با ارزش ترین پول دنیا

واحد پول هر کشور بخش بسیار مهمی از اقتصاد آن را شامل می شود؛ از طرفی ارزش پول به کاهش یا افزایش نرخ ارز وابسته می باشد. در واقع نرخ ارز میزان پولی را می گویند که باید در به ازای خرید یک واحد پول مرجع (مانند یورو، دلار، پوند) پرداخت شود و این نکته ارزش پول یک کشور را مشخص می کند. هنگامی که ارزش پول یک کشور کم می شود و یا قیمت ارز خارجی گران می شود صادرات از آن کشور برای اتباع خارجی ارزان می گردد ولی در مقابل واردات برای اتباع داخلی گران می شود. در نتیجه هر چه ارزش واحد پول یک کشور افزایش پیدا کند، قیمت اجناس وارداتی برای آن کشور ارزان می شود و روند مثبتی در اقتصاد و زندگی مردم ایجاد می کند. اما آیا می دانید باارزش ترین پول جهان متعلق به کدام کشور است؟ در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه ما باشید تا 10 مورد از مهم ترین واحدهای پول دنیا را با یکدیگر بررسی کنیم و ارزش پول کشورها را شرح دهیم.


دینار کویت

رتبه اول با ارزش ترین پول دنیا به دینار کویت (KWD) تعلق دارد که در سال 1961 میلادی معرفی شده است. کویت کشوری با اقتصاد پایدار بوده که در آن مالیات وجود ندارد و نرخ بیکاری هم بسیار ناچیز می باشد. ارزش بالای دینارکویت به انبوهی از ذخایر نفتی که در این کشور وجود دارد وابسته می باشد. دینار کویت به پول ایران معادل با 138,353 ریال است. عکس دینار کویت را در ادامه مشاهده نمایید. 
1 دینار کویت= 577,760 ریال ایران
1 دینار کویت= 3.23 دلار آمریکا 

 

با ارزش ترین پول دنیا


دینار بحرین

بحرین دومین کشوری است که باارزش ترین پول دنیا را دارد. این کشور جزیره ای که در خلیج فارس واقع شده نیز ذخایر نفتی و فرصت های شغلی فراوانی را دارا می باشد که سبب گشته موقعیتی بسیار خوب را در جهان پیدا کند. دینار بحرین (BHD) در سال 1965 میلادی به جای روپیه خلیج فارس معرفی گشت و خیلی زود ارزش بالا پیدا کرد. اگر بخواهیم تبدیل دینار به تومان را انجام دهیم و بگوییم هر دینار چند تومان است باید ذکر کنیم 1 دینار بحرین برابر با حدود 11 هزار تومان است. 
1 دینار بحرین= 470,940 ریال ایران
1 دینار بحرین= 2.65 دلار آمریکا 

 

دومین پول با ارزش دنیا


ریال عمان

کشور عمان اقتصادی توسعه یافته دارد و پول آن نیز جزء پول های ارزشمند دنیا به حساب می آید. واحد پول عمان در گذشته روپیه هند و ماریا ترزا بوده و بعدها ریال عمان (OMR) جایگزین آن ها شد. لازم به ذکر است که بگوییم این کشور نیز دارای ذخایر فراوان نفت می باشد. قیمت پول عمان را به دلار آمریکا و ریال ایران مشاهده می کنید: 
1 ریال عمان= 462,040 ریال ایران
1 ریال عمان= 2.60 دلار آمریکا 

 

سومین پول با ارزش دنیا


دینار اردن

دینار اردن با کد ارزی (JOD) به 10 درهم، 100 قرش و 1000 فلس تقسیم می شود. با وجود این که اردن از لحاظ ذخایر نفتی شرایط مشابه کشورهای بالا را ندارد و از اقتصاد پر رونقی هم برخوردار نیست اما پول آن ارزش بالایی دارد و در بین پول های جهان مهم شمرده می شود. 
1 دینار اردن= 1.41 دلار آمریکا 

