده زیبا ایشیگاکی که در غرب اوکیناوا، دارای آب های زلال و شفاف که موج سواری و غواصی گزینه های مناسب برای تفریحات ساحلی آن هستند.
سواحل محافظت شده و آب های ذلال دریا مناظر بی بدیل و زیبایی را به وجود آورده که استراحت و گذراندن وقت در این ایشیگاکی را بسیار آرامش بخش و دلچسب می کنند
این جزیره و ساحل بسیار زیبا جزء یکی از بهترین دیدنی های ژاپن به شمار می آید زیرا طبیعت بی نظیری دارد، همچنین تفریحات بسیار دلچسب و مهیجی را به گردشگران ارائه می دهد.
8. کویا سان
روستا کویا سان جزء یکی از خوش منظره ترین و زیبا ترین روستا های ژاپن به حساب می آید. این روستا نیز به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد در لیست دیدنی های ژاپن قرار گرفته است. کویا سان یا کوه کویا مهم ترین محل برای مکتب شینگون بودایی، یک فرقه در ژاپن از سال 805 میلادی می باشد، که در آن زمان توسط کوبو داییشی معرفی شده بود. این محل برای این فرقه و شهر های کوچک که در اطراف معبد رشد کرده اند به عنوان مرکز اصلی باقی مانده است. این مکان زیبا محل آرامگاه کوبو داییشی نیز می باشد، علاوه بر آن، این کوه پوشیده شده از درخت، نیز محل شروع و پایان معبد زیارت شیکوکو 88 است.
این شهر در سال 816 توسط کوبو داییشی، به عنوان قرارگاهی مرکزی برای مدرسه‌ خود در مکتب بودیسم به نام مدرسه شینگون تاسیس شد و هم اکنون نیز به عنوان یکی از جایگاه های مذهبی و پاک در ژاپن باقی مانده ‌است.
لازم به ذکر است این روستای زیبا، دارای قبرستانی به نام اوکونوئین می باشد، اوکونوئین بزرگترین قبرستان ژاپن است که حدود 200 هزار نفر در آن دفن شده ‌اند. این قبرستان در روستای باستانی کویا سان قرار گرفته است، که مرکز پیروان فرقه شینگون دین بودایی است. بنیانگذار این فرقه، کوبو داییشی که یکی از مهم ‌ترین چهره ‌های دینی ژاپن است، در همین قبرستان دفن شده است، هر چند پیروانش اعتقاد دارند که او در حال مراقبه‌ای ابدی است. با تمامی این تفسیر به گردشگران تور ژاپن پیشنهاد می شود که حتما از این مکان دیدنی بازدید به عمل آورند زیرا این روستا یکی از برترین دیدنی های ژاپن می باشد.
9. هیروشیما
شهر هیروشیما به دلیل تاریخی که پشت سر گذاشته است جزء یکی از پر بازدید ترین دیدنی های ژاپن به حساب می آید. هیروشیما، پایتخت استان هیروشیما است که بزرگ ترین شهر در منطقه چوگوکو، هونشو غربی (بزرگترین جزیره ژاپن) می باشد. هیروشیما در لغت و زبان ژاپنی به معنای جزیره وسیع است. این شهر در سال 1889 میلادی در موقعیت شهری قرار گرفت و در آپریل 1980 میلادی نیز به یک شهر مستقل تبدیل شد. این شهر با داشتن تنها 500 سال قدمت، از شهر های دیگر ژاپن قدمت کمتری دارد.
کل شهر هیروشیما نیز بر اثر انفجار با خاک یکسان شد و نکته جال آ«جاست که تنها یک ساختمان اداری نیز که در مرکز انفجار قرار داشت به طور کامل نابود نشد. این ساختمان تنها باز مانده بمباران اتمی هیروشیما است و یادمان صلح هیروشیما نامگذاری شده است.
از جمله مکان‌ های دیدنی این شهر می‌توان به پارک صلح (Peace Park)، یادمان صلح هیروشیما (Hiroshima Peace Memorial)، موزه یابود صلح (Museum of Peace)، قلعه هیروشیما (Hiroshima castle)، باغ گل و گیاه شوکی ان، معبد جوکوکو – جینجا (Jokoku Jinja Temple)، باغ غرق شده(The sunken garden) و غیره اشاره کرد.
قلعه هیروشیما مربوط به 1590 میلادی این قلعه در بمباران اتمی آسیب دید ولی دوباره مرمت گردید. قلعه هیروشیما، بنایی مجلل و سیاه رنگ با پنج طبقه که دوباره بازسازی شده و با خندقی احاطه شده است. فاصله این قلعه با پارک یادبود 15 دقیقه است.
با تمامی این تفسیر به گردشگران تور ژاپن پیشنهاد می شود که حتما از این مکان دیدنی بازدید به عمل آورند زیرا این روستا یکی از برترین دیدنی های ژاپن و دلیل این امر نیز بمب اتمی هیروشیما می باشد.
