امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به عمارت شاپوری شیراز

عمارت شاپوری شیراز

شیراز یکی از زیبا ترین شهر های ایران به شمار می رودکه سالانه گردشگران زیادی از سر تا سر جهان به آن سفر می کنند.این شهر جاذبه های دیدنی زیادی دارد که یکی از آن ها عمارت شاپوری شیراز می باشد. در ادامه توریست های عزیز را با عمارت شاپوری شیراز بیش تر آشنا خواهیم کرد.


اگر تور شیراز را انتخاب می کنید و قصد سفر به این شهر زیبا را دارید حتما بازدید از عمارت شاپوری شیراز را در برنامه سفر خود قرار دهید و بازدید آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.
عمارت شاپوری یکی از زیبا و مجلل ترین باغ عمارت های شیراز محسوب می گردد که در خیابان انوری ، رو به روی خیابان اهلی واقع گردیده است.
گردشگران تور داخلی بدانند که عمارت شاپوری بنایی متعلق به دوره پهلوی اول است که در تاریخ 16 مهر ماه سال 1379 به عنوان اثر ملی به ثبت رسید.
عمارت شاپور از سال 1310 تا 1315 زیر نظر معماری معروف به نام ابوالقاسم مهندسی شناخته و بنا گردید و بنا متعلق به عبدالصاحب شاپوری یکی از بزرگ ترین تاجر شیراز بود.بازدیدکنندگان بدانندکه تا اوایل دهه 70 هجری شمسی خانواده شاپوری در این عمارت سکونت داشتند ولی چند سال بعد از این دهه خانه به صورت متروکه درآمد و کسی در آن سکونت نداشت.
در سال 1378 سازمان میراث فرهنگی استان فارس این خانه را از خانواده شاپوری خریداری و در لیست میراث فرهنگی ثبت کرد.عمارت شاپوری شیراز در واقع 840 متر زیر بنا دارد که در دو طبقه ساخته و مساحت کلی زمین آن 4635 متر مربع می باشد و تماما به سبک معماری قاجاریه با عملکرد معماری آزادانه طراحی و ساخته شده است.
در داخل عمارت اتاق های زیادی ساخته شده که هر کدام از آن ها عملکرد خاصی دارند.نوآوری های به کار رفته در این عمارت آن را به یک باغ ایرانی اروپایی تبدیل کرده است.
از جمله درختانی که در عمارت شاپوری می بینید شامل درخت سرو ، درخت انجیر ، درخت چنار ، درخت افرا ، درخت نارنج ، درخت انار ، درخت خرمالو ، شمعدانی و گل های رز اشاره کرد.

نظرات مردم درباره عمارت شاپوری شیراز

پدرام 4 آذر 94
0
یکی از شاهکارای معماری هست...بی نطیره
غزال 4 آذر 94
0
بسیااااااار زیباست آدم از دیدنش سیر نمیشه
درج نظر