با قلعه های تاریخی اسپانیا آشنا شوید

📅 انتشار : 1395/12/09 📅 بروزرسانی : 1395/12/09 بازدید : 754
 
قلعه الحمرا
اگر فقط وقت دیدن از یک قلعه اسپانیا را دارید به قلعه الحمرا در گرانادا بروید، این قلعه یکی از معروف ترین ساختمان های تور اسپانیا است و معنای عربی آن قلعه سرخ است، جزئیات معماری این قلعه حیرت آور و پیچیده و نشان دهنده نفوذ مسلمانان اسپانیا است که برای چندین قرن در این قلعه زندگی می کردند. چون الحمرا از جاذبه های گردشگری معروف است تعداد گردشگران در آن محدود شده  است و مسئولان آن توصیه می کنند که برای ورود به آن از قبل بلیط رزرو شود.
 
 
قلعه قصر سگوویا
قصر سگوویا شبیه دیگر قلعه های اسپانیا که به صورت دژ ساخته می شدند نیست، این قلعه ظاهر خیال انگیز و افسانه ای قلعه های اروپایی را دارد و گفته می شود که الهام بخش ساخت قلعه سیندرلا در مجموعه تفریحی والت دیزنی فلوریدا بوده است، این قلعه بر روی تپه ها قرار دارد و با نگاه کردن به آن تصور می کنید که یک کشتی بادبانی زیبایی است که در حال نزدیک شدن به شما می باشد، پادشاه ایزابلا اول در این قلعه زندگی و در سال ۱۴۷۴ در این محل تاجگذاری کرد، قلعه سگوویا امروزه تبدیل به موزه نقاشی و مهمات شده است.
 
 
قلعه اولیت
سفر به قلعه اولیت باعث می شود که فرهنگ پادشاهی متفاوت پادشاه ناوار در بخش شمالی این کشور را تجربه کنید، این قلعه از سه قسمت قصر قدیمی، قصر جدید و کلیسا تشکیل شده است. در طول سال ها پادشاهان مختلف قسمت هایی از این قلعه را درست کردند و در برج ها، حیات و باغ های آن از شیوه های مختلف معماری استفاده شده است، با اینکه دولت اسپانیا از سال ۱۹۳۷ شروع به بازسازی این قلعه کرد ولی بیشتر قسمت های آن ویران شده است.
قلعه پنیافیل
قلعه پینیافیل ۵۰ متر طول دارد و بر روی تپه های شهر پنیافیل در استان وایادولید قرار دارد، این قلعه در بین قرن های ۹ تا ۱۳ ساخته شد و وقتی در شب روشن می شود زیبایی بسیار خیره کننده ای پیدا می کند، برخی می گویند که این قلعه با برج هایش شبیه کشتی است. امروزه یک سمت این قلعه تبدیل به موزه شده و بقیه قسمت های آن فقط با تورهای راهنما مورد بازدید قرار می گیرد.
قلعه بل ور
اگر می خواهید از قلعه بل ور دیدن کنید باید اول به جزیره مایورکا در آنسوی آب های اسپانیا بروید، این قلعه نماد شهر پالماست و نه فقط بین قلعه های اسپانیا بلکه بین نمونه های اروپایی هم منحصربفرد است چون شکلی دایره ای دارد، نه فقط دیوارهای دور آن بلکه برج ها و خود قلعه هم دایره ای است. پادشاه جیمز دوم در قرن ۱۴ این قلعه را ساخت و بعدها از آن به عنوان زندانی نظامی برای زندانیان سیاسی استفاده شد و امروزه در آن موزه ای تاریخی وجود دارد، در اطراف آن جنگل های زیادی وجود دارد و امروزه محل برگزاری وقایع فرهنگی مختلف مثل کنسرت ها شده است.
 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به با قلعه های تاریخی اسپانیا آشنا شوید