مارهای آناکوندا را کجا می توان دید؟

📅 بروزرسانی : ۲ دی ۱۴۰۰ بازدید : 8759

مارهای آناکوندا (بوای آبی) یکی از بزرگترین مارهای دنیا هستند که در اطراف رودخانه آمازون در آمریکا جنوبی زندگی می کنند. این مارها گونه ای از مارهای آبزی، از خانواده اژدرماران هستند. شایعاتی در مورد خطرناک بودن این مار غول پیکر در دنیا وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل مارهای آناکوندا بپردازیم، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این مارهای بزرگ بدانید، این مقاله را دنبال کنید. 

 

مارهای آناکوندا

 

آشنایی با مار آناکوندا 

احتمالا اسم مارهای آناکوندا به گوشتان خورده است. آناکوندا به گونه ای از مارها گفته می شود که در بخش گرمسیری آمریکای جنوبی زندگی می کنند. در حال حاضر 3 نوع از این گونه مارها شناسایی شده است که عبارتند از آناکوندای سبز(Eunectes murinus)، آناکوندای زرد(Eunectes notaeus) و آناکوندای خال‌خالی (Eunectes deschauenseei) که آناکوندا سبز، بزرگترین و معروف ترین آنها می باشد.  

طول مار آناکوندا چقدر است؟ 

آناکوندای سبز، بزرگترین و سنگین ترین مار از نوع آناکوندا می باشد. از گذشته تا  به امروز شایعات و افسانه های زیادی در مورد این گونه از مارهای غول پیکر وجود داشته است. طول بزرگترین مار آناکوندا به اندازه 5 متر می باشد. کوچکترین مار آناکوندا دارای 3 الی 4 متر طول می باشد. مار آناکوندا از نظر قطر و وزن، نه تنها در آمریکای جنوبی بلکه در کل جهان به عنوان بزرگترین مار دنیا شناخته شده است هم چنین لازم است اشاره کنیم بلندترین مار دنیا، مار پیتون می باشد. 

 

مارهای آناکوندا

 

کمیاب ترین گونه آناکوندا 

مارهای آناکوندا علاوه بر سه نوعی که نام بردیم، دارای 2 گونه دیگر هستند به نام های آناکوندای خالخالی و آناکوندای بولیوی که این دو نوع به قدری کم یاب هستند که اطلاعات زیادی در مورد آنها وجود ندارد. محل زندگی آناکوندای خالخالی در جنگل های آمازون است. آناکوندای بولیوی  فقط در جنگل های بارانی آمازون بولیوی یافت می شود. طول  این دو نوع از مار های آناکوندا، حدود 5 متر است. 

کوچکترین گونه آناکوندا چند متر است؟ 

بر خلاف آناکوندا سبز، آناکوندای زرد کوچکترین گونه این مارها است که اندازه آن حدود 3 الی 4 متر می باشد. جالب است بدانید که آناکوندای ماده از آناکوندای نر بزرگتر است. این مارها در داخل آب ها و تالاب های جنگل آمازون زندگی می کنند. اگر روزی به این جنگل سفر کردید، در صورتی که خوش شانس باشید می توانید این گونه زرد رنگ را در داخل مرداب های آنجا مشاهده نمایید. 

غذای مار آناکوندا چیست؟ 

مارهای آناکوندا برای تغذیه خود، جانورانی از جمله ماهی، پرندگان و حتی پستاندارانی  که در اطراف دریاچه و باتلاق  زندگی می کنند را شکار می کنند. این مارها گاهی به هم نوع خود حمله می کنند و آنها را می خورند. یک نکته جالبی که در مورد این مارهای عظیم الجثه وجود دارد این است که این مارها توانایی شکار حیوانات بزرگتر از خود، مانند خوک و دیگر پستانداران را دارند. 

 

مارهای آناکوندا

 

آیا این گونه مار ها سمی هستند؟ 

یکی از مهم ترین سوالات که در رابطه با این مار غول پیکر وجود دارد سمی بودن یا نبودن آنها است. جالب است بدانید هیچ کدام از این مارهای بزرگ سمی نیستند. نحوه شکار کردن مارهای آناکوندا به این صورت است که دور طعمه خود می پیچند و آن را خفه می کنند. 

کجا می توانیم مارهای آناکوندا را ببینیم؟

مارهای آناکوندا، گونه ای نیمه آبزی هستند و می توانند در جریان های آرام رودخانه و نواحی باتلاقی زندگی کنند. محل اصلی زندگی این 4 نوع مار بزرگ در رود ها و مرداب ها جنگل های آمازون  در آمریکای جنوبی  می باشد. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/23991-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%A7%DA%A9%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مارهای آناکوندا