10. برج توکیو (Tokyo Tower)
برج توکیو همانند برج میلاد ایران یکی از پر طرفدار ترین جاذبه گردشگری که هر ساله بازدید کنندگان فراوانی دارد. برج توکیو در پایتخت کشور ژاپن واقع شده است و به همین خاطر یکی از دیدنی های ژاپن می باشد. برج توکیو یک برج مخابراتی و تفریحی در پارک شیبا در توکیو می‌ باشد که بعد از برج توکیو اسکای تری، دومین سازه بلند شهر توکیو به شمار می آید و بلند ترین برج فولادی متکی به خود در جهان نیز محسوب می‌ شود. در ساخت برج مشبک توکیو، از برج ایفل پاریس الهام گرفته شده است. همچنین لازم به ذکر است که این برج هر 5 سال یک بار مجدداً رنگ آمیزی می شود نکته جالب آنجاست که رنگ آمیزی آن یک سال به طول می انجامد.
ساخت برج توکیو در سال 1958 میلادی به اتمام رسید و تنها منبع درآمد آن گردشگری و اجاره آنتن می باشد. ابتدا در سال 1961 آنتن های رادیویی به منظور پخش های تلویزیونی بر روی برج نصب شده اند. اما برج با گسترش محیط اطراف خود ارتفاع کافی نداشت و امروزه تنها برای ارسال سیگنال رسانه های ژاپنی استفاده می شود. 
برج فوت (FootTown) که در پایه برج قرار گرفته است، ساختمانی 4 طبقه می باشد که در هر طبقه آن جذابیت ها و دیدنی های بسیاری وجود دارند. این ساختمان حدود 250 متر ارتفاع دارد. برخی از این دیدنی ها عبارت اند از:
طبقه اول : شامل گالری آکواریوم، سالن پذیرایی، رستوران با ظرفیت 400 نفر، فروشگاه Family Mart و یک فروشگاه برای خرید سوغاتی می باشد. با این حال جاذبه اصلی این طبقه، آسانسور سه طبقه ای است که گردشگران را مستقیماً به رصد خانه اصلی می رساند.
طبقه دوم : این طبقه که به غذا و خرید اختصاص داده شده است، شامل 5 رستوران مستقل و یک فود کورت با 4 رستوران از جمله مک دونالد و pizza-La می باشد.
طبقه سوم و چهارم: شامل موزه جهانی گینس، موزه موم برج توکیو و گالری هایی نظیر گالری هولوگرام و غیره می باشد.
علاوه بر امکانات بیان شده این ساختمان امکانات دیگری نیز ارائه می دهد شامل گالری و آکواریومی که دارای 50 هزار ماهی زینتی می باشد.با امکاناتی که در این مجموعه تعبیه شده است، گردشگران تور توکیو که از این مکان بازدید می کنند، می توانند از رستوران ها و مراکز خرید در اطراف این برج لذت ببرند.
امیدواریم این مقاله، شما را با برترین دیدنی های ژاپن آشنا کرده باشد و این مقاله برای گردشگران تور ژاپن مفید واقع شده باشد.
گزارش مشکل
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 20 و 21 و 22 اردیبهشت
2 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
قصر آریا
20 اردیبهشت - 24 اردیبهشت

تور کیش 21 و 23 و 25 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
ندا پرواز
25 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش از شیراز اردیبهشت 1400
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
قصر شایان
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور مشهد 20 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سیف گشت
20 اردیبهشت - 23 اردیبهشت

تور مشهد 24 اردیبهشت
2 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
الیما گشت
24 اردیبهشت - 27 اردیبهشت

تور کیش اردیبهشت 1400
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
ندا پرواز
20 اردیبهشت - 27 اردیبهشت

تور کیش 23 و 24 و 25 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر آریا
25 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور قشم 20 و 21 و 22 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
21 اردیبهشت - 25 اردیبهشت

تور کیش 20 و 21 و 22 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر آریا
20 اردیبهشت - 25 اردیبهشت

تور قشم 28 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
28 اردیبهشت - 31 اردیبهشت