 

چهارمین پول با ارزش دنیا


پوند انگلیس

بسیاری از مردم گمان می کنند که پوند انگلستان بیشترین ارزش را در بین پول های دنیا دارد در حالی که رتبه پنجم لیست با ارزش ترین پول دنیا به آن تعلق دارد. یک نکته جالب که در رابطه با پوند انگلیس (GBP) وجود دارد این است که قدیمی ترین واحد پولی جهان به حساب می آید که واحد کوچکتر آن پنی نام دارد و هر پوند برابر با 100 پنی می باشد. عکس پوند انگلیس و قیمت پوند انگلیس در زیر دیده می شود:
1 پوند انگلیس= 218,780 ریال ایران
1 پوند انگلیس= 1.21 دلار آمریکا 

 

پنجمین پول با ارزش دنیا


دلار جزیره کیمن

دلار جزیره کیمن که با کد ارزی (KYD) از آن یاد می شود یکی دیگر از پول های ارزشمند دنیا می باشد که هیچ گونه مالیاتی هم به آن تعلق نمی گیرد. این واحد پول نخستین بار در سال 1972 رونمایی شد. 
1 دلار کیمن= 1.20 دلار آمریکا 

 

ششمین پول با ارزش دنیا


یورو اتحادیه اروپا

یورو به عنوان یکی از معتبرترین ارزهای جهان شناخته می شود که کد ارزی آن (EUR) می باشد. این واحد پول که در سال 1999 معرفی شده است، در کشورهای اروپایی نظیر بلژیک ، اسپانیا ، فرانسه ، آلمان ، پرتغال ، ایتالیا ، یونان  و هلند مورد استفاده قرار می گیرد. یورو که بزرگترین قدرت تجاری دنیا را شکل داده امروزه بیش از دلار ارزش دارد. پاسخ این سوال که یک یورو چند تومان است و تبدیل یورو به تومان به شرح زیر می باشد: 
1 یورو= 188,000 ریال ایران
1 یورو= 1.08 دلار آمریکا 

 

هفتمین پول با ارزش دنیا


فرانک سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای ثروتمند و البته توریستی دنیا است که واحد پول معتبری هم دارد. فرانك (CHF) واحد پول کشورهای سوئیس و لیخن اشتاین می باشد که یک تفاوت اساسی با سایر پول های دنیا دارد و آن عمودی بودن اسکناس های آن است. قیمت فرانک سوییس عبارت است از:
1 فرانک سوئیس= 186,000 ریال ایران
1 فرانک سوئیس= 1.03 دلار آمریکا 

 

هشتمین پول با ارزش دنیا


دلار آمریکا

دلار آمریکا (USD) یکی دیگر از معتبرترین پول های جهان است که در هر کجای دنیا می توانید از آن استفاده کنید. دلار در ایران هم اهمیت بالایی دارد و افراد زیادی با تفکر سرمایه گذاری نسبت به خرید آن اقدام می کنند و همین امر سبب می شود که قیمت دلار در ایران به صورت همه روزه توسط افراد بی شماری رصد می گردد. هم اکنون قیمت دلار آمریکا به شرح زیر می باشد:
1 دلار آمریکا= 173,100 ریال ایران (تبدیل دلار به ریال)
1 دلار آمریکا= 4200 تومان (قیمت دلار به تومان

 

نهمین پول با ارزش دنیا


دلار استرالیا

استرالیا که اقتصادی قدرتمند در دنیا دارد، یکی از با ارزش ترین واحدهای پولی دنیا را در اختیار داشته که با علامت اختصاری AU$ یا $.A شناخته می شود. همچنین خوب است بدانید کد ارزی دلار استرالیا AUD می باشد. 
1 دلار استرالیا= 116,750 ریال ایران
1 دلار استرالیا= 0.65 دلار آمریکا 

 

دهمین پول با ارزش دنیا

 

اسکناس های جدید پس از حذف 4 صفر از پول ملی ایران - نخستین اسکناس چاپ شده جدید را مشاهده کنید. 

