امتیاز 5 از 5 | از بین 103 امتیاز دهنده به سیاه چاله ای که هر روز یک ستاره می بلعد!

سیاه چاله ای که هر روز یک ستاره می بلعد

حقیقتا سیاه چاله ها از عجیب ترین و اسرارآمیزترین اجرام جهان هستند که دارای قدرت گرانشی مافوق طبیعی می باشند به طوری که حتی نور هم توانایی فرار از به دام افتادن آن ها را ندارد. در این بخش از سری مقالات عجیب غریب سایت لحظه آخر قصد داریم گرسنه ترین سیاه چاله دنیا را که روزی یک ستاره به اندازه خورشید می بلعد، به شما معرفی کنیم. برای آشنایی با این سیاه چاله گرسنه در ادامه همراه من باشید. 

 

گرسنه ترین سیاه چاله دنیا


سیاه چاله ها از مرگ تدریجی ستاره های بسیار سنگین متولد می شوند و به همین دلیل جرم بسیار زیادی دارند تا جایی که یک قاشق غذاخوری از سیاه چاله حدود 900 میلیارد تن وزن دارد. این اجرام سنگین وزن به اندازه ای نیروی گرانشی و جاذبه دارند که هر ماده ای از اطراف آن ها هم عبور کند، به سمت آن کشیده می شود و به سرنوشتی نامعلوم می رود. هیچ چیز در فضا قدرتمند تر از سیاه چاله ها نیست اما نباید فراموش کنیم که هر یک از آن ها رفتاری مختص به خود را دارند.

گرسنه ترین سیاه چاله جهان چه نام دارد؟

حال دانشمندان موفق شده اند که گرسنه ترین سیاه چاله جهان را که حدود 8 هزار برابر بزرگتر از سیاه چاله کهکشان راه شیری است کشف کنند؛ این سیاه چاله عظیم الجثه که " J2157" نام دارد، در مقایسه با خورشید 6 برابر بزرگتر است و به قدری گرسنه می باشد که روزانه جرمی معادل یک ستاره را می بلعد. اظهار نظرهایی که دانشمندان از این سیاه چاله مطرح کرده اند، با استفاده از تلسکوپ VLT بوده که در کشور شیلی قرار دارد. 
این سیاه چاله حیرت انگیز میلیاردها سال نوری از سیاره زمین فاصله دارد و این بدان معنا است که اطلاعات منتشر شده از آن مربوط به دوره ای است که کیهان بسیار جوان بوده؛ اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد، این است که این سیاه چاله چطور در ابتدای شکل گیری و ایجاد کیهان به چنین جرم خیره کننده ای رسیده است!

 

درج نظر