چگونه در سفر کرونا نگیریم؟

📅 انتشار : 1399/03/04 📅 بروزرسانی : 1399/03/04 بازدید : 1160

سفر کردن و برگزاری تور های گردشگری از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تحت تأثیر قرار گرفته و می توان گفت که در اغلب نقاط جهان به طور کلی کنسل شد، حال امروز با گذشت حدود 5 ماه از شیوع این بیماری در سطح جهان، زندگی ما به وجود آن عادت کرده و همگی ما سعی داریم در کنار کرونا به زندگی عادی خود ادامه بدهیم، سفر و گردشگری نیز جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها می باشد، از این رو صنعت گردشگری نه تنها در کشورمان ایران بلکه در تمام دنیا فعالیت خود را آغاز کرده است، اما سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید این است که چگونه می توان از ابتلا به کرونا در سفر جلوگیری کرد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم، بنابراین اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید و یا قصد سفر در این ایام را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.

 

مقابله با کرونا در سفر

 

راه های مقابله با ویروس کرونا در سفر


راه های ساده و تعریف شده ای برای در امان ماندن از ویروس کرونا وجود دارد که تقریبا همگی ما با آن ها آشنایی داریم، اما در طول سفر در امان ماندن از ویروس کرونا راه های متفاوتی دارد و ما باید به نکات مختلفی توجه کنیم، در ادامه لیستی از راه های مقابله با ویروس کرونا در طول سفر را به همراه توضیحات آن ها مشاهده می کنید.
- برنامه غذایی سالم 
یکی از مهم ترین مواردی که باید درطول سفر به آن توجه داشته باشیم سطح ایمنی بدن ما می باشد، ویروس کرونا در صورتی که ایمنی بدن شخص مبتلا بالا باشد با علائم بسیار خفیف تر بروز می کند و در نهایت به سادگی معالجه می شود، بنابراین ضروری است که در این ایام حواسمان به میزان ایمنی بدنمان باشد، به هنگام سفر به سبب تغییرات آب و هوایی و شرایط زندگی ممکن است سیستم ایمنی بدن کمی دچار تغییر و تضعیف شود در نتیجه مهم است که به کمک تغذیه سالم و اصولی سطح ایمنی بدن خود را بالا نگه داریم.
توجه داشته باشید که خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین های C و B و D3 و E می تواند کمک کننده باشد.

 

سفر در کرونا


- شست و شوی مرتب دست ها 
همه ما می دانیم که مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا، رعایت بهداشت فردی واز همه مهم تر شست و شوی دست ها می باشد،  با شست و شوی دست ها می توانیم تا حد زیادی در طول سفر از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم، توجه داشته باشید که حین سفر به سبب مشغله و هیجانات موجود از شستن دست ها غافل نشوید.
- ضدعفونی دست ها و وسایل شخصی 
درصورتی که در زمان شیوع کرونا یا هر بیماری مسری دیگری سفر می کنید در نظر داشته باشید که وسایل ضد عفونی نظیر الکل، ژل های بهداشتی و غیره را به همراه داشته باشید، لازم به ذکر است  که ضد عفونی کردن دست ها و وسایل شخصی تا حد بسیاری در پیشگیری از بیماری کرونا موثر است و در سفر راه خوبی برای رعایت بهداشت شخصی می باشد.
- عدم حضور در اماکن شلوغ 
در زمان شیوع هر بیماری مسری بهتر است از قرار گیری در جمع های شلوغ جلوگیری نمایید، در غیر این صورت ممکن است به بیماری دچار شوید، بنابراین تا حد امکان از قرار گیری در مجامع جلوگیری نمایید.
- عدم استفاده از وسایل عمومی و تفریحات پر خطر 
وسایل عمومی و اغلب وسایل تفریحی به سبب تماسی که در محیط دارند همواره در معرض آلودگی هستند، بنابراین استفاده از آن ها توصیه نمی شود و بهتر است که در سفر از این دسته از وسایل استفاده نکرده و یا در صورت استفاده ازوسایل ضد عفونی استفاده کنید.

 

راه های مقابله ویروس کرونا - در رابطه با راه های مقابله با ویروس کرونا بیشتر بدانید


- به همراه بردن مواد غذایی خشک
احتمالاً می دانید که  فعالیت رستوران ها یکی از مواردی است که به سبب شیوع کرونا در کشور تحت تأثیر قرار گرفت، چرا که بهتر است تا حد امکان از غذاهای سالم و خانگی استفاده نمایید، درسفر نیز می توانید انواع غذاهای خشک را به همراه داشته باشید و از آن ها تغذیه نمایید.
- به حیوانات خیابانی نزدیک نشوید
ممکن است در سفر با حیوانات خیابانی مواجه شویم، برخی تصور می کنند  حیوانات اهلی و وحشی به کرونا ویروس مبتلا نمی شوند اما باید بدانید که سازمان بهداشت جهانی به هیچ عنوان این موضوع را تأیید نمی کند، بنابراین بهتر است از دست زدن و نزدیک شدن به این حیوانات به ویژه در سفر خودداری نمایید.
- آب آشامیدنی تصویه شده با خود به همراه داشته باشید

تا حد امکان از آب های آشامیدنی تصویه شده و یا پلمپ برای آشامیدن استفاده نمایید، چرا که آب های آشامیدنی نیز ممکن است به ویروس آلوده باشند.

 

اگر در سفر علائم کرونا داشتیم چکار کنیم

 

اگر در سفر علائم کرونا داشتیم چه کنیم؟


ممکن است در طول سفر دچار تب، سرفه شدید و سایر علائم کرونا شدید بهتر است که از مراجعه به مراکز درمانی خودداری نمایید و تا حد امکان از کادر درمان بخواهید که به محل شما بیاییند، در صورتی که این امر امکان پذیر نبود با جست و جو در اینترنت مراکز مخصوص درمان بیماران کرونایی در شهر مورد نظر خود را بیابید و با رعایت تمامی موازین بهداشتی خود را به مرکز درمانی مذکور برسانید.
 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.7 از 5 | از 100 کاربران به چگونه در سفر کرونا نگیریم؟