 

بی ارزش ترین پول دنیا

کم ارزش ترین پول دنیا متعلق به ریال ایران بوده که در صدر این لیست قرار دارد و دلایل متعددی دست به دست هم داده اند تا این اتفاق برای پول ايران رقم بخورد. دیگر پول های بی ارزش دنیا که رتبه های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده اند عبارت اند از: بولیوار ونزوئلا، دونگ ویتنام، روپیه اندونزی، لئون سیرالئون، سام ازبکستان، فرانک گینه، کیپ لائوس، گوارانی پاراگوئه و ریل کامبوج. 

 

بی ارزش ترین پول دنیا


توجه داشته باشید که این مقاله در تاریخ 31 اردیبهشت 99 نگارش شده است.


 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره با ارزش ترین پول دنیا

محمد اسفندیاری 18 شهریور 99
0
اقا ی علی مشهدی ، با کمال احترام با نظر شما صددرصد مخالفم. سه کشور دیگه ای که شما نام بردید ۱. وضعیت اقتصادی خوبی دارند ۲.‌ ارز سه کشور دیگر جزء ۱۵ ارز برتر جان است و اگر ارزشان را با کشوری شریک شوند ان کشور ایرا نیست ۳. ارز سه کشور دیگر خیلی هم با ارزش و خوب است همکاری با ما چه سودی دارد؟
علی مشهدی 17 شهریور 99
3
علت افت ارزش پول ایران تقابل ریال با یورو و دلار هست. و چون ایران از طرف کشور های صاحب یورو و دلار تحریم هست این تقابل هر روز ریال ضعیف تر میکنه. در شرایط مجود بهترین راه حل این میتونه باشه که ایران دست به یک نبوغ اقتصادی سیاسی بزنه و بین 4 کشور ایران روسیه ترکیه و چین یک نوع پیمان یا اتحادیه ایجاد کنه و از این طریق یک پول جدید برای این اتحادیه طراحی بشه این پول جدید به این 4 کشور کمک میکنه کلیه مراودات تجاری بدون یورو و دلار انجام بدن و این باعث تقویت پول ملی 4 کشور و تضعیف یورو ودلار خواهد شدمسلما در بلند مدت میشه با برخی عوامل تشویقی اقتصادی بقیه کشورها به استفاده از این پول ترغیب کرد!!!
روحانی 30 مرداد 99
1
دلار جهانگیری
حسین 30 مرداد 99
1
ما خودمون هم ارزش نداریم ، چه برسه به پول و بقیه موارد
س س 30 مرداد 99
1
بی خیال عمرمان تمام شد هنوز غصه میخوریم
سرهنگ 30 مرداد 99
1
دلیل بی ارزش بودن پول ایران نبود مدیریت وبرنامه وپیگیری و نبود نظارت وقانون
یه بنده خدایی 28 مرداد 99
5
اولین پول دنیا رو ما اختراع کردیم حالا بی ارزش ترین پول دنیا رو هم داریم واقعا جای تاسف داره
فرزاد 27 تیر 99
7
علت اصلی بی ارزش بودن پول ایران نداشتن مشروعیت جهانی حکومت ایران است
علی 23 تیر 99
12
ایران اخر خراب میشه البته الانم خراب هست انشالله بدترم میشه
گل آقا 10 تیر 99
2
تاکی باید شاهد فضاحت بی ارزشی ریال باشیم ؟
علی 10 تیر 99
1
با این همه ذخایر خدادادی و ثروت ملی در ایران به نظرتان دلایل چه میتونه باشه؟
علی 10 تیر 99
0
فکر می کنم مسئولین محترم در جریان نیستند!
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما